Отговори
# 735
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Bobby_g, и аз до преди 3-4 седмици имах много контракции. Simple Smile направо се бях притеснила дали изобщо ще избутам до 9 месец. После обаче поспряха. И сега са много редки. Така че предполагам просто се подготвя тялото ти. Почивай повече Simple Smile

# 736
  • Мнения: 377
Здравейте и ъпдейт от мен 🙂 Днес гинекологът измери бебчо около 2.400, наддал е около 300 грама почти от миналия понеделник. Лекарят ми е доволен, каза, че ще е още по-добре, ако стигне 2.500. Но въпреки че нямам контракции и болки, не изключва да се появи до следващата седмица. А и каза, че няма вече накъде с корема 😄 Моят корем е по-ниско и расте само напред, за момента, въпреки мащабите, е в доста прилична форма. На мен все пак ми се иска да имам разговор следващия вторник за раждането, в сряда ще вляза в 36 г. с., а и ми се иска едно декемврийско бебе 🙂 Важното е все пак да сме живи и здрави. Гинекологът ми определено не си ме представя до термин края на декември, ама ще видим. Иначе аз се чувствам на етапи - миналата седмица супер енергия и лекота, а тази (може би, защото си лягам късно и спя по 4-5 часа, а дневният сън ме уморява още повече) започнах с висок пулс, кръвното ми играе) вдига се до 130 на 85, даже днес 90!) и след пет минути е паднало до 110 на 70 🙄. Въпреки това днес си направих лека разходка из магазините и се поободрих повече, отколкото да съм си вкъщи. Освен слипове за еднократна употреба за болницата, мога да се похваля с sparky боти 🤩 Сигурно ще са ми коледните или новогодишните пантофи за вкъщи 😉, но пък си бях взела и sparky къси панталонки (хаха не че знам дали ще мога да вляза в тях дотогава), ама обичам да посрещам Новата година празнично, та дори и вкъщи.👸
Магнезият ще го вземам вече само по една таблетка (100г), а прогестеронът вечер вагинално остава. Питах за чая от малинови листа и гинекологът не ми го препоръчва засега, че въздействието при неговата жена било лавинообразно, каквото и да значи това. Пак стана дълъг пост, бъдете здрави и ще устискаме, още малко търпение 🙂

# 737
  • Мнения: 8 886
Мина тазиседмичният ми преглед - беболина е 2550 гр., всичко изглежда наред, плацента вече 3-та степен. При тоновете пак се отчетоха контракции, които аз отново не усещам по никакъв начин.

От днес съм в 36 г.с, АГ каза да спирам магнезий и утрогестана. Говорим за планирано секцио в 38-ма, но нейното желание и настояване продължава да бъде да родя нормално. Честно казано искам да задържа до 38ма и секцио и може би няма да спирам магнезия.
Направи ми измервания на таза - бил по-тесен и малък като цяло, но това не я притеснявало.

Каза ми, че мога вече да правя разходки и въобще да съм на свободен режим, но аз съм в колебание защото не ми се иска да тръгва раждане, а ми се струва, че комбинацията спрени лекарства и разходки ще доведе до това.

# 738
  • Мнения: 377
Like Smoke, ами не зная защо настояват толкова как да раждаш. Ами това е твое решение. Браво на беболина, току-виж стигнеш без проблем и 38. Нека другите момичета кажат, аз не съм специалист, но си мисля, че щом беше със скъсена шийка, без магнезий и с повече движение, много вероятно е да тръгне спонтанно раждане преди датата за секцио. 🤔

# 739
  • Мнения: 551
Аз искам да питам по запознатите - вярно ли е, че ако изтекат водите не трябвало да се движеш, защото било опасно за бебето? Лично аз за първи път чувам, но се замислех, ако ме хване някъде навън…

# 740
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Глупости... напротив, в болницата с изтекли води, стимулират да се разхождаш за да докараш контракции и правиш разкритие. Където и да те свари, няма да замръзнеш на едно място, я Grinning Така или иначе с изтегли води се запътваш вече към болницата задължително Simple Smile

# 741
  • Мнения: 377
Rgold, и аз това питах акушерката на курса за родители миналата седмица. Какво става, ако съм в трамвая или на улицата и ми изтекат водите. Тя каза, че мога да си се прибера (или ако съм вкъщи) имам достатъчно време да приготвя каквото ми трябва за болницата. Единствено е опасно, ако водите са жълто-зеленикави - това е, защото бебето, с извинение, се е изакало в тях поради голям стрес, който преживява(по принцип това не се случва).

# 742
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз искам да питам по запознатите - вярно ли е, че ако изтекат водите не трябвало да се движеш, защото било опасно за бебето? Лично аз за първи път чувам, но се замислех, ако ме хване някъде навън…

За пръв път го чувам!

Смоуки запазихте ли дата или следващата седмица? Почвай по малко движение че после възстановяването е много бавно като си залежала, ама ти поне имаш някаква мускулатура.

# 743
  • Мнения: 8 886
Аз искам да питам по запознатите - вярно ли е, че ако изтекат водите не трябвало да се движеш, защото било опасно за бебето? Лично аз за първи път чувам, но се замислех, ако ме хване някъде навън…

За пръв път го чувам!

Смоуки запазихте ли дата или следващата седмица? Почвай по малко движение че после възстановяването е много бавно като си залежала, ама ти поне имаш някаква мускулатура.
Маце, уж запазихме Laughing Ама не мога да се закълна, честно казано. Имам чувството, че нашето АГ ми се дразни, че си държа на моето и ми го връща като ме държи във въздуха до последния момент Sweat Smile С голяма неохота от нейна страна коментирахме дата, другата седмица пак ще настоявам да я потвърди.
То дава ли се някаква бележка, документ или просто се разбирате и ти отиваш предния ден, да речем?
Напрамо ме е страх да я питам за подробностите.

Иначе за движението - със сигурност ще си позволявам повече такова, то и аз в 36 вече съм спокойна като и бебето е 2.5 кг. В интерес на истината мислех, че мускулите ми съвсем на желе ще са станали, но не. Имам мускулен тонус, който със сигурност не е като преди да се разположа за 2 месеца и половина на дивана. Но аз си правех доста масажи през това време, за да има поне кръвообръщение, ако не натоварване, а и тренирах до края на 6-ти месец.

# 744
  • София, България
  • Мнения: 3 589
НОВА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт