Българка и турчин

  • 12 078
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 360
Когато бях на 18 и аз имах връзка с турчин. Като искаш пробвай, дай му шанс.. не е казано, че ще се омъжваш за него, все пак само на 18 си. Изживей момента. Иначе в последните години все повече двойки около мен има българка с турчин, някои даже създадоха семейство, имат деца. Нищо не е невъзможно, просто си мисля че ще трябват доста компромиси и от двете страни.

Интересно, че за случаи на туркиня с българин не се чува. Ако има - доста редки случаи ще да са.
Имал съм връзка с туркиня, не съм имал проблем със семейството ѝ. Разделихме се поради различия в това което целим.

# 91
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 784
За тях това е унижение. Ако е турчин с българка е гордост, понеже "отмъкват" жена християнка.

# 92
  • Мнения: 1
Не мисля, че има нещо такова. При мен пък е обратното. Аз познавам само двойки българин - туркиня. Също и една двойка българин - ромка. Всички те имат и деца. Но просто такива връзки са толкова рядко срещани, че не мисля, че можем да си правим заключения от няколко примера, които познаваме.

# 93
  • Мнения: 12 848
Аз пък познавам само турчин с българка, само че това е български турчин, родителите му, баби-дядовци също са родени и отрасли в България, тоест са с много сходна среда, житейски опит и образование. Това е коренно различно от някой от Турция, трябва да се взима предвид и това обстоятелство.

# 94
  • Мнения: 1 400
На моя позната майка й е българска туркиня, а баща й – българин.
Певицата Силвия Кацарова също е споделяла в интервюта, че е туркиня, и е била омъжена за българин. Вторият й брак мисля, че също е с българин.

Така че има и такива случаи.

# 95
  • Paris, France
  • Мнения: 14 115
За тях това е унижение. Ако е турчин с българка е гордост, понеже "отмъкват" жена християнка.

Това може и да е било вярно по времето на Османската империя и малко след нея, но в наши дни не е. Баба ми имаше позната туркиня женена за българин. Беше по-млада от баба ми с 5-6 или максимум 10 години и ако сега е жива, гони стоте години. В Стара Загора живееха и въпросната туркиня беше говорителка в радиото и четеше новините на турски език, а по-късно и на български. Знаеше и френски.

Сестрата на най-добрата ми приятелка, турска туркиня, родена в средата на 1950 беше женена за англичанин. Имах шеф английски евреин, женен (или съжителстващ, не съм много сигурна) с туркиня от Анкара. Приятелка, българска туркиня се ожени за португалеца, но беше имала връзка с българин.

Във Франция познавам доста българи, женени за туркини или живеещи на семейни начала с тях. Ако допреди 10, 20 или 30г туркинята не е имала еволюционно предимство да е с българин, вече не е така. Причините да няма такива връзки в миналото бяха икономически и отчасти културни и религиозни.

Преди 30г доста български туркини отказваха връзки и бракове с българи в чужбина под рубриката култура и религия, но се женеха за западни мъже, с които имаха още по-големи разлики в тези аспекти.

# 96
  • Мнения: X
Не се занимавай с хора с различна култура и традиции и не прави грешката да ходиш на тяхна територия. Ще останеш много разочарована, това ясно, но да не се откажеш накрая в ситуация сам самичка далеч от дома. Да не може да се прибереш. Имат и особено отношение към жената, сега ще ти кажа какво съм видяла и чула от определена изолирана общност(дето и по чужбина са ходили ама май не са се цивилизовани).
 Задължение на жената-май почти всичко.Ражда на конвеир, колкото мъжа каже. Ходи на работа, копае двора, гледа крави, деца. Сутрин задължително закуска, на обед(ако не е на работа) пак, вечеря различно. Не се яде 2 пъти едно и също, ако не го прави е лоша домакиня. Троха в жилището ако има е лоша домакиня. С 2,3 4 деца всичко трябва да свети иначе си мърла. Търпиш свекърва-тя каквото каже е закон. Задължително всички в една къща, на етажи. Мъжът когато иска секс не може да откажеш.
В същото време мъжа-може да пие по цели дни, да е последен алкохолик, да те бие нищо не може да кажеш. Посрещаш го с усмивка и това е.
Вечно се клюкари, ходи се на гости(не за хубаво, а да се оглежда). Общо взето някакъв затвор. Повечето жени , дето имат акъл в главата са си плюли на петите в София по чужбина там са си намерили мъже и не стъпват в затънтеното село, ясно защо. Там живот за жената няма, живеят като преди 200 години, жената трябва да е цял ден на крак, мъжът в същото време пие, но нали е господар на него му е позволено всичко.
Ти описа баш турските сериали по телевизията 😃
За човек от града е трудно да повярва че в 21 век все още има хора, които живеят така в България, но е факт и аз съм виждала за какво става въпрос. Турци, българи има също такива. Просто са изостанали и изолирани. Като отидат в цивилизацията се държат нормално, но върнат ли се в дивото пак си подивяват. Затова много жени са избягали и не стъпват, 2 дена в годината най-много. За какво им е, да ги удумват само?

