Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 29 487
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 765
Смоуки аз за това смятам че трябва да се ходи на специалист, щото с хемоглобина примерно може да е специфично, да е от различни фактори

Аз Б12 не следя и нямам желание да го суплементирам хаха, не за друго имам някаква непоносимост към групата Б витамини и при допълнителен прием получавам обриви, циреи пъпки ми излизат... Та съм пас. С Вит Д в третия триместър трябва да се внимава, има риск от преждевременно затваряне на фонтанелата.


Нямам търпение да стане студенооо! Sweater weather!

# 31
  • Мнения: 6 036
Момичета, днес съм в 28 г.с. + 3 дни и бях на ЖК. Може ли да споделите в тази седмица по колко са тежали бебчетата ви. Всеки път ми казват колко голяма расте моята госпожица и вече започвам да се притеснявам нормално ли е това. Днес всичко, което й измериха беше по - голямо отколкото трябва да е за седмицата (бедро, главичка, коремче) и тежи цели 1419 гр. В четвъртък съм на ФМ при д-р Чачева и ще питам дали е проблем това. А утре ще ходя да правя обременяване с глюкоза. Днес пуснахме и още изследвания, вкл. вит. Б12 и Д. Включваме вече и Магнерот 3х1 т.
И пак се е обърнала. Беше главично последните 2 пъти, а сега е седалищно-крачно.

# 32
  • Мнения: 311
Аз с времето нямам проблеми...нито жеги усетих, есента ми е супер маханхолична, време да си стоим вкъщи, да пием чай и да се завиваме хихихи
Дано зимата е мека и подходуща за разходки, защото ми се иска беба да прекарва време навън всеки ден / може да споделите зимните бебета от кой ден и по колко време може да стоят навън и при какви температури разбира се/

Моето АГ казва, че всички изследвания, които са преценили да се правят по здравна каса са достатъчни, ако нямаш проблем...
аз обаче след съгласуване с нея в 5-ти и сега в 7-ми месец пускам Б12, Д и магнезий ...
В 5-ти месец Д беше малко под нормата и пия Вигантол по 1-2 капки на ден, точно защото четох за калцирането и предсрочното затваряне на фонтанелата, което не е ок .... сега в 7-ми месец си е в нормата
Б12 е топ и в 5-ти и сега в 7-ми
Прави ми впечатление, че магнезия ми е на ръба на долната граница и двата пъти, а аз пия яко магнезий, първо диаспорал /който си ми е фаворит по 1 саше 400 мг., а сега от повече от месец Магнерот 3*2, което ми се струва супер много ....
Иска ми се пак да зачоплим списъците за пазаруване на бебето, че аз съм решила сега октомври да започвам с пазара, ама съм в чуденка за много неща, пък и не знам дали не е рано ....

П.С. само да вметна, че по стечения на обстоятелствана личната ми лекарка, когато отидох за направления за ЖК, ми пусна един куп профилактични изследвания /щото 10 години не ме беше правила, не щото е много готина/, а пък към 4-ти месец ни правиха друг къп изследванията от профилактичните прегледи в работа...

# 33
  • Мнения: 571
Моята мадамка в 28+3 беше 1225 грама като главата вървеше малко по - голяма .Много шаваше по време на прегледа ,така че е доста ориентировъчно като цяло измерването .
   Днес правих обременяване . Аг каза ,че съм отличничка, но все пак да намаля въглехидратите . 😄 Та утре ще се почерпя с една тортичка ,че днес много киселини ми излезнаха от глюкозата и започвам ограниченията. 🤗

# 34
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Tsvetkova17, какво си си набавила до момента? И кои списъци по-точно искаш да обсъдим - за болницата или за вкъщи? Защото като цяло пазаруването е много относително според начинът и мястото на живот, големина на пространството вкъщи, разбирането на майката за отглеждане. Аз за това хич не съм фен на универсалните списъци, защото всеки има различни потребности и възможности. На мен ми трябва едно, ама ти можеш да минеш и без него.

Маце, точно от Б12 съм се опъпчила яко Joy ама четох, че е нормално.

# 35
  • Мнения: 33
В12 аз пия таблетките на Анкерман. Много съм доволна от тях. Пият се по една сутрин на гладно за най-добър ефект. Поддържам нивата си около 400, даже сега съм го поспряла за няколко дни, да не стане прекалено. И аз си самоназначавам редовно изследвания на разни витамини и т.н. 😄

Моят е проблем е с пустия витамин Д - не мога да го вдигна от самото начало на бременността, все съм под долната граница. Досега съм пробвала Вигантол и спрея на БетърЮ.

Моят магнезий също все е на долната граница, а всеки ден пия 3х2 Магнерич… АГ ми каза, че при бременните е така - трудно се покачват нивата, трябвало да се налива с кофи 😆 По тази причина след 2-3 седмици ще ме приемат в болницата, за да ми правят вливки с магнезий. На някого правили ли са му? Има ли риск от предозиране? Само това ме притеснява.

# 36
  • Мнения: 59
Здравейте, тъкмо се бях притеснила тези дни, че е много тихо в групата, но вчера и днес се радвам отново на активността ви Hug
Аз днес бях на ехографски преглед точно 28г.с - всичко е наред с бебка, 1226г (отговаря на 29г.с и 2 дни), шийката ми я премери 4,1см Hushed викам ехее…АГ каза Супер е!
Миналата седмица бях за първи път на тонове, и сега май през две седмици ще ме вика за тонове, доколкото си спомням с предишните две бременности чак в девети месец ме викаха за такива, ноо бременността си е и бизнес в днешно време Wink
Относно витамин Б12, ще се отчета след четвъртък - тогава е вторичният ми преглед при хематолога, да видим дали Метилкобаламинът и Феретаб се отразяват добре при мен.

