Майски бебета 2024г. - Тема 3

  • 23 961
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 783
Имате ли представа колко е нормално да тежи бебето в 14 г.с.? Или поне дали са ви казвали колко тежат вашите в тази или близките г.с., защото на мен ми казаха за първи път и не знам как е вървяло преди това. В гугъл намерих много разнородни отговори - общо взето от 43 до 93 грама, което е голям диапазон. Моето сега е 107 грама и се чудя дали е ок.

83 гр беше моето точно в 14 г.с., обаче не виждам повод да се притесняваш, понякога вървят и със седмица напред. Моето в началото беше назад, заради късната ми овулация, но пък навакса.

Ползвам Pregnancy+ и там г/д размерите си отговарят, има и сравнение с плодове, сладкиши Grinning

# 31
  • Мнения: 233
Днес бях на ЖК - в 16+0 съм. Все още няма нищо между краката и засега е мома, но не се наема да потвърди на 100%. Върви с близо 10 дни напред, отговаря на 17+3. Рита ме в пикочния мехур и първо, че тичам до тоалетна през половин час, второ - от време на време така явно ме сръчква, че все едно ме срязва отдолу 😂 Праща ме на съдов хирург, защото имам синки по краката, казва че са от разширени вени. Като цяло така съм от 25 годишна, но предния път никой не ми е обърнал внимание. Пия по препоръка на АГ комбинирани витамини, наред с Д, Б12 и магнезий, колкото и да не ми се иска, но ме накара. Лошото е, че откакто ги пия, съм качила 1 кг за седмица и вече съм +4.5кг, което не ми харесва. Имам и вълчи апетит от тях... Замислям се дали да не ги спра.

# 32
  • Мнения: 658
Аз незвам моето бебе колко тежи.Май не са ми казвали досега.Имам няколко снимки ама там немога да се ориентирам дали пише нещо за тегло  Confused

# 33
  • Мнения: 2 783
Аз незвам моето бебе колко тежи.Май не са ми казвали досега.Имам няколко снимки ама там немога да се ориентирам дали пише нещо за тегло  Confused

На амбулаторния лист, който дават след прегледа, пише.


thehappy
ние сме буквално заедно, и аз съм 16+0 днес Simple Smile Като те слушам се чудя нещо не е наред с мен ли, аз продължавам нищо да не усещам Grinning

# 34
  • Мнения: 785
Видях си и аз бебчо. ❤️ 131гр е в 15г.с. и беше много шавлив този път. Пъпната връв и при нас беше между крачетата и не се виждаше добре. Доктора каза, че му прилича на момченце, но нищо категорично. Изписа ми аспирин протект да пия до 34г.с. за всеки случай и след две седмици (в 17г.с.) съм на втора ФМ.

# 35
  • Мнения: 924
Аз на втора ФМ съм чак на 5 януари... т.е. ще съм в 23 гестационна седмица тогава .. не трябва ли по - рано да е втората ФМ ?

# 36
  • Мнения: 1 787
На мен в Оскар клиник ми казаха, че най-добре 22 седмица да е втората.

# 37
  • Мнения: 733
Аз на втора ФМ съм чак на 5 януари... т.е. ще съм в 23 гестационна седмица тогава .. не трябва ли по - рано да е втората ФМ ?
Втората ФМ си е в периода 20-23г.с.
Първата (ранна) е в периода 16-18г.с., но доста жени я пропускат, тъй като правят ултразвуково изследване с БХС-то в 11-13г.с., което на прктика пак си е ФМ. (аз лично също ще пропусна тази в 16-18г.с.) Погледнато по този начин, може да се каже, че морфологиите са 4,  не 3

# 38
  • Мнения: 6 945
И аз ще правя втората направо 20-23гс

# 39
  • Мнения: 785
При мен се води втора тази, защото правих и ранната в 12г.с. Следващата ще ми е и на мен между 21 и 23г.с.

# 40
  • Мнения: 733
Към дамите с термин в началото на Май - пиете ли си още фолиевата киселина? На мен АГ ми каза като си изпия опаковката, да спирам, защото след 15-16г.с. вече нямало смисъл да се пие. На вас казаха ли ви такова нещо?

# 41
  • Мнения: 2 783
Към дамите с термин в началото на Май - пиете ли си още фолиевата киселина? На мен АГ ми каза като си изпия опаковката, да спирам, защото след 15-16г.с. вече нямало смисъл да се пие. На вас казаха ли ви такова нещо?

По принцип е важно в началото да се пие, но не е задължително да я спираш. Фолиевата киселина е витамин B9 и се пие и за анемия, така че няма да ти навреди. Имам някакъв спомен, че липсата на B9 може да навреди на плацентата.

# 42
  • Мнения: 233
Аз незвам моето бебе колко тежи.Май не са ми казвали досега.Имам няколко снимки ама там немога да се ориентирам дали пише нещо за тегло  Confused

На амбулаторния лист, който дават след прегледа, пише.


thehappy
ние сме буквално заедно, и аз съм 16+0 днес Simple Smile Като те слушам се чудя нещо не е наред с мен ли, аз продължавам нищо да не усещам Grinning

mokka, на мен ми е втора бременност, а и върви 10 дни напред. С първата го усетих около 20гс. Не се притеснявай.

Фолиева си пия почти постоянно, правя си изследвания регулярно и винаги е в долна граница. А пия метилирана по принцип.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Днес явно е ден за прегледи, и аз бях. Човечето си расте добре, 99% прогноза 💙, явно ми е писано да съм все свекърва 😀
Приблизително 130 гр. в 15+4. Евентуалният проблем с кръвотока, който щяхме да следим, явно се е разрешил. Плацентата е предна висока, пъпната връв се е прикрепила централно, което било хубаво. Така че всичко по думите на АГ изглежда чудесно. 😊

Фолиева аз продължавам да си приемам вече във витамините, 400 mcg.  Дефицитът на витамин Д съм го оправила, но си ме остави на поддържаща доза 2000 IU. Попитах за магнезий, защото в последно време сякаш изпитвам леки стягания като се понатоваря - каза, че може да започна да пия Диаспорал.

# 44
  • Мнения: 924
Аз тази нощ имах леки контракции от дясно , но минаха веднага след като станах от леглото . Нормално ли е още сега да получавам Бракстън контракции ? В 16 гестационна седмица съм .

Общи условия

Активация на акаунт