Частни училища -информативно - дискусионна тема- 62

  • 58 121
  • 761
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 66
Здравейте, има ли родители, чиито деца са кандидатствали в Света София, и които вече да са получили положителен отговор след минат втори кръг от приемната процедура за ПУК?

На нас ни звъннаха в понеделник тази седмица и се записахме в СС. Мисля, че в момента правят проверка колко деца ще се запишат до петък и евентуално ако останат места ще звъннат и на резервите.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 255

SindyMindy, ама мина ли и изпитът за Питагор? Или просто ще рискувате?

# 17
  • Мнения: 511
Пробните дни в Питагор започнаха последната седмица на октомври и продължават, една дама беше споделила, че детето ѝ ще е на пробен ден на 30.11.

# 18
  • Мнения: 13
Здравейте, има ли родители, чиито деца са кандидатствали в Света София, и които вече да са получили положителен отговор след минат втори кръг от приемната процедура за ПУК?
Току-що получихме по мейл отрицателен отговор след втори кръг от миналата седмица :/

# 19
  • Мнения: 56
Здравейте, аз моля за съвет!

Детето ни бе прието в Питагор още края на октомври и съответно я записахме там. Отидохме и на изпита в СС, но честно казано не очаквах да я приемат, т.к. не сме я подготвяли кой знае колко. Днес ми се обадиха, че е приета и в СС и сътветно ще трябва да решим до другата седмица.

Ще дам малко контекст за моето дете и ще съм благодарна ако хората с деца в съответните училища могат да ме посътветват кое би било по-правилното решение за нея.

По-специален афинитет към математиката не сме забелязали у нея. Изпълнителна е, обича да се занимава с различни задачки. Не съм от свръхамбициозните родители и не смятам, че детето трябва да е на всяка цена в някое от тези училища, но смятам, че след като е приета явно са преценили, че може да се справя. Притеснява ме, обаче, свръхнатоварването и евентуални травми от провал (ако се случи така, че не се  справи и се наложи преместване).

На база Вашия личен опит и ако оставим локацията и таксите на страна, вие кое бихте избрали?

Благодаря предварително!

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 11:20 от etiopa

# 20
  • Мнения: 5 898
В темата познавам двама с опит и с двете училища. Като и двамата са с опит в "старото" Питагор, под ръководството на Влъчкова. "Новото" Питагор вече няма общо със старото. И каква ще е концепцията и съответно реализацията ѝ на практика на новия-стар собственик(който не участваше в управлението на училището преди, т.е. концепцията и изпълнението беше на Влъчкова) от тук нататък трябва сами да попитате и уточните. Питайте и дали ще продължи да има изпит след 1 клас, след 4 клас и съответно възможност за отпадане.


Т.е. въпросът ви е неподходящ и каквито и отговори да получите(ако изобщо получите) ще са заредени с много субективизъм и липса на информация и опит с другото училище.

Освен това, моето лично мнение, на база наблюдения на процеси от последната година... Питагор все повече ще се отдалечава от славата си на "математическо" училище.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 14:58 от Fancy

# 21
  • Мнения: 3 945
Moeто дете е абсолютно скарано с математиката и е в СС. Не е пренатоварена със сигурност. С внимаване в час и домашното през уикенда, не мисля, че ще има затруднения. В Питагор щеше да ѝ е доста по-трудно, според мен.

# 22
  • София
  • Мнения: 745
Ако не сте подготвяли специално детето за изпити и е прието на двете места, не вярвам да има проблем в което и да е от двете училища. Мога да коментирам за натоварването в "Света София" след две деца там. Дете, което успява да се съсредоточи в училище и да запомни поне част от нещата, спокойно се справя с темповете и през уикенда 2-3 часа за домашни и самоподготовка са напълно достатъчни.Вечерите след училище могат да са напълно свободни за спорт, четене на книга или просто почивка. Но това е споделен опит за моите деца и за едно от двете училища, можете да чуете разнопосочни мнения, всички те основателни.

# 23
  • Мнения: 56
В темата познавам двама с опит и в двете училища. Като и двамата са с опит в "старото" Питагор, под ръководството на Влъчкова. "Новото" Питагор вече няма общо със старото. И каква ще е концепцията на новият-стар собственик(който не участваше в управлението на училището преди, т.е. концепцията и изпълнението беше на Влъчкова) от тук нататък трябва сами да попитате и уточните. Питайте и дали ще продължи да има изпит след 1 клас, след 4 клас и съответно възможност за отпадане.


Т.е. въпросът ви е неподходящ и каквото и отговори да получите(ако изобщо получите) ще са заредени с много субективизъм и липса на информация и опит с другото училище.

Освен това, моето лично мнение, на база наблюдения на процеси от последната година... Питагор все повече ще се отдалечава от славата си на "математическо" училище.

