Майски бебета 2024г. - Тема 3

  • 23 951
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 42
Ох, хора…мен още ме гложди дали съм оцелила АГ. Днеска тъкмо бях за ново направление (за смяна на проследяващия ЖК) понеже докторът наскоро си смени практиката (беше в частен кабинет, пак по ЗК, сега е в болница)..и така хубаво се зачудих дали да не използвам момента и да си отида и запиша при друг.
Накратко историята ми: озовах се при този доктор след като прокървих, беше най-близо до вкъщи и със свободен час максимално скоро. Като цяло повод за недоволство нямам, може би само това, че не ми е пускал досега нищо освен баналните ПКК, урина, сифилис и тн., не ми е давал насоки кои витамини и минерали да следя- наясно съм, че не се покриват от ЗК и нямам проблем с това, просто се чувствам, сякаш сама трябва да се интересувам и движа всичко- ако не го питам изрично нещо, прегледът е мега бърз и го кара супер делово, не го чувствам като предразполагащ. От началото на месеца е завеждащ АГ отделението в голяма болница, та не е лош специалист със сигурност…но това съмнение, дали съм при най-точния за мен лекар, дали не го избрах изцяло по неволя и не се оставих така да продължи, ме гризе от началото. Имам огромното желание, като всяка бъдеща мама, да мога да се доверявам безусловно на следящия ме лекар, да се чувствам спокойна и предразположена, още повече когато искам да родя при него, при човека с най-много наблюдения върху бременността ми…От друга страна цял живот имам колебания за това и онова, дали най-доброто избирам, и не искам и тук да давам воля на тези мои бръмбари в главата…тааа терзая се!
Благодаря, че ме изчетохте. Имах нужда да споделя! Ако някоя е минала през такъв момент, ще се радвам на всякаква обратна връзка 🙁

# 46
  • Мнения: 657
На мен също не са ми назначавали по-различни изследвания от по-горе изброените.Моята АГ е доста бъбрива,обяснява ми много подробно всичко,особенно когато получих кървенето ми обърна даже повече внимание.Витамини и аз нямам назначени.И на мен ми стана чудно за тях и бях попитала момичетата тук.Ако се чувстваш несигурна в този лекар,смени го.Аз също смених АГ в началото.Просто ме претупваше,прегледите бяха от сорта "Всичко е наред ела след 2 семици".Буквално 2-минутен преглед.До колкото разбрах,на всеки изминал месец може да се взима направление от ЛЛ.

# 47
  • Мнения: 1 787
Аз съм се сблъсквала с изключително некомпетентни гинеколози и то в големи частни болници. На доста места съм ходила и не съм усетила някъде, че мога да се доверя. Та съвсем случайно ми препоръчаха един лекар (фризьорка, сестра й, племенницата й ходят при него) и отидох предубедена, че надали ще попадна на нещо по-различно. Толкова ми беше неприятно, че пак ще трябва да си разказвам драмите на поредния на който не му пука за мен.. Та попаднах на човек, който някак ме предразположи, успокои, въпреки, че се откри проблем, който си беше сериозен, операция ми прави, но някак всичко по толкова спокоен начин ми обясняваше, че не усетих как минах през тези неща. И само 3 месеца след тези неща се случи “чудото” според някой други светила. Ако бях продължила да ходя при тях, най-вероятно щях да пиша в темата за инвитро.. Та така де, отклоних се доста, но щом не можеш да се довериш според мен не е твоя лекар. Този период през който преминаваме е прекрасен и трябва да сме максимално спокойни, не да проверяваме всяка дума на АГ, да не сме сигурни, че ни е обърнал внимание и т.н.

# 48
  • Мнения: 373
Alice pdv, разбирам те напълно. Аз също искам някой да ме предразположи и да е внимателен, а не да ме кара на конвейр. Аз все още не съм избрала окончателно АГ, при когото да се следя, но сегашната нещо не ми харесва. Уж трябва да ме види скоро пак, обаче а днес, а утре все не може да се разберем кога ѝ е удобно да я посетя. Да не говорим, че аз трябва да я подканвам, да я питам, нулева инициативност от нейна страна. Обеща да ми обясни как се процедира с регистриране на бременност, уви, още не се е случио. И поради тази причина, както и защото се притеснявам, че дълго време оставам без надзор, реших, че преждевременно ще си запиша час за преглед при друг АГ.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 315
Alice, според мен е важно да се чувстваш сигурна в лекаря си, особено ако мислиш и той да е на раждането.

Аз например с моята АГ се чувствам в сигурни ръце, следя се при нея от 5 години. Проследи по-голямата част и от първата ми бременност, но за съжаление не успях да родя при нея, тъй като самата тя роди първото си дете 2 месеца преди мен. Отговаря на всичките ми въпроси, мога да й пиша и по всяко време, самите прегледи изобщо не ме напрягат (без значение проследяване на бременност или профилактика). Смятам, че е и добър специалист. Единственият минус е, че не е по ЗК и се следя паралелно и при втори АГ (която също е доста обстойна, знае и къде се следя основно и няма проблем с това).

# 50
  • Мнения: 42
Karina, ти при кого се следиш (и аз съм от Пловдив)?
Благодаря на всички за съветите, много сте милички, мисля, че ще му дам шанс още 1-2 прегледа (следващият е утре така или иначе) и ако продължава тази несигурност, ще се преориентирам към друг и ще се моля да не се озова в същата ситуация и със следващия.
Alice, според мен е важно да се чувстваш сигурна в лекаря си, особено ако мислиш и той да е на раждането.

Аз например с моята АГ се чувствам в сигурни ръце, следя се при нея от 5 години. Проследи по-голямата част и от първата ми бременност, но за съжаление не успях да родя при нея, тъй като самата тя роди първото си дете 2 месеца преди мен. Отговаря на всичките ми въпроси, мога да й пиша и по всяко време, самите прегледи изобщо не ме напрягат (без значение проследяване на бременност или профилактика). Смятам, че е и добър специалист. Единственият минус е, че не е по ЗК и се следя паралелно и при втори АГ (която също е доста обстойна, знае и къде се следя основно и няма проблем с това).

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 315
Алис, при д-р Чалова съм (има частен кабинет, иначе е в Селена), по ЗК - д-р Матеева в Ню лайф.

# 52
  • Мнения: 6 944
И на мен АГ ми каза фолиева до 16 гс

# 53
  • Мнения: 156
Момичета на първата ФМ гледаха ли крачетата и ръчичките на бебчетата ви! При нас беше в сряда, но доктора ми каза че вижда изкривяване на стъпалата, но не знам дали да вярвам тъй като след прегледа веднага се свързах с друг лекар и ми казаха че в 12 седмица крайници не се гледат, тъй като е прекалено рано! При вас как протече ФМ?

# 54
  • Мнения: 785
При мен също доктора оглеждаше крачетата и ръчичките, но не се фокусираше много върху тях. Измери крачетата от коляното до таза и преброи пръстите на ръцете.

# 55
  • Мнения: 657
На мен ми казаха,че е още рано да се видят точни размери.

# 56
  • Мнения: 932
На мен ми каза, че толкова рано само се гледа дали има правилният брой части- бедро, подбедрица, стъпало, мишница, предмишница, длан. Каза, че и пръстите и се виждат 10, но е рано да се каже на 100%

Моят преглед отпадна и ще ходя събота сутрин, дано не го преместят пак.

Пия още фолиева, предната бременност я пих докрая.

Също усетих движенията с първата бременност чак след 20 г.с., а сега още от 14.

# 57
  • Мнения: 65
Моите приключения продължават. Сутринта кафявото зацапване доста се усили. Обадих се на АГ и ме викна веднага. Бебето е добре, но моята плацента е доста ниско и явно от това има кървене... Каза, че е оптимистка, не е критично ниска и според нея ще се вдигне. Дотогава ударни дози утрогестан, но шпа и магнезий, както и никакво мърдане от леглото. Хубавото е, че шийката изглежда доста добре, думите ѝ бяха "не е мръднала". Каза да си мисля само хубави неща...

# 58
  • Мнения: 657
Моите приключения продължават. Сутринта кафявото зацапване доста се усили. Обадих се на АГ и ме викна веднага. Бебето е добре, но моята плацента е доста ниско и явно от това има кървене... Каза, че е оптимистка, не е критично ниска и според нея ще се вдигне. Дотогава ударни дози утрогестан, но шпа и магнезий, както и никакво мърдане от леглото. Хубавото е, че шийката изглежда доста добре, думите ѝ бяха "не е мръднала". Каза да си мисля само хубави неща...
EllieFromTheValley,разбирам те,и аз все го мисля.Моето е само зацапване,но е вече почти седмица.Аз също съм на големи дози Утрогестан и си мислех,че ще спре,но уви Confused
Дано всичко е наред при теб,пожелавам ти да спре кървенето час по-скоро Heart

# 59
  • Мнения: 1 787
Момичета, стискам палци всички неразположения да преминат бързо! 💗

Общи условия

Активация на акаунт