НОЕМВРИйче сладко в мен бушува, че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 19 106
  • 318
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 44
Съм кърмещите мами въпрос.Усещам бодежи в гърдите като повече в лявата.Малката я изсмуква, ако не -я доизцеждам когато има нужда, бодежите не са от зърнотъ навътре, ами са отстрани на гърдата.Не усещам бучки, кърмя я от 39 дена.Преди също усещах бодежи но на различни места, сега на едно и също.При някой друг такива неща да има?

# 316
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 176
При мен има бучки, даже тази нощ пак се образува, доста големи на две места и с отоци и болка. Затоплена кърпа с ютията слагам на мястото преди кърмене, бебето да суче първо там. Само за едно хранене и вече ги няма отока и бучките, остана само болка като пипна, но се надявам и тя да мине. Ще повторя процедурата на следващото хранене. Акушерката ми препоръча в такива моменти да пия лактацид, 3х 1 за 3 4 дни, после постопенно спиране - 2 дни 2х1, 2 дни само по 2 таблетка. Каза, че на трябва да се спира рязко и не се пие постоянно, а само при нужда. Идеята му е да втечни кърмата. Каза ли, че тези неща са част от процеса и да не се притеснявам, но да овладявам бързо. Също зелево листо за спадане ако има оток.
Не съм имала бодежи. А усещаш ли запушване? Да върви по малко кърма? Като цяло превенцията е както си го правиш, кърмене, цедене, редуване, повече течни храни и много вода, за да е течна кърмата и да не води до дискомфорт и запушвания

# 317
  • София
  • Мнения: 39 764
Моля пуснете нова тема в "Родени 2023".

# 318
  • София
  • Мнения: 4 122
Заповядайте в новата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1616897.new#new

AnMary, моля заключете тази Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт