ДЕКЕМВРИ на вратата чука вече, хайде всяка мама да си гушка бебче! - ТЕМА 13

  • 31 238
  • 605
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 753
Vivian  Може педиатъра да предполага АБКМ и затова да предлага изключване на някои храни. Иначе аз не спазвам диета, но например бобови и подуващи не консумирам сега, гледам с лук и чесън да не прекалявам и така Simple Smile

# 571
  • Мнения: 117
Vivian  Може педиатъра да предполага АБКМ и затова да предлага изключване на някои храни. Иначе аз не спазвам диета, но например бобови и подуващи не консумирам сега, гледам с лук и чесън да не прекалявам и така Simple Smile
Освен силните колики други симптоми за АБКМ няма. Знам ли и аз. Така или иначе съм решила за 10 дни да се огранича, поне ще видя има ли ефект и ще споделя Simple Smile

# 572
  • Мнения: 321
Аз забелязах, че от грах, дори и в малки количества става по ревлив, както и от зеле. В общи линии гледам да следя какво ям и как се държи бебчето. И после тествам втори път, за да потвърдя резултата и ако пак има мрънкане ограничавам храната. За сега гледам да не ям много бобови, намалила съм прясното мляко (само сутрин в кафето малко), както и нещата с доматен сос и цитрусите. Въпреки че в блога на Хедра пише, че в малки количества няма проблем. Според мен проследи твоето хапване и настроението на бебчето и ще видиш дали има зависимост. Иначе давам и капки газ бимби по 5 Simple Smile

# 573
  • Мнения: 369
Мами аз имам един въпрос към вас. Синът ми е със запушен нос още от раждане хъркаше и в болницата ми казаха че е нормално и че се чисти от плодовите води, той е на 29дни, още няма нито месец. Но от преди 4-5 дни вадехме бяли течни сополи, след това промениха цвят във светло жълти и ето че днес са светло зелени и погъстички.
Това вирус ли е? Опасно ли е?
Детския лекар е на почивка до 9ти Януари и няма замяна. Тук при нас е много трудно да намеря друг който ще не приеме. Ако до вторник не е минало ще отидем при домашния лекар, но дотогава ще се побъркам. Чистя носето с Носко и слагам по една капка физиологически разтвор.

# 574
  • София
  • Мнения: 11 777
Съмър щом са сменили цвета към зелено най-вероятно е бактериална инфекция и ще трябва да се пусне носен секрет и да се види каква е бактерията. Лекува се с антибиотични капки бързо и лесно. Спокойно не е опасно за момента и може да изчакате до вторник. Ако има нещо промяна тогава отивайте по рано

# 575
  • Мнения: 377
Момичета, днес сутринта се появи бебе Ник, 50 см и 3320 кг. 🙂 На 28.12. реших да постъпя в болница, въпреки че беше минал само един ден от термина. Докторът в клиниката каза да хвърляме монета дали да изчакаме или да постъпвам 🙂 Сложиха ми вагинално някаква марля с хормони и се оказа, че все пак след нея не мога да си отида вкъщи, пуснаха ми и антибиотик. Все пак с ММ се разходиме в близкия парк и си поръчахме азиатска храна. 🙂 Вечерта обаче като той трябваше да си тръгва се намусих, че май не съм взела правилното решение и не получих никакви контракции, а само ме тъпчат с антибиотик. Уж си легнах към 23.30 обаче се въртях до три без нещо и все ми се ходеше до тоалетната. И така в три ми изтекоха водите, а по време на тонове вече имах на 5-6 минути контракции. Обадих се на ММ ми и слава Богу, защото към 4 ме свалиха в родилното за преглед и се оказах с разкритие 4 см, поисках епидурална, но след 20 минути вече имах 8-9см разкритие и скоро се започна. И така в 5.57 изплака нашето бебе. Накрая лекарката ми каза, че ако направи лек разрез и бебето ще излезе. Съгласих се веднага🙂 С бебчо сме добре, малко трудно си седя на дупето, че и главата на бебето добави към разреза туй и онуй 🙂 Бебчо е много кротичък, мяука като коте и не плака, когато му измиха главата. Аз му отрязах пъпната връв, защото ММ ми го хвана страх. 😄 Като се роди ми го оставиха през цялото време, докато ме зашият и чак после го забърсаха и мериха. Малко се получи дълъг разказ, но май аз наистина имам честта да закрия декемврийския списък на щъркела 🙂 Безкрайно съм благодарна на всички вас, с които споделяхме всички тревоги и радости тези девет месеца. Благодаря ви, момичета, страхотни сте ❤️
PS И като за награда днес позволиха на ММ ми да остане в моята стая(обикновена стая) , всички частни стаи бяха заети и той много ми помага сега 🙂 Даже смени няколко памперса, а бебчо си направи шеги с него и понацапа веднага новите памперси😄 И трябваше да го сменя по няколко пъти.

Последна редакция: пт, 29 дек 2023, 22:24 от elface

# 576
  • Мнения: 604
Elface, честит Ник! Наистина какъв чудесен завършек на декемврийските термини Heart

# 577
  • София
  • Мнения: 1 718
Елфи, честито синче Ник! Да ти расте хубав, здрав, игрив и силен!
Весело посрещане на Новата година и вече официално закриване на ноемврийско-декемврийската бебешка сесия!

# 578
  • София, България
  • Мнения: 3 606
elface, честито!! Да ви е жив и здрав и много да ви радва! Heart
Е, като за толкова забавяне да излиза поне си имала сравнително бързо раждане Grinning радвам се, че всичко е било наред Hug

# 579
  • София
  • Мнения: 11 777
Ехааа хайде да честит Ник! Браво и на теб Елфейс! Бързо възстановяване и се местим в родени вече ♥

# 580
  • Мнения: 558
Elface да ти е честито момчето и много да ви радва🥰 Прекрасно е, че всичко е минало добре и с чудесен завършек за всички ви!

# 581
  • Мнения: 6 048
Честита рожбичка, Elface. Да ви е жив и здрав малкият Ник. Heart
Честито и на всички останали мамчета, наскоро сдобили се с бебчета. Изпуснах ви напоследък, но имах доста интензивен декември покрай организацията на близките до видят Ема. Погача решихме да не правим, но ходихме на църква и ни четоха специална молитва. Гледаме се, растем, вече не спим през нощта и тормозим мама, но това е най-хубавия и сладък тормоз на света. Heart Eyes

# 582
  • Мнения: 236
Честито, elface! Страхотен завършек на годината и групата ни! Живо и здраво да ти е синчето, много щастие заедно!

# 583
  • Мнения: 82
Efface, честита радост! Да ви е жив и здрав! Весело посрещане на Новата Година, мами! ❤️
P.s Къде ще бъде новата група, нямам търпение! 🫢

# 584
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 645
Elface, честита рожба! Да расте силен и щастлив! И бързо възстановяване на теб!

Общи условия

Активация на акаунт