Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 26 096
  • 757
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 778
И моя хемоглобин и 121...но феритина последно беше около 28,а желязото винаги над 20...днес пуснах изследвания и желязото ми вече е 10..чакам и феритина да излезе...Иванова казва,че няма нужда от вливки...АГ по ЗК ми казва няма нужда от вливки при такъв хемоглобин,бебето върви със почти седмица напред...на 21 ще питам и Мануелян...а иначе питах АГ щом бебчето е главично и много ниско долу били нормално да има постоянна тъпа болка....не е силна ...по скоро тежест от която боли и дори немога да се изправя хубаво...незнам при вас как е...

# 721
  • Мнения: 63
Здравейте момичета ! Днес бях на преглед , пак съм супер притеснена утре влизам в 34та седмица. Днес ми мериха тонове бебка си спеше  непробудно , но притесненията са ми от това че АГ ми казва че изостава с 10дни - 2 кг е за момента , иначе за 2седмици е пораснала с 300 грама . Доплерите каза че са отлични , обаче това изоставане ще ми изяде главата 🤯🤯🤯🤯🤯 Дайте ми съвет , хапвам си не си ограничавам не знам вече какво да направя 😭

# 722
  • Мнения: 49
Здравейте момичета ! Днес бях на преглед , пак съм супер притеснена утре влизам в 34та седмица. Днес ми мериха тонове бебка си спеше  непробудно , но притесненията са ми от това че АГ ми казва че изостава с 10дни - 2 кг е за момента , иначе за 2седмици е пораснала с 300 грама . Доплерите каза че са отлични , обаче това изоставане ще ми изяде главата 🤯🤯🤯🤯🤯 Дайте ми съвет , хапвам си не си ограничавам не знам вече какво да направя 😭
При мен преди около 2-3 седмици имаше изоставане в коремната обиколка на бебето, другите показатели бяха ОК. Изписаха ми да пия Фрезубин, което е протеин на прах. Хапвам повече пилешко и йогурт с високо съдържание на протеин. АГ ми каза също повече банани и сладки плодове, но тях при условие, че няма проблеми със захарта. Хапвайте неща с висока хранителна стойност за бебето.

# 723
  • Мнения: 120
Да ви питам още нещо.. случва ли ви се нещо като опъване около пъпчето?

# 724
  • Мнения: 87
А в коя гестационна седмица се пада да си след 2 седмици - и аз пия Акард от 150 мг.

# 725
  • Мнения: 5 029
Десислава, пий протеин. На мен ми казаха, че е важно да не изостава на корем и тегло. Аз пия протеина на Прегнако, пък белтъка все ми е нисък в изследването, явно дърпа много...

# 726
  • Мнения: 306
А в коя гестационна седмица се пада да си след 2 седмици - и аз пия Акард от 150 мг.

В 34 гестационен  седмица да го спирам !
 А иначе за изоставането 10 дена , от началото ли върви така или с времто не качва много ?

# 727
  • Мнения: 598
С първата бременност не знаех какво са контракциите и мислех, че просто бебето се изпъва в корема ми, съответно не съм пила никакъв магнезий, родих нормално 6 дни след термин. Сега вече като знам какво са и споделих на АГ и ми препоръча да пия магнезий, но пак се случва по няколко пъти на ден да ми се втвърдява корема. Мисля че не е притеснително, просто тялото се подготвя. Моите не са болезнени обаче.

# 728
  • Мнения: 587
Минах и аз трета фм.
Ще ходим на кардиолог, защото нещо си на сърицето се видя. Уж най-вероятно нищо няма да е, но да се презастраховаме.
Та хем се успокоих, че расте, шийка екстра, води и али бали, всичко му е наред на детето, хем пък сега това. Ще има да го мисля.

# 729
  • Мнения: 63
А в коя гестационна седмица се пада да си след 2 седмици - и аз пия Акард от 150 мг.

В 34 гестационен  седмица да го спирам !
 А иначе за изоставането 10 дена , от началото ли върви така или с времто не качва много ?

От 2рата фетална върви по-назад дефакто накъде от 20та седмица , като сега като ходя през 2седмици 300 гр наддава за това време , което означава че расте , но не може да навакса някак ..

