ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 31 234
  • 605
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 480
Привет отново, оцеляхме след първа вечер заедно 😀.

Да питам нещо, как процедирате със смяната на памперса през нощта, преди всяко ядене ли сменята и ако е ходило бебето по голяма нужда миете ли или с мокри кърпички почиствате? Много съм нова във всичко и ще питам😀. Благодаря

# 556
  • София
  • Мнения: 11 777
Браво Теди!

Ами моето си ака много и първите две седмици сменяхме след ядене че нямаше смогване. Иначе правилото е преди хранене, за да не повръща. Иначе през нощта особено не мия дупета, аз и през деня не мия много де, ама през нощта не бих изобщо, за да не се разсъни бебето.

# 557
  • Мнения: 369
Аз също не му мия дупето, бърша със памукчета и вода. Така или иначе къпеме бебето вечер преди лягане. Памперси сменям преди хранене, зъщото много повърща ако го легна веднага. Винаги е при мен на гърдите изправен около 20 30мин след ядене.

# 558
  • Мнения: 8 912
В болницата казаха смяна на памперс преди ядене и го спазвам, но само през деня. Последната смяна на памперс е при храненето в 1 през нощта и после в 7 - тоест пропускам в 4. Но тя през нощта само пишка, така че не е проблем. През нощта не я мия, но през деня, ако има голяма изненада - минава през банята.
Не къпем всяка вечер, а на няколко дни веднъж. Но пък всеки ден слагам олио за тяло, защото й е доста суха кожата.
Пъпчето падна, така че предстои да ползваме ваната - досега не мрънка от водата, даже напротив, та ми е любопитно как ще й се стори цяла спа процедура.

За повръщането - случи се 3-4 пъти откакто сме вкъщи, но не мога да хвана причината. Леко сме повдигнали матрака, та се надявам това да помага. При нея го отдавам, че е много лакома и просто се нахвърля на бутилката и изяжда 2/3 доста бързо, въпреки че на Авент бутилките с антиколик приставката ми се струва доста трудоемка.

# 559
  • София, България
  • Мнения: 3 604
Аз лично сменям памперс след хранене. Внимателно и без да го подмятам бебето. Simple Smile няма смисъл преди ядене, защото обикновено си върши всички работи докато се храни. А и е толкова гладен, че нямам желание да го тормозя допълнително преди хранене.

Не мия постоянно дупето. Ползвам тампони с  Mustela Ленимент или мокри кърпи с 99% вода. Мия дупето вечер преди лягане ако не е ден за къпане или ако е много омазано положението.

# 560
  • Мнения: 379
Здравейте мамчета, докато дойде педиатъра на преглед да ви попитам и вас какво мислите за пъпчета на моя син, днес е на 7 дни и падна но му е такова. Не е гной, не мирише лошо.

# 561
  • Мнения: 377
Здравейте. 🙂 Гинекологът ме прати днес към клиниката въпреки, че тонове, води, плацента са ок. В болницата пак ми пуснаха тонове, кръв и урина. Вече имам около 2 см разкритие. Утре пак ще ходя, днес мога да се прибера. Лекарят каза, ако започнат някакви контракции, може и да се изчака ден-два. Но ако няма никакви признаци утре, по-скоро ще се предизвикат контракции. Такива неща 🙂 Планове за днес - разходка и някое филмче. 🙂

# 562
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Woman89,
Според мен прати снимката на педиатъра и звънни да попиташ, той/тя може да каже най-точно дали трябва да се обработва раната и с какво.
По-добре е да не чакаш до посещението, ако става въпрос за дни.

elface, всички стискаме палци да мине леко и да имаме последното бебе зс годината!

# 563
  • София
  • Мнения: 1 718
Woman 89, пъпчетата падат обикновено 2-3 седмици след раждане. На моя син падна през 3-тата седмица и беше съвсем изсъхнало. Преди това пръсках на всяко сменяне на памперси или къпане със спирт (така процедираха в болницата). Според мен пъпчето е паднало рамо, затова не е съвсем изсъхнало. Пробвай да пръскаш само там със спирт (налей в някое празно шишенце със спрей капачка) или с напоен памук със спирт по няколко пъти на ден.
Теди, аз сменям памперса обикновено след храна или между храненията ако подуша, че се е напишкал/наакал. Той ака обикновено по време на или веднага след хранене. Мия дупе по веднъж-два пъти на ден, когато много се оака, а иначе забърсвам с кърпички 99% вода.
Личицето му бърша с такава кърпичка и лавандулово вода. Има много чувствителна кожа, затова не го къпя целия всеки ден. В болницата го къпеха всяка вечер и почна леко да му се бели на места кожата и да излизат като лишейчета. Къпя го на 3-4 дни веднъж с гел за атопична кожа на Mixa. Мажа го с бебешко масло Нивеа.
И при мен кърмата е малко, максимум изцеждам по 30 мл 2 пъти на ден, цедя поне половин час това количество. Правя го за имунитета му, ясно е, че това за никакво хранене не достига. Но като гледам сме така около една от три, така че това е положението. Каквото такова.
Смоуки, и моят е много лаком и смуче с невероятна скорост шишетата с мляко, дори бидейки антиколик (Nuk, philips avent). Предполагам, че е така, защото са се родили с поднормено тегло и наваксват с храната в първите месеци. За синчето ми храната е като някаква свещена необходимост, когато дойде време за хранене го обхваща нервност и реве адски силно. После хапва с някаква наслада и блаженство с издаване на звуци на някое малко мече Simple Smile) Все по-рядко повръща част от млякото и съвсем малко. В началото повръщаше ако го слагах в легълцето веднага след хранене. Трябва да се изчака и да се държи полу изправено и притиснато с лице към гърдите ни. Иначе го мъчат много колики горкият. Събужда ми се с ужасен рев много пъти през нощта извън часовете за хранене и само дългото люшкане на ръце го успокоява. Задължително го гушкам и с корем към моя, това физиологично доста помага. Давам биберон, капки, пускам бял шум. Всички оръжия влизат в играта. Когато се случва през деня, го извеждам на балкона на слънце и се успокоява.
Елфи, съвсем скоро идва и твоето бебе, стискам ти палци за леко и безпроблемно раждане утре- в други ден както се вижда.
Момичета, ако чувствате следродилна тъга и плачливост, ще ви зарадвам, че при мен попремина след третата седмица след раждането. Човек се улисва и свиква с новите задължения и явно и хормоните постепенно си идват на мястото.
Тази година Коледните празници минаха бързо като сън, но пък щастието с новото малко човече е неизмеримо Heart

# 564
  • Мнения: 379
Woman89,
Според мен прати снимката на педиатъра и звънни да попиташ, той/тя може да каже най-точно дали трябва да се обработва раната и с какво.
По-добре е да не чакаш до посещението, ако става въпрос за дни.

elface, всички стискаме палци да мине леко и да имаме последното бебе зс годината!
Освен със спирт, педиатъра ми каза и със A-Derma Cytelium Подсушаващ спрей. С 3-4 пръскания и е значително по-добре

# 565
  • Мнения: 752
Здравейте момичета, чета ви през няколко дни, не съм ви забравила ❤

Честито на всички изписани, родили и вече вкъщи мами !

Моята госпожица след 2 дни става на 40 дни, няма да правим погача, ще отидем до църквата и това е, понеже не ми се иска да се събираме много хора вкъщи. Гледам я изцяло сама, мм работи постоянно и ми се иска да се пазим за сега Simple Smile

Памперс сменям преди хранене, защото иначе връща, къпя вечер, мия дупето след голяма бомба, иначе карам на мокри кърпички 😊

# 566
  • Мнения: 55
Мамчета, моля за мнение.
И аз съм с малко кърма, с помпата успявам да изцеждам към 40-50 мл за около 30 минути 1-2 пъти на ден. Към това гледам почти на всяко хранене да кърмя малката по около 15 мин на гърда, преди да дам АМ. Като тези изцедени 40-50 мл давам на следващия ден на някое от храненията вместо кърмене преди АМ.
Според вас струва ли си да продължавам по този начин с цел да стимулирам кърмата или да остана само на изцеждане 1-2 пъти на ден, понеже иначе едно хранене, включващо кърмене и хранене с АМ отнема ужасно много време. Малката стана на 1 месец и 1 седмица.

# 567
  • Мнения: 43
tedizza, най-добре се обърни към консултант по кърмене. Тези 40-50 мл бих ги давала не вместо кърмене преди АМ, а вместо АМ след кърмене. С помпа не е меродавно колко кърма има ако не си се научила да си задействаш рефлекса на потичане сама без бебето.
Иначе според мен абсолютно си заслужава усилията. В кърмата има и имуномодулатори, и пробиотици, и пребиотици. Абсолютно важни са за изграждането на здрава имунна с-ма и на устойчив и разнообразен чревен микробиом (особено за бебета, които са родени чрез секцио и не са имали късмета тялото им да се насели с полезни бактерии; Кърменето възстановява чревната флора на бебето след цезарово сечение). Вече има ужасно много информация по въпроса.
Успех!

# 568
  • Мнения: 117
Здравейте момичета! Имам момиченце на 1 месец( второ дете ми е). Тя е само на кърма, но още от родилния дом е с колики, които бяха по-лекички в началото и изключително силни и постоянни към момента. Както и да е, тоя филм съм го играла с батко то, така  че не е нещо ново за мен Grinning с него обаче не спазват никакви диети по време на кърмене, а сега педиатъра ми препоръча да изключа от менюто си млечните продукти. Тези от вас, които кърмата спазват ли някакви диети?

# 569
  • Мнения: 55
tedizza, най-добре се обърни към консултант по кърмене. Тези 40-50 мл бих ги давала не вместо кърмене преди АМ, а вместо АМ след кърмене. С помпа не е меродавно колко кърма има ако не си се научила да си задействаш рефлекса на потичане сама без бебето.
Иначе според мен абсолютно си заслужава усилията. В кърмата има и имуномодулатори, и пробиотици, и пребиотици. Абсолютно важни са за изграждането на здрава имунна с-ма и на устойчив и разнообразен чревен микробиом (особено за бебета, които са родени чрез секцио и не са имали късмета тялото им да се насели с полезни бактерии; Кърменето възстановява чревната флора на бебето след цезарово сечение). Вече има ужасно много информация по въпроса.
Успех!
Много благодаря! Relaxed

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт