Майски бебета 2024г. - Тема 3

  • 23 949
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 617
То най-добре да се махне преди забременяване. Така си мислех и аз, но уви. Дано не ми създаде проблеми през бременността, като родя вече има варианти за махане.

# 736
  • Мнения: 932
Пия кафе тази бременност 1 на ден.

Аз получих полип от бременността и АГ каза, че от утрогестана може да порасне по-голям и да кърви по-често.
Моят полип обаче се самоуби и сега само дозацапва кафяво, докато се доизчисти.

Едит: Аз пък забременях месеца, в който напуснах работа и въобще не започнах нова, защото предната бременност се наложи 18 г.с. да изляза болничен, тази щеше да е същото.

# 737
  • Мнения: 333
Аз още като се заразих от детето с повръщане го намалих и почти спрях пия разтворимо 3в1 ....пробвах и друго наскоро ама едвам го изпих беше ми гадно 🫢

Като бях болна ме болеше ден два главата нищо не ми помогна пих парацетамол ама аз и не го пих много сутрин и вечер само.
Може би наистина спането донякъде по скоро.


Не искам да се намесвам в решенията Ви, но мисля, че ако прочетете съствава на 3в1 ще се откажете да го пиете. По-добре кафе с мляко си правете. Разбира се няколко месеца по 1 кафе няма да ви навредят, но ми се струва кофти дългогодишен навик.

# 738
  • Мнения: 380
Аз пия декофеиново, изобщо няма разлика. Взимам си капсули на старбъкс 100% арабика и си правя капучино. Но основно замених с чайове, кафе само на работа понякога.

# 739
  • Мнения: 495
Първите месеци ми се повдигаше от кафе и го спрях, сега чат пат си правя, ако ми се допие. Аз по принцип нямам зависимост или нужда от кафе, просто ми харесва вкуса, та не ми беше проблем да го спра.

Един малко глупав въпрос, просто днес размишлявахме с ММ как да подредим спалнята и детската стая. Горе долу до каква възраст бебчетата спят при родителите, наясно съм, че е различно, но като ориентиер поне?

# 740
  • Мнения: 233
Аз ако не си изпия дозата кафе сутрин, не мога да функционирам. Някак си спрях да пия следобедното покрай гаденето и повръщането. Тук в болницата кафемашина на етажа нямам, със системата не мога да мърдам и вече ми идва да утрепя някой без кафе 😂

За спането заедно - моят син до 6 годишна възраст. Лятото беше екстрадиран на дивана в хола, защото бебешкото легло му е много тясно. От 1 месец вече си има собствена стая.

# 741
  • Мнения: 6 944
Ние нямаме възможност за детска стая засега,но според моя опит с първото до 2 г не бих го отделила в друга стая.Будят се често заради зъби и какво ли още не
.....
Може и да греша незнам.
Същото мисля и за преминаването  от кошара към детски легло

# 742
  • Мнения: 3 617
Аз пия декофеиново, изобщо няма разлика. Взимам си капсули на старбъкс 100% арабика и си правя капучино. Но основно замених с чайове, кафе само на работа понякога.

Четох, че и безкофеиновото не е толкова безвредно, защото се използвали химикали за отделянето на кофеина от кафето, които също са вредни за бебето. Ако капсулите са пластмасови, съм твърдо против. Пластмасата е канцерогенна при висока температура. Най-хубавото кафе се получава от прясно смелени зърна.

# 743
  • Мнения: 2 782
Един малко глупав въпрос, просто днес размишлявахме с ММ как да подредим спалнята и детската стая. Горе долу до каква възраст бебчетата спят при родителите, наясно съм, че е различно, но като ориентиер поне?

То най-често е до възможност, дали имате детска стая или не. Но ако съдя по моите приятелки, от 6 месеца до година, година и половина ги отделиха.

Аз пробвах с безкофеиново за следобед, обаче намирам разлика, хем хубаво кафе си купих. Киселее ми и това си е. Следобед съм на чайове.

# 744
  • Мнения: 785
Аз също продължавам да си пия кафе. Преди бременноста бях на по едно на ден, много рядко по две, сега само по едно си позволявам. Хапвам и черен шоколад по малко, в него също има кофеин и внимавам. Безкофеиновото и на мен не ми допада. Но това, което си взимам и без това не е силно и също си слагам доста мляко. Сега като е студено много ми върви топло чайче от ройбос.

# 745
  • Мнения: 1 787
Аз съм решила да вземем кошара next to me за първите месеци, и от тези кошарки дървените, които са заедно със скрин. Искам да го отделим до към годинка, ако може и по-рано. До 6 годишна възраст ми се струва прекалено. Искам да си запазим отношенията с мъжа ми, с дете в спалнята не знам как се случва. ☺

# 746
  • Мнения: 785
Извинявам се за прекъсването на дискусията, но по-късно няма да успея да пусна нова тема:

ЛИНК

Общи условия

Активация на акаунт