НОЕМВРИйче сладко в мен бушува, че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 19 113
  • 318
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 258
Аз взех на Бибс. И с баткото ги ползвахме, но той бързо ги отказа, към 5тия месец.

# 31
  • Мнения: 22
Здравейте.
На някоя друга да са казали,че мъничето прекалено много буйства и да са коригирали терапията, за да се укроти малко?

# 32
  • Мнения: 434
Закостенялото мислене относно кое, че ми стана странно какви са разногласията? 😄

Аз пък по-скоро смятам да опитам да се храним под час. Скоро близка на моя приятелка роди и ми разказва как бебока е “постоянно на цицата”… еее, нещо като скачени съдове не ни виждам 😄

Момичета, с какво борите хемероиди? 😭😭😭 в края взех, че се докАрах до тях и е ужас. Боли, щипе като ходя по голяма нужда иначе не ги усещам.......
Четох за Хеморрлза мазане, че има по бърз ефект и е билков...та се чудя дали да не взема и да се мажа.

Прокто гливенол, студен компрес (лед увит в кърпа), миене със студена вода, докато се прибере. Аз в момента си влача един, от раждането, в началото болеше, сега и сърби 😅.

Относно чувалчетата - в началото бебетата не се отвиват, но чувалчето е страхотна покупка. Много лесно се кърми през нощта, но като се наака и цялото го разповиваш. Този път ще опитам да оставя храненето в 3ч още в болницата.
Вие на какво мнение сте за хранене на поискване или за хранене под час?
Angel baby  имат страхотни чувалчета и ако вече нямах със сигурност щях да заложа на тях. Моите са от пепко и са също доста удобни. С голямото ми момче памперса му пропускаше постоянно докато не стана повечко кг, за това съм се запасила с достатъчно чувалчета.

Да, признавам и аз, че това е минуса на чувалчето.
Аз съм "за" хранене на поискване. Но ще видим вкъщи как и дали ще се справим с това начинание.
Ох, момичета, уча се и си припомням всичко от начало. С почистването на дупето ми е много странно, свикнала съм до сега на момичешко дупе и сега са вечните момчешки теми наред. Отделно се тревожа като се приберем как ще се преборя със закостенялото мислене на "старшите".

Оная вечна тема със забелването "за" или "против" и другата е пишката в памперса нагоре ли трябва да стои или надолу. Свеки, като изгледала 2 момчета е на мнение напълно противоположно на моето, съответно ме изнервя и настойчивостта ѝ (че трябва да се забелва, а аз смятам, че забелване се прави след консултация със специалист и че трябва в памперса да седи нагоре... Кой нормален човек пикае нагоре, за бога?!) И така... 😅

# 33
  • софия
  • Мнения: 107
Най-доброто, което може да направите наистина според мен е консултация с детски уролог по темата със забелването. Ние имахме маалко спор и с личната, която на всеки преглед искаше да го дръпне .. ама аз не давах. А за пишкането ни каза уролога както си застане пишката - така. Не я наместваме на горе, надолу или на страни. Въобще не я мисля и гледам на къде е, тя си знае мястото Simple Smile а като е нагоре .. освен да трябва да се преоблича на първото пишкане

# 34
  • София
  • Мнения: 4 122
Това с забелването съм казала, че го оставям на мъжо и той да прецени кога и как да започне да го прави. Мои приятелки с момчета при смяна на памперса слагаха пишката нагоре, но след това тя си отиваше на долу и не са имали мокри дрехи. SmileSmileSmile

За забелването - смятам, че всеки родител преценява за детето си, кое е най добре - дали да го забелва или не. На никой не съм се месила за тези неща и не смятам, че и на мен трябва да ми се месят.
Не и обръщай внимание....да си говори пък ти ще прецениш какво и как да направиш.

# 35
  • Мнения: 7
Привет, банда! Аз съм с голямо момче на 8 вече и ще ви споделя моя опит с чурката. Първо - както и да я сложиш в памперса, тя ще си застане надолу. Памперсите не са чак толкова стегнати, че да я задържат в една позиция, а и то това нещо е супер дребно и изпада.
За забелването - педиатърката ни беше посъветвала да започнем след 6-ти месец съвсем леко да придърпваме при къпане, без усилие и без да създаваме дискомфорт на бебето, толкова, колкото да се измие там. Постепенно си се забели нацяло. Това естествено е ако няма някакви сраствания и усложнения, но при нас се случи така спокойно и нормално.
Аз днес бях на преглед, в 34-та седмица съм, бебето е 2200 и вече се е наместил с главата надолу (последно не беше, та камък ми падна). Стана ми странно, тъй като лекарката ми каза, че от тук нататък с нея няма да имаме срещи, а само с акушерката за запис на тонове. С първата бременност беше точно обратното - последния месец имах ехограф на всеки 2 седмици, даже дали не беше всяка седмица. При вас какъв е планът за прегледите?
Относно бибероните, засега не съм купила, но с големия използвах на авент, вероятно пак натам ще се насоча.

