Отговори
  • София, България
  • Мнения: 3 589





Ето че дойде и третият триместър! Раждането е все по-близо и все по-реално. Подготовките за малките бебчета текат ударно! Приятно пазаруване на всички и нека успешно доносим едни здрави и пухкави бебчета!  








19.10.2023
daisy85 - Борис - 1280 гр. Blue Heart

02.11.2023
Maniesh1 - Калоян 2600 гр. Blue Heart

15.11.2023
Bobby - Ема - 3020 гр. 49см Ribbon

17.11.2023
ЛейдиРоуз - Кристоф - 2270 гр. Blue Heart

20.11.2023
Devilche - Амая 1580 гр. 42см. и Елея 1840 гр. 44см. Ribbon Ribbon

21.11.2023
tedizza - Моника - 3490 гр. Ribbon
I v e t o -  2440 гр. 46см. Ribbon
Tinydevil - Изабел 3500 гр. 50см. Ribbon



29.11.2023
Жирафчето  Ribbon

02.12.2023
Emonka
Eksi – Шумен  Ribbon

03.12.2023    
Mims-1995
Ivet.Tsv Blue Heart
cookiess3 - София Blue Heart

05.12.2023
Rolly__ - София  Ribbon

06.12.2023
Tinydevil -  София  Ribbon

07.12.2023
Мацето - София Blue Heart
Devilche - близнаци  Ribbon Ribbon
n.97 Ribbon

08.12.2023
Dragonqueen - Варна
Артемида Ribbon

09.12.2023
Marie_Ka    Blue Heart
MomOfTwo66 -  Варна  Blue Heart
Iliyanka.b    

10.12.2023
Mia_00  Ribbon
Karena Checheva 738426  Ribbon

11.12.2023    
ЛейдиРоуз  Blue Heart
Charming_11  Blue Heart

12.12.2023    
Karamelevabarby
M a r i a - Бургас  Ribbon
Tsvetkova17 - Козлодуй Ribbon
kristina.d

13.12.2023    
irki

14.12.2023     
Valerita Ribbon

16.12.2023    
I v e t o
tedysworld  Ribbon
Bobby®  Ribbon

17.12.2023
Sezariya  Ribbon

18.12.2023
svetoslavast  Ribbon

19.12.2023  
Vikodi - Пловдив
Margaritka0091  Ribbon

21.12.2023  
Woman89  Blue Heart

22.12.2023
Purple_Peanut - София  Blue Heart
Geryy123

23.12.2023
nikoletaa123  Blue Heart

27.12.2023
elface  Blue Heart

29.12.2023
*Таничка* МГ 2/5 – Бургас  Ribbon
diorgg  Blue Heart
ImposiBelle - Пловдив - близнаци  Blue Heart Blue Heart

30.12.2023
cvetelina georgieva d
Р.М. 689167  Ribbon
AleraT

03.01.2024
IvanovaLub  Ribbon

04.01.2024
^hope^  Ribbon

ЛИНК към Facebook групата ни
При подаване на заявка ще Ви изиска да напишете nickname-а си от тук. Нови членове ще бъдат одобрявани само след написан nickname!







ТРЕТИ ТРИМЕСТЪР - подробна информация
Терминологичен речник при бременност - CRL,NT,БХС,тегло,размери и т.н.
ФЕТАЛНАТА МОРФОЛОГИЯ - всичко, което трябва да знаем
Счетоводство - парично обезщетение по време на бременност и раждане
Какво ни се полага от НЗОК по време на бременност
Йога за бременни - статия
Пози за раждане







Майчино счетоводство
Бременност, бременни – бързи въпроси и отговори
Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия
Хашимото и бременност
Витамин B12 и витамин D през бременността
Здравни заведения - подфорум
Подготовка за малкия човек
Бебешка количка - цяла наука за второ висше
Избор на столче за кола
За секциото с любов

Последна редакция: вт, 21 ное 2023, 22:41 от Purple_Peanut

# 1
  • София
  • Мнения: 11 765
Записче в новата тема!

Фъстъче благодаря че се грижиш за нас!

