Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 25 707
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 585
tiny_lili, виждам, че си ходила при Дяволов. Не ти ли обясни какво означават тези стойности? Всеки път ли обяснява толкова? Имам същите драсканици от него, без обяснение. Ако някой може да обясни, ще е полезно.

Iv4EnCeTO Не съм го питала, изобщо. Ако го питаш, ще ти каже, просто си питай всичко, което за теб е важно.
Качих ги тези с надежда да помогна на Yan25 да се успокои ако сравни с други резултати. Знам, че сега ще кажат - ама не трябва да сравняваме и всички са различни. Обаче мен като ме хване съклет и аз така питам, сравнявам и така:)

На мен Дяволов ми стига да ми кимне само и знам, че всичко което може да се види е видял. Нямам нужда от повече.
Но трето бебе ще раждам с него и благодарение на него, толкова съм му благодарна, че цял живот няма да ми стигне да го поватрям.
Много мога да пиша, ама ще е досадно:)

Но те разбирам, ако не се чувстваш сигурна пробвай при друг лекар, има доста, които обясняват подробно. То и с лекаря човек трябва да си пасне.

# 16
  • Мнения: 144
Аз да се включа по предната тема с теченията. На мен АГ ми каза, че е нормално мокро, обилно, бяло, жълтеникаво, белезникаво, стига секретът да е чист. Моля ви само без тампони по време на бременност, не си заслужава рискът.

Аз пък днес цъфнах с кафеникаво зацапване цял следобяд и сега продължава. Някоя с подобна ситуация? 27 + 5 гс съм вече. Мислех си дали не е от притеснение, че имах много критичен ден откъм случки. Писах на АГ, но още чакам отговор и ще съм много благодарна на включване от вас Simple Smile

Привет! Аз имах преди 2 месеца кафеникаво и ми предписа Утрогестан и повече почивка и мина. Сега бях писала, че имам отново, но по-скоро розовеникаво. На преглед се установи, че е от раничката на шийката, която си имам отпреди това и слагам за 10 дни глобули Сулфажин. По принцип е възможно да ти е от стрес, но е хубаво и да те видят ако продължава. Надявам се да не е нищо. Simple Smile

Бях днес в Токуда. И аз имам раничка, та оттам идва малко кървене, отделно някакво леко отлепване на долното ъгълче на плацентата... и аз почивка и 3х2 Магнерот. Не ми предписа никакъв прогестеронов препарат и нещо за раничката. Аз преди я нямах, каза, че е нормално, може и от хормоните да е.

Който не почива доброволно, ще почива насила е при мен положението. Знаех аз, че прекалявам с пътувания, работа и стрес, та на, сега лягам и дано спре..

# 17
  • Мнения: 305
Elica D , всичко ще е окей , просто почивка и положително мислине , а те те гледаха на Магарето ли да установят от къде идва кървенето ? а при коя докторка , аз там ходя при Велева и каза че другия път ще ме гледа мен вагинално , че до сега не ме е гледала и малко ме изплаши Sad
Надежда няма нищо страшно пт обременяването , не е както го описват , а според си е важно изследване .
Някой правил ли е инжекция Гама Глоболин в 28 г.с седмица ?

# 18
  • Мнения: 28
Записвам се в новата тема🩷

# 19
  • Мнения: 4 246
Лято, тази инжекция глоболин за кръвната група ли е?

# 20
  • Мнения: 1 741
Лято мен много пъти са ме гледали с вагинален ехограф...даже на ФМ с такъв ми мериха шийката...а след това,като направих цистит ли беше или песъчинки незнам,но като отидох при АГ по ЗК по спешност ме бърка с пръсти да провери шийката и там каквото друго си проверя...

# 21
  • Мнения: 305
Лято, тази инжекция глоболин за кръвната група ли е?

Да , аз съм отрицателна група а бебчо е положителна и за превенция , другата седмица ще бия Simple Smile

Добре Наде , благодаря , мен също ми мерят шийката с вагинален 2/3 пъти …. Значи не е опасно със спеклум да огледат влагалището !

