Частни училища -информативно - дискусионна тема- 62

  • 58 119
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 009
В една фейсбук група току що прочетох пост на бивш клиент на Иззи, че вече има спечелено дело срещу собственичката на Иззи на първа инстанция. Това за сведение на следващите кандидати. За да са по-добре информирани. Решенията би следвало да могат да се намерят и прочетат.

Здравей, а за какво е било делото? Ако можеш да копираш информацията и да ми я пратиш на лично, ще съм ти благодарна, или за линк към групата.

# 31
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Моята дъщеря е първи клас в СС, имат домашни, които пише сравнително бързо, но все пак си иска да им се обърне внимание. Забелязвам, че понякога им дават повече неща, друг пък по-малко, например сега за ваканцията почти нищо не им бяха дали, чак се учудих. Най-хубавото е, че на нея й харесва да си пише домашните, в училище успяват да създадат искрен интерес към нещата, които правят и не само към трите основни предмета, но и спорта, музика, рисуване, театър... Реално според мен учат много, но така е поднесено, че дъщеря ми е влюбена в училището и сутрин буквално препуска към входа, харесва си абсолютно всички учителки без изключение.
В училището има много деца силни по математика, нивото е високо, започнаха вече да ходят по състезания.

Има нещо глупаво, което ме дразни още от ПУК, съвсем различно от ученето, това са проклетите вафли, които им пробутват всеки петък за следобедна закуска, за мен това е необяснимо. През останалите дни от седмицата закуските са напълно нормални. Храната за обяд по обясненията на дъщеря ми си е напълно добре, не че тя се спуква да яде, но това не е по вина на готвачките. Всъщност сега като се сещам за глупави причини да се избере едно училище пред друго, това че готвят на място беше една от причините да избера СС пред Питагор.

# 32
  • Мнения: 19

SindyMindy, ама мина ли и изпитът за Питагор? Или просто ще рискувате?

Бяхме края на октомври. В Питагор има по-голям избор за извънкласните дейности( часове по фехтовка, хип-хоп танци, шах, народни танци, футбол, арт работилница, изправителна гимнастика, музикална работилница, роботика). В ПУК посещават всичко, храната в СС ми хареса повече, но с оглед по-високата цена за храната, с която подписахме с Питагор си мисля, че са взели мерки в положителна насока. Униформата в Питагор е голям плюс за мен. Накратко, че пътувам и нямам много време да пиша.

# 33
  • Мнения: 1 731

SindyMindy, ама мина ли и изпитът за Питагор? Или просто ще рискувате?

Бяхме края на октомври. В Питагор има по-голям избор за извънкласните дейности( часове по фехтовка, хип-хоп танци, шах, народни танци, футбол, арт работилница, изправителна гимнастика, музикална работилница, роботика). В ПУК посещават всичко, храната в СС ми хареса повече, но с оглед по-високата цена за храната, с която подписахме с Питагор си мисля, че са взели мерки в положителна насока. Униформата в Питагор е голям плюс за мен. Накратко, че пътувам и нямам много време да пиша.
Всички се надяваме двойното увеличение на храната да означава по-добра храна, а не просто двойно увеличение.

# 34
  • Мнения: 6 562
В Питагор в ПУК извънкласните занимания не се избират. Училището предлага всички тези, разпределени по дни. Ако не можете да вземете детето в 16 часа, ще ходи на каквото има в деня.

# 35
  • София
  • Мнения: 5 255
В една фейсбук група току що прочетох пост на бивш клиент на Иззи, че вече има спечелено дело срещу собственичката на Иззи на първа инстанция. Това за сведение на следващите кандидати. За да са по-добре информирани. Решенията би следвало да могат да се намерят и прочетат.
Силно се надявам модераторЪТ на темата да разбере, че инфото КАСАЕ ЧУ и Е в полза на потребителите, и да не трие поста.

Рейни, моля те, моля те...недей да ме нападаш. Това е проста и суха информация, и целта не е скандал, а информираност.

Защо да те нападам? По принцип не съм нападателен човек Simple Smile Тази дама споделила ли е нещо повече за въпросното дело- срещу Доротея лично ли е било? В общи линии така е хубаво, че споделяш тази информация, но без подробности е малко неособено полезна Wink
Дамата, ако чете и пише тук, ще се радваме да сподели подробности.

Санака, ако се включи също ще е полезно - как да открием въпросното решение?

# 36
  • София
  • Мнения: 7 277
Оо, хайде сега - достатъчно полезна е информацията - аз поне за себе си направих нужните изводи за това училище. Доста неприятна ситуация Sad

# 37
  • Мнения: 5 898
В една фейсбук група току що прочетох пост на бивш клиент на Иззи, че вече има спечелено дело срещу собственичката на Иззи на първа инстанция. Това за сведение на следващите кандидати. За да са по-добре информирани. Решенията би следвало да могат да се намерят и прочетат.
Силно се надявам модераторЪТ на темата да разбере, че инфото КАСАЕ ЧУ и Е в полза на потребителите, и да не трие поста.

Рейни, моля те, моля те...недей да ме нападаш. Това е проста и суха информация, и целта не е скандал, а информираност.