# 730
  • Мнения: 88
Минах и аз трета фм.
Ще ходим на кардиолог, защото нещо си на сърицето се видя. Уж най-вероятно нищо няма да е, но да се презастраховаме.
Та хем се успокоих, че расте, шийка екстра, води и али бали, всичко му е наред на детето, хем пък сега това. Ще има да го мисля.
И аз съм така видя се едната клапа на сърцето че е по голяма и ни праща на кардиолог също ни каза че е сигорна че не е проблем но за всеки случай да отида та в понеделник съм записала час и ще разберем моля се найстина да кажат че няма проблеми това е голям стрес

# 731
  • Мнения: 4 255
За протектори аз поръчах бамбукови на dream on, и за нас, и за бебето.
Нашия от озон, на бебето от Айко.
На мен комседа ми отказаха бебефон и нагревател за храна, поръчах от озон бебефона и дойде за 1 ден, от айко пуснах нагревателя надявам се да няма изненади.
От хиполенд чакам също доста неща, включително и матрак и вчера се опитах да се свържа, но са пуснали робот, че всички оператори са заети и не можах да се свържа.

# 732
  • Мнения: 587
Минах и аз трета фм.
Ще ходим на кардиолог, защото нещо си на сърицето се видя. Уж най-вероятно нищо няма да е, но да се презастраховаме.
Та хем се успокоих, че расте, шийка екстра, води и али бали, всичко му е наред на детето, хем пък сега това. Ще има да го мисля.
И аз съм така видя се едната клапа на сърцето че е по голяма и ни праща на кардиолог също ни каза че е сигорна че не е проблем но за всеки случай да отида та в понеделник съм записала час и ще разберем моля се найстина да кажат че няма проблеми това е голям стрес

Пиши като минеш какво са казали.
Аз вторник.
Чудя се дали да не запиша при още един за сигурност. Вчера бях по ок, днес почна да ме хваща паника, събудих се да го мисля през нощта.

# 733
  • Мнения: 1 778
Момичета и при мен коремчето вървеше с 10 дни напред и след месец на следващия преглед беше с 5 дни назад,но главата с две седмици напред... Мануелян каза,че тези мерки да много относително...накрайника на ехо бил 6см,а главата тогава беше 8 и каза,че той неможе да хване хубаво и всички мерки са горе долу...
Аз пия натаспин от който от 20г.с до сега д димер ,фибриноген и аптт не да мръднали...даже д димер и фибриноген малко спаднаха...вчера Иванова каза,че до 32-33 седмица може да се пие натаспин и трябва да се спре и най вероятно ще мина на фракси...когато видя феритин 15 и желязо 10 каза добре са щом хемоглобина е над 120...аз започнах да я питам не е ли ниско не трябва ли вливки,а тя каза,че не трябват,че вливки се правят само в краен случай при анемия и нисък хемоглобин...каза да си продължавам ферума 2х1 за бебето си имало достатъчно желязо...показател било че върви напред...албумина ми е 38,а белтъка 64...те са така отдавна...само с едно яко ядене на извара бях ги вдигнала...каза щом не падат повече да не взимам нищо...да си хапвам млечни и така...
А на някой друг лимфоцитите му да да ужасно ниски моите вече са 12 при филма граница 20,гранулоцитите си вървят от началото леко завишени,а вчера за първи път и левкоцитите са леко завишени 12...АГ по ЗК каза от бременността е...
Кристалче аз вчера на пощата видях,че днес ще си получа всичко от Хиполенд ,като са го разкъсали на 5 отделни пратки и ще дойдат в един ден...едно от нещата липсваше писах им на имейл и след 10 минути ми отговориха,че са го добавили...

# 734
  • Мнения: 144
Калъфите за матрак на dream on и на мен са ми любими, и аз от Аико взех. Ние за нашата спалня ползваме от години такъв, не запарва, дишаща е материята.
Някоя мама да се е спряла на cocoona гнездото? Виждам, че към него има няколко възможности за одеяла/покривала и се чудя кое е най-подходящо за зимата..

Общи условия

Активация на акаунт