ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 31 245
  • 605
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 378
Здравейте, момичета!
Чета ви, но нямам никакво време да пиша Simple Smile.
Момчетата са сравнително спокойно. Спинкат и хапват по много Simple Smile. Появаха им се и колики. Не са сериозни, предимно ръмжат и пръцкат.
 Едва ги опазвам от децата и мъжа ми - миг разсейване и в кошарата вече има едно бебе. Другото някой го разнася напред-назадт, без да има нужда. От болницата ме посъветваха да спят заедно колкото е възможно по-дълго и сега са в една кошара.

Честити бебчета! Да са живи и здрави!
Весело посрещане на Новата година!

# 586
  • София
  • Мнения: 480
Елф честито бебе, браво на теб! Разказа ти за раждането е положителен и някак с усмивка поднесен, толкова си нежна а си успяла да се справиш с раждането доста добре! Много, много се радвам за теб! Бързо възстановяване и весело посрещане на новата година!

# 587
  • Мнения: 369
Elfi честито бебче да е живо и здраво ❤️

Много се радвам че вече всички дочакахме да си гушкаме бебета вкъщи. 😀🤗

Маце благодаря ти. Ще видим как ще бъде тези дни ако  не бъде подобре ще отидем до личния лекар.

# 588
  • Мнения: 8 912
Честита Нова година на всички! Да бъде много здрава и безгрижна за всички семейства Flowers Four Leaf Clover

Елфче, честит Ник! Да е много спокоен и усмихнат, а ти бързо да се възстановиш и да се наслаждваш на моментите заедно. Чудесен финал на годината и темата донесе с тази дългочакана новина Sparkling Heart

# 589
  • Мнения: 369
Честита нова година на всички, пожелавам ви много здраве, щастие и успехи🍀❤️🎉

Мами как минахте вие нощеска?
Ние си бяхме вкъщи сами. Аз толкова бях изморена че заспах с Матео още в 10. ММ дойде в спалнята да ми честити новата година и аз пак съм заспала, а той миличкият сам самичък си седел. Много ми е тъпо и жал че така се получи, но умората си казва своето...

# 590
  • Мнения: 8 912
Ние за първа година бяхме вкъщи. Не сме правили някакви особени приготовления, че не сме фенове на три дни готвили и накрая капнали от умора. Общо взето наблегнахме на шампанското и гледахме филми Laughing
Имаше много пиратки и заря, при това продължително време - още от вечерта, та се чудехме малката как ще ги понесе - бяхме се настроили за рев и мрънкане, но за наша изненада спа като пънче непробудно до 9 сутринта.

При нас се редуват две нормални спящи нощи и една с повече събуждане, което определено е неприятно. Гледам да правя по един следобеден дневен сън и така да компенсирам.

# 591
  • Мнения: 558
Честита нова година и от мен с пожелания за много здраве, щастие, любов и благополучие!
При нас нощите са спокойни, будим се на 3-4 часа за кърмене, но в периода 18:00-22:00ч си имаме колики и гледаме да се справим някак си.

# 592
  • Мнения: 753
Честита Нова Година момичета! Ние си бяхме вкъщи, хапнахме, мм пийна шампанско, аз сок от ябълка и това беше 😅 малката вечер си будува до 3-4-5 понякога, зависи от настроението й, колики и тн. Храня с кърма от шише така че на 3ч горе-долу има будене за храна Simple Smile

# 593
  • Мнения: 132
За много години мами..и ние вкъщи тримата . По-скромно , но пък за сметка на това най-хубавото изпращане на старата година.  Малкият не се събуди от гърмежите. Аз легнах към 1 часа в хола ,ММ в спалнята с детето ,защото през деня спи,но по цяла вечер е буден. Няма силно изострени колики, нахранен,присушен и въпреки това мрънка по 4..5 часа. В 12 и нещо се буди за ядене , заспива и след това към 3 и нещо се събужда и до 8..9 сутринта не мигва. Хленчи,реве,върти се..личи си,че е неспокоен.. не знам защо е така..а видимо му се спи ,очите му направо се надуват и като усети,че заспива подскача и филмът започва.. някакви съвети да ми дадете ,от какво може да е ? Ще отмине ли този период..🥺 добре,че моя мъж ме сменя през 3..4 вечери ,защото съм като ходещ призрак..

