Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 25 689
  • 757
  •   1
Отговори
  • Мнения: 928
Добре дошли в новата ни тема!
Ето и нашите мами с термин ЯНУАРИ 2024:


ахха, Бургас,  01. 02. 2024г 💝
виви25 , 27.01.2024г. 💙
Гери Иванова94, 08. 01. 2024г. 💖
Елена Апостолова 721455
лято2021
Милица Асенова 611075 💖
Мирела Петрова 618522, 12. 01. 2024г. 💝
Михаела Иванова 672791, 10. 01. 2024г.
Надежда Х, 20.01.2024г. 💖
ПетяЕ.
Таничка МГ 2/5 , Бургас, 31.12.2023г Gift Heart
Alegria7 💙
Alpha78
Anastasiq16
Andji_1, 22.01.2024г 💙
anni1122 💗
Bobby_g,  София , 19.01.2024г 💙
bluedreammmm, 18.01.2024г 💗
bubolina17, 17.01.2024г. 💙
Collette2505, 31.01.2024г.
Crazy big puppy, Варна, 21.01. 2024г. 💝
Delilahh 💝
DesislavaIva 💖
Devya, 20. 01. 2024г. 💙
Didi0526, 25.01.2024г. 💙
Dream13, 23.01.2024г. 💙
Dreamer, 13.01.2024г 💙
Eirini0, 10.01.2024г 💙
elicaD, София,  07.01.2024г. 💙
FBID1838132979770265, 22.01.2024г 💙
green_pigeon, 19.01.2024г
^hope^, 04.01. 2024г. 💝
Iseult
Iv_9898!, 07/24.01. 2024г.
IvanovaLub
Iv4EnCeTo 💖
KittyCorner 02.01.2024г. 💝
KrisssSssstina 💙
krystall
lilly1
Little paradise
Lollo, 01.01.2024г Gift Heart
Maggie27, 14.01. 2024г. 💙
MamaBGBG, 19.01.2024г. 💖
MamaKika 💙
Mechtatelkata.94 💖
mimi777777
mimswilliams, 24. 01. 2024г. 💝
Mira❤️❤️❤️
Muffinche, София, 💝
Naniiii , 26.01.2024г 💖
Nansityyy
Nga Manolova734291, София, 15.01. 2024г. 💙💝
nickie9
nieves85
Nikol_07 , Пловдив, 06.01. 2024г. 💗?
Piso 25/27.01. 2024г. 💝
Pukii, 07.01.2024г. 💙
qgodka@, 08.01.2024г. 💙
Rainbow9
sabrerouge 💙
Sani, 15.01.2024 г.
Sineochka_24 💙
Smiling_M
 *spring* 💙
Sveti432Hz
Tedihr 💝
Thekitten
tiny-lili
Ts.P.S, 06.01.2024г. 💝
upincloudnine, 08. 01. 2024г. 💝
Wanderer in Life
Yan25, 29. 01. 2024г. 💙
yodibi
Yvka , 10. 01. 2024г. 💝💝



Полезни връзки

Сайт за проверка на референтни стойности по време на бременност:
https://www.perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Refere … 20for%20Serum.htm

Калкулатор на термин: https://www.hipp.bg/bremennost/rkovodstvo/kalkulator-na-termina/

Какво не трябва да ядем по време на бременност:
https://bremennost.bg/kakvo-ne-trqbva-da-qdat-bremennite.html

Програма „Майчино здравеопазване“: https://hospitalsofiamed.bg/uploads/mmm.pdf

Бременност по седмици: https://bremennost.bg/bremennost-po-sedmici.html  

Бременност по месеци с близнаци: https://bremennost.bg/bremennost-po-meseci-s-bliznaci.html  

Линк към тема 1 - https://www.bg-mamma.com/?topic=1552427

Линк към тема 2 - https://m.bg-mamma.com/?topic=1566795

Имаме си и фейсбук група, която е само за участващите тук - https://www.facebook.com/groups/1664491457353690/

Книги, които може да са ни полезни:
1. "Всичко за кърменето" на Хедра
2.  "Раждане с любов" на Олга Дукат
3. "Книгата, която искате родителите ви да бяха прочели" на Филипа Пери
4. "Най-щастливото бебе" - д-р Харви Карп

Детски книжки за подготовка на братчета/сестричета:
1. "Нашето бебе"
2. "Да сме заедно, да си помагаме, да се разбираме"

Горещо препоръчвам в youtube видеата на Елена Василева и Ася Демирева

За добавяне към списъка и корекции, моля пратете ми лично съобщение. Понякога пропускам в коментарите, така че пишете ми, ако видите, че не съм вписала.