# 22
  • Мнения: 1 741
Лято, тази инжекция глоболин за кръвната група ли е?

Да , аз съм отрицателна група а бебчо е положителна и за превенция , другата седмица ще бия Simple Smile

Добре Наде , благодаря , мен също ми мерят шийката с вагинален 2/3 пъти …. Значи не е опасно със спеклум да огледат влагалището !
Лято след 5ти месец без спекулум ме гледат...само бърка с пръсти и пипа там каквото трябва да пипа...за спекулум незнам...но иначе за вагинален и с пръсти скоро ме гледаха ...

# 23
  • Мнения: 305
Лято, тази инжекция глоболин за кръвната група ли е?

Да , аз съм отрицателна група а бебчо е положителна и за превенция , другата седмица ще бия Simple Smile

Добре Наде , благодаря , мен също ми мерят шийката с вагинален 2/3 пъти …. Значи не е опасно със спеклум да огледат влагалището !
Лято след 5ти месец без спекулум ме гледат...само бърка с пръсти и пипа там каквото трябва да пипа...за спекулум незнам...но иначе за вагинален и с пръсти скоро ме гледаха ...

Аз имам час на 7 ноември ще видим какво ще каже тогава ….
А вие на 3та Фетална ще ходите ли ?

# 24
  • Мнения: 5 002
Момичета, нали ви писах моята драма с размерите ... Реших да ходя на второ мнение, но не знам къде. В София става дума. Някой добър,който да има час тази седмица?! Мисия невъзможна сигурно....

# 25
  • Мнения: 144
Elica D , всичко ще е окей , просто почивка и положително мислине , а те те гледаха на Магарето ли да установят от къде идва кървенето ? а при коя докторка , аз там ходя при Велева и каза че другия път ще ме гледа мен вагинално , че до сега не ме е гледала и малко ме изплаши Sad
Надежда няма нищо страшно пт обременяването , не е както го описват , а според си е важно изследване .
Някой правил ли е инжекция Гама Глоболин в 28 г.с седмица ?

На магарето, вагинално и със спекулум.. всички екстри, хич не беше приятно. При Атанасова съм аз, каза, че с тази раничка към 32 гс може би ще правим колпоскопия, каквото и да е това...

На мен ми казва, че вагиналните ще ми стават все по-неприятни, но тя си държи на тях според мен. И шийката винаги с вагинален ехограф я гледа.

# 26
  • Мнения: 305
Elica D , всичко ще е окей , просто почивка и положително мислине , а те те гледаха на Магарето ли да установят от къде идва кървенето ? а при коя докторка , аз там ходя при Велева и каза че другия път ще ме гледа мен вагинално , че до сега не ме е гледала и малко ме изплаши Sad
Надежда няма нищо страшно пт обременяването , не е както го описват , а според си е важно изследване .
Някой правил ли е инжекция Гама Глоболин в 28 г.с седмица ?

На магарето, вагинално и със спекулум.. всички екстри, хич не беше приятно. При Атанасова съм аз, каза, че с тази раничка към 32 гс може би ще правим колпоскопия, каквото и да е това...
Дано да мине всичко добре …. Със сигурност не е приятно , но щом се налага … колпоскопия гледат шийката с микроскоп и мажат с нещо , където не се оцвети взимат материал за биопсия , ако се налага , На мен са ми правили и не е нещо страшно !

Yan25 , аз ходя при Велева и Стратиева , ско искаш обади се в Токуда или в клинка Оскар , също така ми беше препоръчан др. Златков от майчин Дом ( не съм ходила ) но от лекар ми беше препоръчан … стискам палци  да намериш някой

# 27
  • Мнения: 1 741
Аз на 17ти съм при Мануелян и ще запиша час за третата ФМ...аз не мисля да я пропускам

# 28
  • Мнения: 4 246
Аз също съм отрицателна група, но нямам антитела, първа бременност ми е. Колко пъти си изследвала за антитела?
Лято, тази инжекция глоболин за кръвната група ли е?
Да , аз съм отрицателна група а бебчо е положителна и за превенция , другата седмица ще бия Simple Smile

# 29
  • Мнения: 477
И аз записах час за трета ФМ през ноември. Така или иначе имам среща с една акушерка, при която искам да раждам, реших да се възползвам от преглед.

Общи условия

Активация на акаунт