По предните теми, не шофирам отдавна, от май/юни някъде след като изкървих, оказва се че и добре че не го правя защото си ми е ниска плацентата и е рисково.

За пулса ми е висок винаги,даже онзи ден беше в  покой 125, един път вдигнах кръвно преди месец някъде и главния симптом беше силно главоболие в тила.140 не е вече нормално а два дни по 140 мацката дето лежа с мен я хоспитализираха, та следете и не се самоуспкоявайте кое е нормално а кое не, само лекар може да ви каже.

За бебе взех чаршафи и калъфки за възглавници от един магазин онлайн по поръчка ( сладък сън) и отделно чувалче на Томи типи Гро 2.5 тог с опция повиване. Не ми се струва много дебело, та мисля че ще е достатъчно. За бебе олекотени завивки не слагам

# 2
  • Мнения: 28
140 за кръвно е Ок и това го чувам от вас тук в темата, че се лекува с медикаменти, но в край на сметка всеки трябва да гледа как е и да прави най доброто за себе си Simple Smile 

Ние си взехме за леглото н бебето също само долни чаршафи, иначе ще спи с чувалче.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 3 589
140 горна граница кръвно не е ок, когато до преди 1 месец майакта е била с примерно 90/60 Simple Smile 140 е приемливо, ако в обичайното си състояние е 120 примерно. Аз ако сега вдигна 140 кръвно сигурно ще припадна и веднага ще ме вземат в болница, но аз повече от 100 горна граница нямам никога Grinning

# 4
  • Мнения: 551
Запис и от мен
На мен кардиоложката ми каза вдигна ли 130/80 да пия Допегит, за сега моето е добре , но го проследявам. 140 ми се струва много, но е важно и какво кръвно има жената преди забременяване. Аз съм си с ниско по принцип.

# 5
  • Мнения: 28
Това е нещо различно, когато нирмалното кръвно е принципно толкова ниско. Аз говоря за хора които са винаги с около 120/80. Simple Smile

140 горна граница кръвно не е ок, когато до преди 1 месец майакта е била с примерно 90/60 Simple Smile 140 е приемливо, ако в обичайното си състояние е 120 примерно. Аз ако сега вдигна 140 кръвно сигурно ще припадна и веднага ще ме вземат в болница, но аз повече от 100 горна граница нямам никога Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 11 765
dzhibin  тук става въпрос за бременнни,не става въпрос а ей така нормално състояние. 140 горна граница е биене на аларма и няколко дни такова състояние е и повод за посещение на лекар и терапия. Поне тук се практикува така, мисля че не беше я България и при вас може да са различни насоките.

# 7
  • Мнения: 80
Записвам се и аз в новата тема! ❤️
Имали ли сте високи левкоцити в кръвта по бреме на бременността и на какво се е дължало? При мен са доста завишени без явна причина.. 😔 Доктора казва, че при бременни понякога е чисто физиологично. Но исках да попитам какво е и вашето мнение? 🙂

# 8
  • Мнения: 551
Записвам се и аз в новата тема! ❤
Имали ли сте високи левкоцити в кръвта по бреме на бременността и на какво се е дължало? При мен са доста завишени без явна причина.. 😔 Доктора казва, че при бременни понякога е чисто физиологично. Но исках да попитам какво е и вашето мнение? 🙂

Моите се покачваха с напредване на бременността, сега са над нормата (не много), но хематолога ми каза, че е нормално при бременни. АГ също знае и не сме го коментирали…

# 9
  • София
  • Мнения: 11 765
Да на кръвните са завишени левкоцитите при бременни

# 10
  • Мнения: 362
Фъстъче благодаря за новата тема😊

Аз не съм шофьор, сестра ми обаче все още шофира до магазина тук там (тя е в 34гс).  