# 97
  • Мнения: 1 335
Има много предрасъдъци към тези връзки и родителите се месят, само стрес. Виж се с него, дайте си шанс, но бъди готова за неодобрение, защото наложените стереотипи трудно се променят.

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 14:52 от Sephora

# 98
  • Melmak
  • Мнения: 3 149
Не знам кое е естественото да се вържеш на някакви приказки по интернет, като не знаеш дали дори си пишеш с човек??

Тези глупости още ли се случват? Не беше ли честа измама в зората на достъпния интернет? Тогава много хора се лъжеха, пари пращаха, какво ли не още..
А сега и с чатбот можеш да си пишеш, как ще тръгнеш да вярваш на нещо подобно? И тука няма значение турчин, българин, французин…

# 99
  • Мнения: 1 335
Не знам кое е естественото да се вържеш на някакви приказки по интернет, като не знаеш дали дори си пишеш с човек??

Тези глупости още ли се случват? Не беше ли честа измама в зората на достъпния интернет? Тогава много хора се лъжеха, пари пращаха, какво ли не още..
А сега и с чатбот можеш да си пишеш, как ще тръгнеш да вярваш на нещо подобно? И тука няма значение турчин, българин, французин…

Как още ли се случват, случват се много повече от зората на досъпния Интернет, направо не вярвам на какви измами са способни хората и колко самотни и отчаяни има да вярват.

# 100
  • Мнения: X
Да не е капитан на кораб или рейнджър😀?

# 101
  • Down south
  • Мнения: 7 721
Да не е капитан на кораб или рейнджър😀?
Или и двете.

ПП Сигурно помните "The Tinder Swindler"

# 102
  • Мнения: 68
За тях това е унижение. Ако е турчин с българка е гордост, понеже "отмъкват" жена християнка.

Това може и да е било вярно по времето на Османската империя и малко след нея, но в наши дни не е. Баба ми имаше позната туркиня женена за българин. Беше по-млада от баба ми с 5-6 или максимум 10 години и ако сега е жива, гони стоте години. В Стара Загора живееха и въпросната туркиня беше говорителка в радиото и четеше новините на турски език, а по-късно и на български. Знаеше и френски.

Сестрата на най-добрата ми приятелка, турска туркиня, родена в средата на 1950 беше женена за англичанин. Имах шеф английски евреин, женен (или съжителстващ, не съм много сигурна) с туркиня от Анкара. Приятелка, българска туркиня се ожени за португалеца, но беше имала връзка с българин.

Във Франция познавам доста българи, женени за туркини или живеещи на семейни начала с тях. Ако допреди 10, 20 или 30г туркинята не е имала еволюционно предимство да е с българин, вече не е така. Причините да няма такива връзки в миналото бяха икономически и отчасти културни и религиозни.

Преди 30г доста български туркини отказваха връзки и бракове с българи в чужбина под рубриката култура и религия, но се женеха за западни мъже, с които имаха още по-големи разлики в тези аспекти.

Аз съм по-скоро на мнението на Натаел. Пез последните 10-15 г. консерватизмът, вкл. и в Турция, се засилва, и мюсюлманка да се омъжи за немюсюлманин е стигма (от роднини и приятели). Браковете са възможни, ако мъжът приеме исляма. Правят една процедура пред ходжата и той се записва за правоверен. нерядко и трябва да се обреже. Така започват да спазват едни и същи празници, обичаи и т.н.

Ако мъж мюсюлманин се ожени за немюсюлманска, там няма задължение тя да си сменя вярата, но и от нея не се очаква нищо различно от това да следва плътно мъжа си. Няма как да запази свободата си да пътува, когато поиска, или да следва своите празници, освен по изключение в много светски и високообразовани фамилии. Но пак тя трябва да е майката на децата си и основно домакиня.

При равни други условия, трудно мюсюлманка би се омъжила за немюсюлманин. Разбира се, ако става дума за "много добра партия", тогава компромис не може да се изключи.

Обратното, мюсюлманин да се омъжи за немюсюлманска е по-често срещано, като по правило съпругата трябва да последва мъжа си.

# 103
  • Мнения: 360
Сериозно почвам да мисля, че живеем в различни светове. В 2024 такъв расизъм и безпросветност да се ширят сред хора имащи достъп до интернет… Мъжът трябвало да приеме исляма, че и да се обрязва… акъла ми не го побира как ги раждате такива…

# 104
  • Мнения: 68
Информацията е от реалния живот, примерите са емпирични. Говорим за адекватни връзки, без големи изкривявания. Ако тя е безпомощна, безпарична имигрантка и иска официален статут в Европа, това изключва правилото. По-ясно ли става така?

Общи условия

Активация на акаунт