Коремчето едрее, мама хубавее (тема 5/Януари 2024г.)

  • 25 689
  • 757
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 105
Аз изобщо не пия Но шпа, само по 1 Диаспорал 300 на ден и рядко имам контракции.

Вчера мъничето такъв шут ми наби точно пред тоалетната, че се изпуснах малко.. добре, че си бях вкъщи, а колкото до пулсациите, аз усещам често във влагалището. Не бих казала, че боли, по - скоро е некомфортно и както каза Devya, малко е стряскащо изведнъж 😁

# 46
  • Мнения: 477
Не, в никакъв случай не ме боли и мен, просто е много странно и внезапно Grinning

# 47
  • Мнения: 175
Случвало ми се е на мен, даже ми беше странно как до там стига 🤷♀ Наистина е стряскащо в първия момент, но явно още доста нови неща ще усещаме 🙈😀

# 48
  • Мнения: 53
Здравейте, включвам се и аз с въпрос, въпреки че е рано 😅 ориентирали ли сте се към бебешка козметика и ако да защо точно тази марка?

# 49
  • Мнения: 928
Здравейте, включвам се и аз с въпрос, въпреки че е рано 😅 ориентирали ли сте се към бебешка козметика и ако да защо точно тази марка?

Мисля да заложа на същата, която ползвам с баткото - за къпане A-Derma Exomega Control Емолиентeн почистващ гел 2в1 за кърмачета и деца, за мазане Галафарма (едно розово кремче). При крусти ползвах Bioderma ABCDerm Хидратиращ крем против млечни корички за бебета.
С баткото минах през доста козметики, докато уцеля тези. После за племенницата заложихме със сестра ми на същата комбинация и се оказа пак успешна, така че пак ще пробвам с тези неща.

# 50
  • Мнения: 25
Здравейте мами включвам се и аз да следя . Относно пазаруването още не съм почнала засега само гледам при вас как е.? Вие сте уникални следя ви с удоволствие 😊бъдете красиви, щастливи и обичани❤️

# 51
  • Мнения: 358
Искам да пусна ново изследване на вит.Д и Б12. Приемам ги от 3 месеца, поради ниски нива. До сега само 1 път след започването на Б12 съм го изследвала и се беше покачило с 100 единици. Тогава не бях го спирала. Сега въпроса ми е трябва ли да ги спра за кратко преди изследването? Някои казват спирай, други - бременни не ги спират......

# 52
  • Мнения: 477
Искам да пусна ново изследване на вит.Д и Б12. Приемам ги от 3 месеца, поради ниски нива. До сега само 1 път след започването на Б12 съм го изследвала и се беше покачило с 100 единици. Тогава не бях го спирала. Сега въпроса ми е трябва ли да ги спра за кратко преди изследването? Някои казват спирай, други - бременни не ги спират......
Нищо не се спира преди изследване.

# 53
  • София
  • Мнения: 474
Искам да пусна ново изследване на вит.Д и Б12. Приемам ги от 3 месеца, поради ниски нива. До сега само 1 път след започването на Б12 съм го изследвала и се беше покачило с 100 единици. Тогава не бях го спирала. Сега въпроса ми е трябва ли да ги спра за кратко преди изследването? Някои казват спирай, други - бременни не ги спират......
Нищо не се спира преди изследване.
Аз ще правя такова изследване в началото на другия месец и АГ каза да направя пауза една седмица. И аз съм чела, че не се спира, но мисля да се доверя на докторката ми.

# 54
  • Мнения: 342
По принцип не се спират, но ако не са критично ниски били нивата, няма и драма няколко дни по-рано да се спре, няма какво толкова да стане уж. Аз гледам 2-3 дни, не повече, то реално си циркулира в кръвта с месеци, но така съм си решила, ако има някакво значение, да не е поне предния ден да съм приела и да излезе фалшиво завишено. Ще пускам Б12 и фолат и аз след седмица и така мисля, 2 дни да не взимам само. Иначе извън бременност е даже минимум 2 седмици, по-добре месец, д-р Кадъм беше казвала 6 седмици за Б12..