# 36
  • Мнения: 201
Аз съм в 37+2 и съм през седмица на ехограф иначе всяка седмица от 36-та на тонове.

# 37
  • Мнения: 41
Моето бебче си върви мъничка(като майка си) в 34.3г.с -2025г , ни ме тревожи това, че е с дупето надолу… знам, че има още време, аз правя и упражнения за да се обърне и пускам музика ниско долу…не знам колко ще подейства, но ми се иска да родя естествено.
Усещам и болка като преди цикъл и само ако е нетърпимо пия но шпа.. за сега се чувствам добре к съм спокойна въпреки тези неща💖 чакам си бебешорката и това е

# 38
  • Мнения: 260
Привет, банда! Аз съм с голямо момче на 8 вече и ще ви споделя моя опит с чурката. Първо - както и да я сложиш в памперса, тя ще си застане надолу. Памперсите не са чак толкова стегнати, че да я задържат в една позиция, а и то това нещо е супер дребно и изпада.
За забелването - педиатърката ни беше посъветвала да започнем след 6-ти месец съвсем леко да придърпваме при къпане, без усилие и без да създаваме дискомфорт на бебето, толкова, колкото да се измие там. Постепенно си се забели нацяло. Това естествено е ако няма някакви сраствания и усложнения, но при нас се случи така спокойно и нормално.
Аз днес бях на преглед, в 34-та седмица съм, бебето е 2200 и вече се е наместил с главата надолу (последно не беше, та камък ми падна). Стана ми странно, тъй като лекарката ми каза, че от тук нататък с нея няма да имаме срещи, а само с акушерката за запис на тонове. С първата бременност беше точно обратното - последния месец имах ехограф на всеки 2 седмици, даже дали не беше всяка седмица. При вас какъв е планът за прегледите?
Относно бибероните, засега не съм купила, но с големия използвах на авент, вероятно пак натам ще се насоча.
И аз съм 34гс,малкия е 2100кг , в 36та гс. съм за пръв път на тонове и след тоновете точно 2 седмици на последен преглед при Аг .

# 39
  • Мнения: 434
Благодаря момичета, за споделения опит, а и разсъждения. Успокоихте ме, че не съм сбъркана. ❤️

# 40
  • Мнения: 433
С този 1-2см чурка на където и да я сложиш...все тази. Моето вече "голямо" момче постоянно беше опишкан и не спирах да преобличам докато не стана към 5 кг.
Биби взех на авент, светеща за да намирам по-лесно вечер ако се налага.
В 37 г.с. съм и ще се видим чак на деня за секцио, надявам се да не е по-скоро.
Вече спрях всички хапчета и дано не ми се налага да пия нещо.

# 41
  • Мнения: 23
Здравейте.
На някоя друга да са казали,че мъничето прекалено много буйства и да са коригирали терапията, за да се укроти малко?

Каква терапия са ви предписали? Какъв е проблемът, че е по-шавливо? Любопитно ми е, че и моят бебо доста мърда, но нищо не са ми казвали.

# 42
  • Мнения: 22
Днес бях на запис на тонове преди консултацията и там няколкото медицински лица коментираха, че е прекалено активна.
След това отидох при доктора и като погледна записа, каза същото. Завиши ми Магнерич на 4х2, Допегит на 3х1 и добави Профенид свещички, препоръча да лежа повече. И друг път е коментирал, че не е добре да е прекалено активна, а тя наистина е голям пумпал. Имах прекалено много други въпроси, тъй като другия петък е секциото, точно влизам в 39г.с. тогава, та се отплеснах и не питах какъв е проблема,после се замислих.
Здравейте.
На някоя друга да са казали,че мъничето прекалено много буйства и да са коригирали терапията, за да се укроти малко?

Каква терапия са ви предписали? Какъв е проблемът, че е по-шавливо? Любопитно ми е, че и моят бебо доста мърда, но нищо не са ми казвали.

# 43
  • Мнения: 31
Здравейте! 34+2 бебето е 3 кг, планувахме секцио за след 3 седмици, защото ми е трето вече. Колко много тройки се събраха. Любимото ми число. На тонове съм всеки понеделник, като последния преди секциото ще направим ехограф. Пишката на където и да я поставите- значението е абсолютно никакво. Прекалено малки са за да остава така както я сложиш( като при мъжете)

# 44
  • Мнения: 429
Относно храненето да споделя и моя опит. Най-добре е бебето да има режим, като няма как да се въведе още от първия ден. Първото две седмици цокаше на поразия, ревне ли и аз давам. Наистина като бяхме като скачени съдове и вечно в готовност. На първия преглед доктора каза да му направя режим на 3 часа и малко по малко се получи. Така и на мен ми беше по-добре, а и на него. Сега пак така смятам да процедирам, пък да видим дали ще се получи.

Общи условия

Активация на акаунт