Майски бебета 2024г. - Тема 3

  • 23 962
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
Имах идеята след 12 седмица да започна с йога за бременни и по-леки упражнения. Преди това ми бяха забранени от АГ. Само че сега пък вече ми е забранено вдигането на повече от 1кг, хубаво е да се пазя. А и като цяло след една разходка от половин час после ми се разказва играта - кръста ме боли ужасно, коремът също започва да наболява. Така че явно пак ще оставя движението и тренировките за след раждането.

# 16
  • Мнения: 733
А и като цяло след една разходка от половин час после ми се разказва играта - кръста ме боли ужасно, коремът също започва да наболява.
Същото. Тръгнах и аз с разходките, но много бързо се отказах от тази идея поради същите причини. Болките физически не ми пречат толкова, но започвам да се паникьосвам и предпочитам да си спестя тези емоции. Сега ако не се щадя, няма кога.

# 17
  • Мнения: 2 783
Аз пък си имам други сериозни проблеми с кръста и обикновено ако се обездвижа, спра с пилатеса и йогата, почват да се обаждат. А точно сега няма да мога да пия лекарства и не ми се рискува.

Но съм съгласна, че ако не сте тренирали нищо преди това, сега не е времето да започвате. Да, да не се обездвижвате, но не и по-сериозно.

# 18
  • Мнения: 233
А и като цяло след една разходка от половин час после ми се разказва играта - кръста ме боли ужасно, коремът също започва да наболява.
Същото. Тръгнах и аз с разходките, но много бързо се отказах от тази идея поради същите причини. Болките физически не ми пречат толкова, но започвам да се паникьосвам и предпочитам да си спестя тези емоции. Сега ако не се щадя, няма кога.

На мен физически ми пречат много, защото не мога да се мръдна, а на детето му се кара колело и му се ходи напред назад. Така съм го свикнала, не се застояваме вкъщи 😂 Психически не се шашкам много, защото предния път ме боля коремът много по-силно. Няма да забравя никога в началото на предната бременност как тръгнах сутринта към офиса пеша и не стигнах до никъде 😂😂😂 А пеша пътят е около 40 минути и дотогава го минавах всяка сутрин.

# 19
  • Мнения: 1 787
Precious girl, поради каква причина са ти казали да избягваш морските дарове? Мен доктора ме предупреди само да избягвам големите риби (като риба тон например) заради наличието на тежки метали. По принцип изобщо не съм фен на морските дарове, ям само скариди и то от дребничките, които даже не приличат на скариди. Smiley
Една лекарка в Щерев ми беше казала да ги избягвам, заради някакви бактерии, за тона също ми беше казала и за някакви риби, които не помня точно, заради наличието на живак в тях. Не се постарах да ги запомня, защото така или иначе не ги консумирам.
Също така знам, че не е хубаво и синьо сирене и разни такива сирена с плесен.

# 20
  • Мнения: 658
За риба тон съм чула,че до 1 малка консерва на седмица е позволено.Както и скумрия.Все пак рибата е богата на омега 3,не че аз ям редовно,но малко количество няма да навреди
Blush
За разходките,и аз ходех много пеша всеки ден,може би по 3-4 км,обичах много ходенето пеша.Но сега,от както ми е забранено с разходките,направо неиздържам вкъщи.А и сега зимата и без това няма къде да се обикаля Grinning

# 21
  • Мнения: 733
Морските дарове трябва да се избягват ако не сме сигурни в начина им на приготвяне, тъй като е добре да са хубаво сготвени. Например миди в черупка, които преминават през леко варене не са супер най-удачния вариант.
Ако си ги приготвяме сами няма проблем.

Видях си днес шушулчето след цели 3 седмици - ами то си е вече истинско бебе Blue Heart Отговаря си на седмицата по размери и по всичко, АГ ми го пусна на 4Д - има си цяло личице, миличкото Sob видя се и пипито или поне доктора така каза Satisfied много шавливо, явно ще е като баща си. Аз съм по-спокойна натура, а бащата не го свърта на едно място, та и бебчето ни изнесе цяла акробатична програма Joy това е най-най-хубавото нещо, което съм преживявала, наистина... HeartHeartHeart

Последна редакция: ср, 15 ное 2023, 16:21 от pauly

# 22
  • Мнения: 658
Бравооо pauly Heart Eyes Много обичам да чета такива постове  Heart

# 23
  • Мнения: 6 945
Аз тия дни само тъпча и вечер ям само салата 😁
И моето така мн шава,танци 😁
Тази седмица ми е последна на работа, взех да се успокоявам,постепенно всички знаят,развален телефон....

# 24
  • София
  • Мнения: 855
Бях на преглед днес. Кървене още има, но е кафеникаво, което е добре, значи няма нова кръв. Хематома е огромен, размера му е горе долу колкото бебето - 7 на 2 см. За щастие е противоположно на плацентата, която си е добре закрепена високо горе. Продължавам си с всичките лекарства и препоръките да не се товаря, но не било нужно само да лежа. Мога да седна на дивана или да походя из апартамента. Според АГ ще отнеме около месец да мине тоя хематом. След две седмици съм пак на преглед. Днес не успяхме да разберем пола, че пъпната връв минаваше от там точно. Но да ви кажа в момента ми е мноооого по-важно че бебето е добре и да се разкара хематома, отколкото да знам пола и да мисля за име.

# 25
  • Мнения: 733
Eleyn , радвам се, че нещата се стабилизират.
В момента времето минава много бавно за всички нас, но всичко ще е наред и скоро ще си имате и пол и име 😊❤️

# 26
  • Мнения: 42

Единствено физически не съм толкова активна, работя от вкъщи и освен някакви разходки, нищо друго не правя. Имах един период преди бремеността, в коjто тренирах няколко пъти седмично вкъщи, но покрай лятото и пътувания се отпуснах, после забременях и сега малко се притеснявам тепърва да започвам нещо по-сериозно. Но си мисля все пак нещо тип йога да си харесам да си правя вкъщи за раздвижване.

И аз съм така..не съм от най-активните, а и на работа доста се измарям (ментално) и вечерта съм дроб на дивана.. Ще работя докъм празниците и след това се надявам поне разходките да увелича.
Не съм качила почти нищо, но това не пречи да се чувствам като кит, особено като се въртя в леглото, а съм само в 13седмица 😬
Петък и аз ще видя бебка и се вълнувам.

# 27
  • Мнения: 15
Имате ли представа колко е нормално да тежи бебето в 14 г.с.? Или поне дали са ви казвали колко тежат вашите в тази или близките г.с., защото на мен ми казаха за първи път и не знам как е вървяло преди това. В гугъл намерих много разнородни отговори - общо взето от 43 до 93 грама, което е голям диапазон. Моето сега е 107 грама и се чудя дали е ок.

# 28
  • Мнения: 785
hris22, на мен ми звучи нормално за седмицата. Моето в 12г.с. беше около 60гр, та нищо чудно за две седмици почти да си удвои теглото. Днес ще разбера в 15г.с. какво е положението. 😊

# 29
  • Мнения: 380
Ох, тренировките! Аз правя само леки, домашни тип пилатес, но ми е трудно да съм редовна. Вечер след работа хич не ми се започва, но за сметка на това се прибирам страшно гладна и като се наям съвсем ми секва желанието за движение.
Но ще се старая, много е важно движението, дано успея да вляза в някаква рутина.

Общи условия

Активация на акаунт