Аз излекувах херпеса за само няколко дни със кремче само. Добре е че за сега няма проблем за бебето. Аз ще раждам секцио, така че АГ каза и тогава няма да е проблем.  

Обаче да се оплача че вече 3-4 дни не мога да стана от леглото, вече съм 33гс. Толкова силни болки имам във кръста от дясна страна, не мога да движа десния си крак. Само до тоалетна или кухня и толкова. Пишеше се в темата че и други имат такива проблеми, та искам да попитам какво ви помага?
Има ли някоя крема която смеем да мажем?

# 11
  • Мнения: 28
Както вече казах, всеки трябва за себе си да гледа как се чувства и в България както виждам е всичко много по различно. Simple Smile

dzhibin  тук става въпрос за бременнни,не става въпрос а ей така нормално състояние. 140 горна граница е биене на аларма и няколко дни такова състояние е и повод за посещение на лекар и терапия. Поне тук се практикува така, мисля че не беше я България и при вас може да са различни насоките.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 718
Левкоцитите и на мен ми излизат леко завишени, както и C-реактивния протеин. За бременни било нормално.
Действително кардиолозите са определили допустима граница за кръвно при бременни по-малко от 140/90 и за толкова те задържат в кабинета до смъкване, особено в последен триместър, когато има опасност от развиване на хипертонична криза и бързо отключване на прееклампсия.
Иначе преди бременността и преди да почна да взимам хапчета за кръвно, съм развивала до 150/95, 160/100 и ако не съм го засичала инцидентно с апарат, даже не съм го усещала в повечето случаи. От горещи минерални басейни ме е удряло в главата и даже веднъж лежах замаяна на една пейка 10 минути, докато спадне. Не искам да знам колко съм стигнала...Докато организмът е сравнително млад и съдовете не са стеснени, се борим физиологично с високото кръвно. Но се покачва холестерола.
При бременност такива стойности са опасни, защото спира притокът на храна и кислород към бебето и ако продължи по-дълго от ден-два, може да доведе до интраутеринна ретардация на плода, липса на достатъчно кислород, съответно увреждания и дори по-лошо...Ако се вдига до 140/85, се следят доплери на всеки две седмици. Бих ви препоръчала ако забележите такива тенденции повече почивка, спиране на всякакви кафета и кофеинови напитки и ако продължава повече от 2 дни - кардиолог,който да прецени дали сте за терапия или е инцидентно. Ако през първите два триместъра ви е било по-скоро ниско, през последния стойности от типа на 135/85 са високи, защото тенденцията е към покачване.
При мен първият триместър беше по-високо, защото бях само на допегит, който не ми действаше. В момента с коринфар 3 пъти на ден го докарвам често до съвсем нормално. Но ако се преуморя, леко се покачва.
Summer, какво е коремчето, че аз от няколко дни имам долу едни неприятни пъпчици и дори леко подуване в малките срамни устни. Правя компреси с реванол или смрадлика засега. Явно се претрих от ежедневните превръзки.

# 13
  • Мнения: 362
ЛейдиРоуз, коремчето ми е добре имам отвреме на време стягания, но не са страшни. Имам малки пъпчици на корема, най много около пъпа, мисля че е от кокосовото масло което си мажа. И аз имам подуване на срамните усни, АГ ме прегледа и каза че е нормално. Корема натежава и бебето притиска вътре и затова се получава това подуване.
Какво е подуването при теб? Боли ли те и има ли възпаление? Помагат ли ти тези компреси?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 718
Боли ме като седя по-дълго време. Компресите облекчават положението, но има 2-3 зачервени пъпчици. Може да има малко възпаление. В понеделник ще мина на преглед ако не се е оправило дотогава.
Тежат вече бебоците, да, нали минаха 2 кг.
Тези стягания са си бракстан-хикс контракции. И аз имам. Пий диаспорал или магнерот. Иначе бебо е по-активен нощем и рано сутрин, когато усещам повече движения.

Общи условия

Активация на акаунт