# 594
  • София, България
  • Мнения: 3 606
Честита нова година! Бъдете много здрави и щастливи! Heart Eyes

И ние бяхме вкъщи с новогодишната телевизионна програма - Рачков, Лепа Брена и Драгана Миркович. Joy Хубаво си изкарахме. Малкия се събуди баш към 12 без 10, но го поносихме малко и пак заспа. Нямаше някаква огромна драма с пиратките и фойерверките.

kristina.d звучи като да са си съвсем колики Simple Smile или да преспива много през деня и просто да се наспива.
Ако смяташ, че има вариант да е второто - Ивайло вече много ми будува, по 2-3 часа без сън, но го правим през деня. Не го приспивам умишлено, за да будува повече дневно време Simple Smile

# 595
  • Мнения: 132
Честита нова година! Бъдете много здрави и щастливи! Heart Eyes

И ние бяхме вкъщи с новогодишната телевизионна програма - Рачков, Лепа Брена и Драгана Миркович. Joy Хубаво си изкарахме. Малкия се събуди баш към 12 без 10, но го поносихме малко и пак заспа. Нямаше някаква огромна драма с пиратките и фойерверките.

kristina.d звучи като да са си съвсем колики Simple Smile или да преспива много през деня и просто да се наспива.
Ако смяташ, че има вариант да е второто - Ивайло вече много ми будува, по 2-3 часа без сън, но го правим през деня. Не го приспивам умишлено, за да будува повече дневно време Simple Smile
В 18 часа като го събудя за ядене , до
8 и 30 ,9 гледам да го държа буден т.е едни 2..3 часа през деня е будувал . После си пие млякото и към 9 и 30 е заспал. След това се случва това ,което съм описала по-горе !

# 596
  • София, България
  • Мнения: 3 606
Значи по-скоро са си колики, при които изобщо не е задължително да плаче неистово. Може просто да си се свива и мрънка, приревава рязко, но все пак да не му позволяват на бебето да спи. Пробвай с масаж на корема, възглавничка с костилки…

# 597
  • София
  • Мнения: 1 718
Честита Нова година и от мен! И ние прекарахме вкъщи с филмчета, шампанско и скромна вечеря. Малкият не се стресна от фойерверките, наблюдава всичко с интерес (от вътрешната страна на стъклото, разбира се). Иначе страда от колики, доста време будува денем и се успокоява, когато го сложим в другата стая, на ново за него място. Когато баба му го вземе, доста се успокоява. На месец и половина става все по-любопитен, върти очички и оглежда всичко около него. Иска постоянно внимание и през деня вече не обича да спи в креватчето си.
Всякакви капки за колики пробвах, вече не помагат кой знае колко.
След баня и масажче вечер се успокоява за известно време.

# 598
  • София
  • Мнения: 11 778
За много години момичета!

И ние естествено вкъщи бяхме. И двамата с ММ сме болни, сменяме симптоми всеки ден и е някакъв ужас... Аз съм на фаза ужасна хрема и едвам дишам, та снощи едвам гледах и в 00:10 бях в леглото. Бебе е добре, ака зелено обаче от няколко дни та не знам какво е , дали е само предно мляко, дали е коремче... Дано си оправи цвета скоро.

# 599
  • Мнения: 236
За много години, момичета!
И ние си бяхме вкъщи, разбираемо, гушкахме се е бейбо на дивана, после той си заспа в леглото и не се е будил от зарята. Последните дни вече отчетливо го мъчат колики, едната нощ не можа да се успокои след храненето в 03 ч до следващото в 06:30, през деня също се раздразва след някои хранения и може да си откараме в гушкане до следващото…
Вече се заглежда доста в огледало, черно-бели карти и в лицата ни, много сладко и любопитно се оглежда и си върти главичката.
И аз тази вечер кихнах няколко пъти и май се опитва да ми потече носът (а се пазим страшно много, не сме се събирали с роднини по празниците, много ограничено виждане, на кратки разходки излизаме само с мъжа ми и бебето, но си го обяснявам, че ми е паднал имунитетът от безсънието и умората), та как процедирате в този случай, то няма начин да се отделим от бебето..

Общи условия

Активация на акаунт