# 55
  • Мнения: 585
Просто е много индивидуално, затова
Казват да не се спира, защото обикновено хората като почнат да пият б12, д и други, почват от критично ниски нива. И има и шанс да не са се качили кой зане колко и да не губи човек седмица, две време за пиене на добавка.
Защото при критично ниски нива всеки ден може да е важен.

Ноо ако човек не е почнал от критични ниски може да си се спрат, за да е абс.верен резултата.
Аз от опит знам, че качвам бързо и лесно, а и вече не почвам от супер ниски.
Миналия път ги спрях за пълни 2 седмици и б12 беше много над горна граница, с една подезична таблетка на ден. Д също.
Та сложно, по-добре да не се спират, докато човек не види за себе си какво му е положението

# 56
  • София
  • Мнения: 474
Аз бях с критично ниско витамин Д ( при долна граница 50, аз бях с 10) и на долна граница на витамин Б12 и Б6, само фолата беше що годе ок. Иначе пия метилирани витамини, защото трудно ги усвоявам ( това го разбрахме след теста за тромбофилия). Та сега наистина сериозно се замислих дали е ок да ги спирам за седмица преди изследването, ще звънкам утре на АГ да питам пак.

Имам и една питанка, че започнах да се притеснявам доста. От сутринта усещам нещо като вибрация/ пулсация в горната лява страна на корема...на моменти е, т.е. започва и спира. Не са ритници, защото те вече ясно се усещат, не е и хълцане - и него съм го усещала и го различавам. От последния преглед знам, че бебока е в седалищно положение и че плацентата, която беше ниска и задна се е качила вече. Та какво може да е според вас. Започнах да се паникьосвам леко...АГ едва ли ще ми вдигне в неделя.

# 57
  • Мнения: 85
Здравейте! Сигурно е обсъждано, но не открих, моля за съдействие какво пиете при грип/вирус - само биозин мама ли? А как сваляте температурата и евентуално нещо за гърло и нос.. Който е минал пред това и има назначено подходящо лечение ще съм благодаря да сподели!

# 58
  • Мнения: 1 741
Добър вечер, ще задам странен въпрос, обаче.. някоя от вас усещала ли е ритници буквално в ануса?! Joy От вчера усещам пулсиране там и ниско долу, както и болки в ребрата. Не знам, странна работа, може би се е завъртяла някак, ама реших да попитам дали други са се сблъсквали с такова нещо. Satisfied Thinking
Точно този въпрос щях да задам и аз днес...от доста време усещам ритници точно там и около опашката ..бебка до сега на всички прегледи е главично и с гръбче към корема и АГ се изказа ,че е със ръчички и крачета към чаркалъците ми и си човърка навсякъде...усещам и в ануса и в опашката и в мехура и високо над пъпа и понякога все едно ми рови във влагалището с пръстчета ...когато слезе много ниско усещам тежест и въпросното подмокряне се засилва...като се качи малко по нагоре спира...може би много притиска и рита мехура...
За б12 и Д аз ги пия от началото на бременността и вече 2 пъти правя контроли ,като ги спирам за една седмица..
Snow за гърло тонзилотрен , ангин хил и Шуслерова сол номер 3...за температурата са ми казвали,че може парацетамол до 3х1 на ден...за носа аз нищо не съм ползвала...аз съм с ринит от началото и вечно запушен нос...слагала съм медени топченца в носа и всички секрети изтичат за 2 минути

# 59
  • Мнения: 477
Здравейте! Сигурно е обсъждано, но не открих, моля за съдействие какво пиете при грип/вирус - само биозин мама ли? А как сваляте температурата и евентуално нещо за гърло и нос.. Който е минал пред това и има назначено подходящо лечение ще съм благодаря да сподели!
Тонзилотрен и инфлуцид - през 2 часа по 1 под езика, но не наведнъж двете, първо едното, после другото. Кофлет за гърлото, парацетамол, ако има температура. Спрей грип стоп за нос, физиологичен р-р, аз бях си взела и един с етерични масла, поръчва се по интернет. Инхалации с физиологичен р-р също може. Разбира се и шуслерови соли (не съм много наясно там за комбинациите и не се обаждам). Много течности и почивка.

Общи условия

Активация на акаунт