НОЕМВРИйче сладко в мен бушува, че ще гушне мама скоро се вълнува!

  • 19 124
  • 318
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274
С баткото относно яденето не сме имали проблеми. Два часа след като родих ми го донесоха,зацока си сам на 3 часа и от първата нощ пропускаше кърменето в 3.00 и си спеше от 00.30 до 5.30 сутринта. Не знам защо с втория хайванин не ми се вярва да е така. Още в корема е дивак,не ми се мисли като излезе.

# 46
  • Мнения: 433
Зададох въпроса, защото с първото си дете до ден днешен следвам режим, който изменям според възрастта. Хранех на 3 часа за да имам своите минутки спокойствие между хранене, цедене, гладене, а ако трябва да изляза и за памперси трябваше да зная колко време имам за да стигна до там и да се върна. Освен това сега трябва да имам време за внимание и на голямото ми момче. Simple Smile
Но ми беше интересно майките, които смятат да хранят на поискване как си представят или как им се е получавало и ако е по-лесно да сменя и аз модела си на хранене. Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 4 122
За храненето дребната не пропускаше нощното хранене. Постепенно до към 2-рия месец тя сама си го спря, но тогава вече бяхме минали и изцяло на АМ та може би повече я засищаше и за това си спеше до към 5:30 - 6 ч.

На тонове бях писала, че започнах да ходя от към 34 г.с. Последния ми преглед по ЖК е утре, а на тонове съм до 01.11. и след това ми е плануваното секцио. За сега нямам сериозно оплаквания - от към контракции. Надявам се така да си остане до плануваната дата и да няма изненади от дребното, че не са ми по вкуса, а и съм постоянно на тръни....
Само както бях писала ме мъчат хемероидите, но снощи се мазах с един мехлем и днес е доста по добре положението. Направо съм нов човек SmileSmileSmile Но ще продължавам да се мажа до планово секцио, че като ми бучнат клизмата и ще орева болницата, ако поне малко не са се оправили.
И ми се появиха болките в кокалите при слабините + в кръста като се залежа малко повече.....направо ми се реве като стана. После като се раздвижа не ме боли и нямам дискомфорт.
Охх още малко остана и тези неразположения ще изчезнат, но други ще се появят:smiles:SmileSmile, но хората са го казали: "лесно майка не се става" дори и за трети път SmileSmileSmile
Направо като си представя с първата бременност каква пружинка бях като ми разрешиха да излизам и да се разхождам, а сега съм направо развалина.
С втората бременност също си бях доста активна след лежащия престой.....но определено бременност с бременност не е еднаква и някак наистина с момче си е по тежка бременността.

# 48
  • Мнения: 2 826
Похвали го този мехлем - име?

# 49
  • София
  • Мнения: 4 122
Похвали го този мехлем - име?

Hemorrel. Мисля, че в предната тема бях питала за него.

# 50
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен Simple Smile Бихте ли споделили в коя болница обмисляте да родите и каква ще е цената която ще заплатите?

# 51
  • Мнения: 263
Момичета,
И аз съм с хемороиди, но ги боря с цикатридина и прокто-гливенол, че има лидокаин и ме обезболява добре.
Взела съм си за болницата и профенид свещички и мисля и течен аналгин, да си имам за всеки случай. Не че няма да ме обезболяват, но аз съм с по-нисък праг на болка и малко ме хвана шубето.
Кажете за болката, какво да усещам и някои хитринки за да не боли толкова. И според вас, това че всеки ден се движа и не спирам с упражненията, ще помогне ли?
Единствено за болката се притеснявам, за нищо друго.

Nikit2019, Вита 2, около 3 хил. лв е секциото в самостоятелна стая.

# 52
  • Мнения: 201
Момичета аз исках да ви попитам тези които ще имат второ детенце как мислите да процедирате по отношение на първото имам в предвид моя мъж иска прозрачност и като настъпи момента да кажем на дъщеря ми мама къде отива и за какво и после да дойдат на свиждане дай боже нали всичко да е наред де. Аз обаче съм малко с резерви тя е свикнала доста с мен и мисля, че би се разстроила и обмислям въобще да не й казвам нищо и направо живот и здраве на изписване или да се чуем докато сън там .... Дайте идеи как да се поднесе информацията тези, които са с опит. То си е и до детето де ама ще ми бъде полезно.

# 53
  • Мнения: 139
Момичета аз исках да ви попитам тези които ще имат второ детенце как мислите да процедирате по отношение на първото имам в предвид моя мъж иска прозрачност и като настъпи момента да кажем на дъщеря ми мама къде отива и за какво и после да дойдат на свиждане дай боже нали всичко да е наред де. Аз обаче съм малко с резерви тя е свикнала доста с мен и мисля, че би се разстроила и обмислям въобще да не й казвам нищо и направо живот и здраве на изписване или да се чуем докато сън там .... Дайте идеи как да се поднесе информацията тези, които са с опит. То си е и до детето де ама ще ми бъде полезно.

На колко е детето ? Аз на моето съм му показала и как вадят бебето. Беше му супер интересно и беше впечатлен от пъпната връв, как е свързано с майка си. Обяснила съм му всичко по начин подходящ за него . Естествено съм избрала клип без кървища и гнусотий. Напълно изчистено и прилично клипче. Това е важен момент и децата имат право да знаят какво се случва.

# 54
  • Мнения: 201
Почти на 4г. Ние също сме обяснявали с книжка, която е доста подробна но все пак сякаш ми е притеснено как ще реагира, като дойде момента.

# 55
  • Мнения: 434
За мен е второ. Съвсем честно ѝ казахме какво предстои - мама ще иде в болница, където ще се роди братчето ти и няма да я има известно време, но тате ще бъде с теб и ще се забавлявате заедно. Освен това, четохме "нашето бебе" от поредицата "Защо? Какво? Как?".
Резултатът: днес ни изписаха. 5 дневен престой, общо. Колкото и да сме привързани и да сме денонощно заедно, не е плакала за мен, даже не ме е търсила, разказвала е, че съм в болницата, където ще родя брат ѝ, даже няколко пъти си е измислила, че съм на зъболекар. Весела и щастлива. Аз също бях изключително спокойна за нея. Не съм я мислила грам. Буквално ги оставих, да се оправят както могат и честно казано - брилянтно се справиха. Днес като ме видя сияеше и ми се радва.
Всичко е до нагласа!

# 56
  • Мнения: 201
Да да сигурна съм, че е до нагласа аз знам, че ще се оправят отлично с баща си просто се чудих дали наистина да я доведе при мен или само на камерата да се чуваме все пак е болница ...

# 57
  • Мнения: 321
Ние също сме ѝ казали, че когато дойде времето мама ще отиде в болница за няколко дни и ще се върне с братчето. Тя е на 4 и си е свикнала с мен по същия начин. Никога не е спала нито вечер без да съм вкъщи, така че предполагам, че няма да е съвсем спокойна, но вярвам в ММ.

Децата са много сензитивни и лъжа по повода ми се вижда лошо начало за съвместния живот с още едно дете.

Иначе за хемороидите, аз си имам един още от предната бременност, който след раждането така и не се прибра. С какво ли не го третирах - стои си видим, но не ми прави проблеми. Коментирах с АГ последния път и тя каза, че щом не ме боли и не ми пречи, няма проблеми. И да стане по-голям при напъните ще се прибере после. Чудя се все пак дали да не тествам това билковото, което препоръчвате Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 258
На мен също ще ми е второ. На 3 годинки е синът ми. Като постъпвам в болница мисля да му кажа къде отивам и за какво отивам. Сега също му говоря за бебето, показвам му дрешките които съм купила, сложихме и кошарата, разказвам му че там ще спи бебето.

# 59
  • София
  • Мнения: 49
Моето момче е на 6 и като че ли няма особена нужда нещо специално да му обяснявам. Знае, че ще спи при баба си в уикенда след раждането на брат му, защото аз ще съм в болницата, а баща му трябва да работи...

Общи условия

Активация на акаунт