Защо да те нападам? По принцип не съм нападателен човек Simple Smile Тази дама споделила ли е нещо повече за въпросното дело- срещу Доротея лично ли е било? В общи линии така е хубаво, че споделяш тази информация, но без подробности е малко неособено полезна Wink
Дамата, ако чете и пише тук, ще се радваме да сподели подробности.

Санака, ако се включи също ще е полезно - как да открием въпросното решение?

Дамата предполагам не иска да споделя, защото делото вероятно ще продължи и на горна инстанция. А и в крайна сметка не е изобщо длъжна да извади и да "удари" Wink решението по делото във фейса или в коя да е друга социална мрежа/форум.
Всеки който е до толкова заинтересован от това училище ще си направи труда да намери решението и сам да си направи изводите. И всъщност информацията е напълно достатъчна и полезна. Изобщо не са нужни никакви подробности. Не е нужно да се дава нищо повече, че пак тук да пуснете минохвъргачките и да минете в опровежителен режим. А от друга страна е напълно достатъчно само да се каже, че има такова дело (защото добре си спомням, че не вярвахте, че има дело, в особено подигравателен тон), а който е заинтересован, това му е напълно достатъчно да си намери сам повече информация по темата.

Не те разбирам. Защо някой трябва да те обслужва и да ти търси решението? Намери си го сама.
Отделно, под поста се каза, че това дело не е единствено. А останалите все още не са стигнали до фаза решение.

# 38
  • София
  • Мнения: 745
Всъщност самият факт, че родители водят дело срещу училище, означава, че нещата са далеч отвъд наранено его или прищевки (такива отминават след един-два вентилационни поста във фейсбук и форуми). Ако някой се е хванал да води дело, значи е бил сериозно вбесен от несправедливостта, а ако и го е спечелил на първа инстанция, значи нарушенията са доказуеми.

Rainy, какво имате предвид с въпроса дали делото е лично срещу Доротея?

# 39
  • Мнения: 3 009
Аз оставам с впечатление, че делото е срещу училището, защото договорът се сключва с него (не с Доротея) и от училището могат да се претендират задържаните депозити (не от Доротея като физическо лице).

Търсене по име на страна не може да се прави в сайта на Софийски градски съд поради ограничение за личните данни. Трябва да имаш номер на делото, за да търсиш онлайн. Поне това знам аз.

Аз малко не разбрах защо Доротея Воева така се настройва срещу семейството. Защото започват да пишат имейли, да се обаждат и да искат информация?

Последна редакция: нд, 26 ное 2023, 22:58 от Beauty queen

# 40
  • Мнения: 1 731
Малко по-различна е логиката. Доротея или някой друг решава, че дете Х не е достатъчно умно за Иззи. След което се предприемат различни (обикновено неморални) похвати срещу детето, за да вземат родителите решение да се махнат. Това се прави, за да не им се върнат някакви пари. Ако все пак не решат да спасят най-ценното си своевременно, договорът им бива прекратен около Коледа. Какво по-хубаво от това да трябва да намериш ново училище за детето си около Нова Година. Аааа … сетих се - да имаш второ дете в училището, за което да стискаш зъби до края на учебната година, за да преместиш. Историята ми беше разказана от различни хора за различни деца. Едното семейство искаше да се върне в СС, т.к бяха повярвали на обещанията на Доротея и са преместили и двете си деца от СС, а другото е избрало ДУ след като се е отвратило от конкретното ЧУ.

Тук една подсказка, ако на Доротея и се поиска писмено да напише, че училището прекратява договора, а това не е по желание на родителите, горната сума бива върната.

# 41
  • Мнения: 3 009
Благодаря ти за обяснението. Още не мога да повярвам, че има такива практики. Напълно разбирам, че училището е бизнес. И все пак…

# 42
  • Мнения: 4
Някой може ли да сподели по кои учебници/издатели учат децата в СС в ПУК и началните класове?

# 43
  • Мнения: 137
Скъпа Рейни, а ти някога да си качвала тук доказателства, че изобщо детето ти наистина учи в Иззи - т.е. договора!? Освен думи, да си качвала някога писмено доказателство колко е хубаво там - например снимки от хубав салон по физическо, столова, външен двор - каквите знаем, че в Иззи няма. Защо когато касае твоето мнение всичко трябва да се взима за чиста монета, но ако става въпрос за другата гледна точка - някой дължи на другите твърди писмени доказателства? Wink Аз например имам снимки от Иззи как в период на Ковид, варицела и скарлатина, децата в ПУК са в претъпкана стая по две на единичен чин! Това бяха всъщност последните снимки преди Д. да ги забрани, защото се усети, че разкриват ситуацията (говоря за периода януари-февруари 2023 г.). Имам и доста снимки как децата са със зимни якета и дори шапки в ледените им лаборатории в мазето, които явно не се отопляваха.

Фенси, естествено че не е длъжна да го "удари" решението, само че ние не знаем за какво е било изобщо делото, камо ли че реално има такова решение. Има една конкретна дама, която до сега съм я хващала да изкривява истината неколкократно. Не знам кого визираш, че ехидно, че няма да има дела, напротив аз многократно съм писала, че има институции, които да се заемат.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 14:22 от Dzen_mama

# 44
  • Мнения: 9 700
Наред с решенията са достъпни и протоколите от заседанията. Търсенето е елементарно, особено, ако се знае годината..

Общи условия

Активация на акаунт