Благодаря ти, Fancy!
Изпита след ПУК за първи клас все още го има, да. Обясниха ни за атестационните форми на Деня на отворените врати. Твърдят, че не се случва за повече от 1, 2 деца на випуск.

# 24
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
И ние днес получихме обратна връзка, че дъщеря ни е приета в СС, на втори кръг беше миналия петък.

etiopa, в същата чуденка бяхме с баткото, и той беше приет и в Питагор, и в СС за ПУК. В крайна сметка се спряхме на СС, където сега е първи клас. Много сме доволни.

 Не бих казала, че натоварването е голямо, с уговорката, че е още 1-и клас детето все пак. Домашните си ги прави изцяло сам, казваме му, че до неделя следобед трябва да са готови, оттам насетне той решава кога и си ги пише сам. Признавам, че понякога (често 😁) дори не ги проверявам.

Той засега се очертава да има по-сериозен интерес по математика, ходи на забавна математика в училище и изяви желание да го запишем на състезание, което от училище организират. Та според мен ако детето има интерес към математиката, и в СС има опции да се поддържа добро ниво, ако няма - също не е проблем там специално.

Последна редакция: пт, 24 ное 2023, 11:50 от blondie_anna

# 25
  • София
  • Мнения: 2 141
Аз нямам дете в нито едното от двете училища, но имам познати с деца и в двете. Ако ми се налага да избирам и локацията и таксите не са съществен фактор, категорично бих заложила на СС. Питагор с новото ръководство тепърва ще се доказват според мен докато СС си е добре смазана машина, от която не очаквам неприятни резултати.

# 26
  • Мнения: 5 898
В една фейсбук група току що прочетох пост на бивш клиент на Иззи, че вече има спечелено дело срещу собственичката на Иззи на първа инстанция. Това за сведение на следващите кандидати. За да са по-добре информирани. Решенията би следвало да могат да се намерят и прочетат.

Рейни, моля те, моля те...недей да ме нападаш. Това е проста и суха информация, и целта не е скандал, а информираност.

Последна редакция: пн, 27 ное 2023, 13:56 от Фран

# 27
  • Мнения: 4
Много ми е интересна темата за натоварването от домашни в СС и реално дали има някой родител, който може да сподели снимки, какво пък толкова тежко се налага да правят децата през уикенда...?

# 28
  • Мнения: 27
От тази година синът ми е в СС, след като и ние имахме същата чуденка. Натоварването на този етап не се усеща. Прави впечатление, че има изискване към тях да се справят перфектно, т.е. не е достатъчно да учиш и да си умен, а да полагаш старание и постоянство.  Не знам дали това е плюс и дали би понесло на всяко дете. Синът ми определено е с афинитет към математиката и ходи и на забавна математика, след тест. Харесва ми, че това не е просто част от обучението, а регулярно се правят тестове и се определя кои деца да посещават тези занимания. Това поддържа амбицията както в тези, които ходят,  така и в останалите.
 
Здравейте, аз моля за съвет!

Детето ни бе прието в Питагор още края на октомври и съответно я записахме там. Отидохме и на изпита в СС, но честно казано не очаквах да я приемат, т.к. не сме я подготвяли кой знае колко. Днес ми се обадиха, че е приета и в СС и сътветно ще трябва да решим до другата седмица.

Ще дам малко контекст за моето дете и ще съм благодарна ако хората с деца в съответните училища могат да ме посътветват кое би било по-правилното решение за нея.

По-специален афинитет към математиката не сме забелязали у нея. Изпълнителна е, обича да се занимава с различни задачки. Не съм от свръхамбициозните родители и не смятам, че детето трябва да е на всяка цена в някое от тези училища, но смятам, че след като е приета явно са преценили, че може да се справя. Притеснява ме, обаче, свръхнатоварването и евентуални травми от провал (ако се случи така, че не се  справи и се наложи преместване).

На база Вашия личен опит и ако оставим локацията и таксите на страна, вие кое бихте избрали?

Благодаря предварително!


# 29
  • София
  • Мнения: 7 277
Домашните в СС за уикенда не са малко - минимум по 3 предмета. Отделно има по другите предмети, а понякога има и проекти. Децата от повечето други ЧУ, както и тези от ДУ, с които контактуват моите деца, определено нямат толкова домашни. Нека не се заблуждават хората, че няма да имат съботно-неделен ангажимент. Ако детето е по-разсеяно (като моето и много други), може да откара целия уикенд в седене на бюро и преструвки, че пише домашно, и така целият уикенд минава. Моят някъде към 5 клас стана самостоятелен и се стегна да си пише домашните, без да се ядосвам - това отчитам като огромен принос (съвместен) - семеен И на училището. Амбицираха го някак, научи се, че трябва да се труди. На някои деца е вродено качество, на други - не съвсем Wink

Общи условия

Активация на акаунт