Последна редакция: чт, 12 окт 2023, 22:55 от Bobby_g

# 1
  • Мнения: 595
Привет на всички в новата тема 🤗

Не съм писала скоро, понеже няма нищо ново при мен, освен още по-голям тумбак. Наскоро разглеждах снимки от морето, където коремчето ми е супер малко в сравнение със сега, а тогава ми се струваше огромно хаха

Не съм купувала нищо още, но няма и нужда, 90% от нещата си ги имаме от първото дете. Тя навърши 2 годинки тази неделя и имахме много хубаво празненство. Само дето на следващия ден бях като разглобена, цялото тяло ме болеше.

От няколко дни усещам много леки контракции, но по никакъв начин не ми пречат, даже понякога ги усещам докато съм в движение и просто забавям малко темпото и продължавам Simple Smile

Гледах, че обсъждате помпи, на мен ми подариха електрическа на Cangaroo с първото бебе и ми свърши добра работа за малкото пъти, в които съм я ползвала, когато ми се е налагало да ме няма вкъщи. Иначе най-добрия вариант е бебето да си суче колкото може повече и колкото поиска. Никоя помпа не може да изцеди същото количество мляко. Кърмих 1г7м докато не разбрах, че съм бременна, та може да се каже, че имам добър опит. Ако мога да съм полезна на някоя от вас по тази тема, ще се радвам!

Утре съм на преглед при АГ да видим колко е пораснало малкото шушонче в 28гс Simple Smile

# 2
  • Мнения: 5 002
Благодаря на момичетата от предната тема,които писаха за тези мерки на глава/ крака. Явно не съм изключение и има и други дългокраки. Мъжа ми е 1.90м , показах го на доктора и той вика " е, нормално значи" Grinning и коремчето е по-голямо,но пък ми каза,че това нямало общо с гестационен диабет и да не правя Обременяване....

# 3
  • София
  • Мнения: 474
Да се запиша и аз в новата тема ☺️

# 4
  • Мнения: 144
Аз да се включа по предната тема с теченията. На мен АГ ми каза, че е нормално мокро, обилно, бяло, жълтеникаво, белезникаво, стига секретът да е чист. Моля ви само без тампони по време на бременност, не си заслужава рискът.

Аз пък днес цъфнах с кафеникаво зацапване цял следобяд и сега продължава. Някоя с подобна ситуация? 27 + 5 гс съм вече. Мислех си дали не е от притеснение, че имах много критичен ден откъм случки. Писах на АГ, но още чакам отговор и ще съм много благодарна на включване от вас Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 853
tiny_lili, виждам, че си ходила при Дяволов. Не ти ли обясни какво означават тези стойности? Всеки път ли обяснява толкова? Имам същите драсканици от него, без обяснение. Ако някой може да обясни, ще е полезно.

# 6
  • Мнения: 1 741
Yan25 само да вметна моя опит с гестационен диабет...та всичко при мен почна с обиколка на коремчето с 10 дни напред...после започна кз над 5 сутрин...сега съм на режим и въпреки това КЗ става все по висока сутрин 5.5-6 ...колкото повече напредва бременноста,толкова по трудно се контролира КЗ...със стойностите след час и следобед преди храна почти нямам проблем...имам направление и другата седмица ще правя обременяването...та в темата за ГД повечето момичета като първи признак при тях за ГД  пишат голямо  коремче и крайници и понякога но не винаги околоплодни води на горна граница ..да консултирай се с още някой ако можеш

# 7
  • Мнения: 5 002
Той по- скоро подчерта, че всичко върви напред, с изключение на главата, която беше също седмица напред,а сега почва лека полека да не върви напред. Това ме притеснява,иначе и с първата бременност корема и краката бяха 1-2 седм напред, а нямах диабет,детето се роди 3150, никак не беше голямо накрая.

# 8
  • Мнения: 82
При мен пък след последния преглед се оказа , че коремчето изоставало малко от другите показатели. Аз минах на диета заради кз на гладно 5.2, другото след обременяването ми е супер. Предписа ми протеин и да не спазвам чак толкова стриктно диетата, да си ям всякакви плодове, само от бял хляб и обикновена захар да се ограничавам. То вече човек не знае какво да яде и да мисли, та явно не може да се вярва само на стойността на кз на гладно...

# 9
  • Мнения: 1 741
Да неможе да се постави диагноза от стойността само на гладно ...има много момичета имат КЗ 4 на гладно,но един час след храна скача над 8...или пък правят Хипогликемий което пак е свързано с ГД..аз бях много против обременяване ,но вече се примирих и  ще го направя за да знаем с ендо и АГ какво е положението,защото ендо каза,че при мен КЗ може да е леко завишена и от хормоните на ЩЗ...

# 10
  • Мнения: 197
Записвам се в новата тема Simple Smile

# 11
  • Мнения: 82
Да неможе да се постави диагноза от стойността само на гладно ...има много момичета имат КЗ 4 на гладно,но един час след храна скача над 8...или пък правят Хипогликемий което пак е свързано с ГД..аз бях много против обременяване ,но вече се примирих и  ще го направя за да знаем с ендо и АГ какво е положението,защото ендо каза,че при мен КЗ може да е леко завишена и от хормоните на ЩЗ...
.

Какви са стойностите на тсх, аз пия хормон, за да държим стойността на тсх под 2, понеже ми е между 2 и 3 и извън бременност не се налага. Иначе и аз бях против обременяването, казвах си за какво пък да се мъча да правя това изследване като може и без друго да съм на диета. Но се оказва, че е важно да се направи, за да се знае до каква степен човек трябва да спазва диета и тн и стойностите след обременяването изглежда са по-важни от тази на гладно и показват реалното състояние относно ГД.

# 12
  • София
  • Мнения: 853
Аз утре ще пускам щитовидните хормони. Миналия месец, експериментално ходих при друг ендокринолог, тя си настояваше за обременяване, въпреки, че няма нужда, превантивно. АГ и феталната са против, следящата ме по принцип ендокриноложка, също не е ок с обременяването. Сега ме карате да се замисля дали и аз да не пусна утре.

# 13
  • Мнения: 173
Аз да се включа по предната тема с теченията. На мен АГ ми каза, че е нормално мокро, обилно, бяло, жълтеникаво, белезникаво, стига секретът да е чист. Моля ви само без тампони по време на бременност, не си заслужава рискът.

Аз пък днес цъфнах с кафеникаво зацапване цял следобяд и сега продължава. Някоя с подобна ситуация? 27 + 5 гс съм вече. Мислех си дали не е от притеснение, че имах много критичен ден откъм случки. Писах на АГ, но още чакам отговор и ще съм много благодарна на включване от вас Simple Smile

Привет! Аз имах преди 2 месеца кафеникаво и ми предписа Утрогестан и повече почивка и мина. Сега бях писала, че имам отново, но по-скоро розовеникаво. На преглед се установи, че е от раничката на шийката, която си имам отпреди това и слагам за 10 дни глобули Сулфажин. По принцип е възможно да ти е от стрес, но е хубаво и да те видят ако продължава. Надявам се да не е нищо. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 741
Моето тсх е под долна граница...0.03...аз съм с базед от много години...хормоните бяха се кротнали,но след като забременях тсх потъна и колкото и да вдигаме пропицила само  фт4 пада,а тсх не се вдига..
За обременяването Мануелян ми предложи още на ФМ...моя ендо който ме следи от много години веднага отсече обременяване и даде направление,а АГ по ЗК каза да слушам ендо...вторник съм при Мануелян и отново ще коментирам с нея и в сряда или четвъртък ще направя обременяването..

Общи условия

Активация на акаунт