# 37
  • Мнения: 8 883
Моят магнезий също все е на долната граница, а всеки ден пия 3х2 Магнерич… АГ ми каза, че при бременните е така - трудно се покачват нивата, трябвало да се налива с кофи 😆 По тази причина след 2-3 седмици ще ме приемат в болницата, за да ми правят вливки с магнезий. На някого правили ли са му? Има ли риск от предозиране? Само това ме притеснява.
На мен ми сложиха няколко банки кормагнезин заради контракции. Не знам за предозиране, но при мен бяха налични страничните ефекти - главоболие, сърцебиене, сънливост, та няколко пъти ми спираха банката, за да се разсеят. Ама аз съм така с всички лекарства - ако трябва да тестват нещо за странични ефекти, може мен да ме поканят.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте момичета, да се разпиша и аз в новата есенна тема, която е супер, както винаги Simple Smile
Боби, моето бебче в 28-ма г.с. беше 1200 гр. и си отговаряше на седмицата. От днес имам завършена 29-та и влизам в 30-тата. Времето наистина лети. Още не съм правила обременяване, може и да пусна само гликиран хемоглобин, защото от тая глюкоза ще ми дойде байгън. Не мога да търпя мн сладки работи, дори една торта Гараж ми идва много.
На тонове ще съм за първи път др седмица на 2.10, когато ми е следващото УЗ.
И при мен бебока се върти. Беше седалищно, последно главично и тия дни мисля, че пак се врътна.
Вчера спах на дясна страна почти цяла нощ и сега ме боли задницата отдясно Simple Smile) Схваната съм там в мускула.
Но поне времето стана поносимо. Последният уикенд бях на РД навън в ранния след обед и направо щях да колабирам от жега.
Определено предпочитам преходните сезони в това състояние. Летните жеги ми бяха голям кошмар.

# 39
  • Мнения: 550
Като гледам как повечето сте вече на тонове или скоро, започвам да се притеснявам- в началото на октомври съм на трета ФМ, в средата на октомври при АГ и никой нищо не е казал за тонове.
Освен това чета, че все повече жени са направили ехокардиографията на бебчо,а аз не. Питах Аг и каза само ако феталния специалист се съмнява за нещо. Както и да е- вече е късно, че разбрах че се прави до 24 г.с
При мен в 28 г. с бебка беше 1220 и Аг каза, че върви с пет дни напред.

# 40
  • Мнения: 6 036
Значи моята наистина е дебеланка. С 200 грама отгоре. Откъде взима толкова храна като аз от 2 месеца почти не мърдам с килограмите и ям малко заради киселините... Blush И витамини не пия, чак сега ще ми изпишат ако има дефицити. Дано утре обременяването не покаже проблем.

# 41
  • Мнения: 496
Здравейте 💙🩷 запис и от мен , благодаря фъстъче за новата тема.
Чакам разхлаждането и есента с нетърпение, много любим сезон ми е и на мен.
В четвъртък съм на жк , днес бях на гости и използвах кантара, че вкъщи нямаме 😀 за щастие и успокоение за месец съм качила по-малко от килограм. Миналия месец и двете с докторката ми не можехме да повярваме след като кантара показа +5 кг за 1 месец. Дори ми назначи обременяване с глюкоза,че и водите били на горната граница и бебето по-голямо, но слава Богу резултатите си бяха ок. Въпреки това реших ,че за мен не е добре да качвам толкова много и си наложих като лека диета, понеже слабостта ми е тестото, ядях тестяно сутрин , обед и вечер.... та ограничих го , като в никакъв случай не съм го спряла , но в доста по-малки количества и явно има ефект. Също и самия ми апетит се намали доста , имам си 3 хранения дневно + някой плод , а преди не издържах повече от 2-3 часа без храна.

# 42
  • София, България
  • Мнения: 3 589
rgold, това с тоновете е много относително Simple Smile някои лекари (обикновено в частните болници) почват да следят тонове още от 28 седмица. Други лекари чак в 34-36. По принцип тоновете са си най-важни да се проследяват в деветия месец. Тогава вече се увеличава шансът от някаква значителна промяна в тях. Така че не се притеснявай, а и просто попитай следващия път.
Ехокардиография аз не съм правила. Атанасова в Марковс, където също се прави и ехокардиография каза, че не вижда нужда и  аз я послушах, не ходих Simple Smile

# 43
  • Мнения: 604
Ние тонове ще започнем чааак след 34 седмица, аз не съм се разбързала, че доколкото разбрах са всяка седмица даже. Иначе нашата принцеса в 28+1 гс беше 1204 грама, като коремчето беше назад със седмица, ама краката са пак две напред.
Остават ми още три седмици работа и излизам две седмици отпуск преди болничния, сърбят ме ръцете какво ще правя 2 месеца вкъщи без да цъкам..

Фъстъче, а защо не пробваш с метилиран Б12, да не би да си с мутация в МТФХР-ала бала гена, дето отговаря за усвояването на Б-тата?

# 44
  • Мнения: 550
rgold, това с тоновете е много относително Simple Smile някои лекари (обикновено в частните болници) почват да следят тонове още от 28 седмица. Други лекари чак в 34-36. По принцип тоновете са си най-важни да се проследяват в деветия месец. Тогава вече се увеличава шансът от някаква значителна промяна в тях. Така че не се притеснявай, а и просто попитай следващия път.
Ехокардиография аз не съм правила. Атанасова в Марковс, където също се прави и ехокардиография каза, че не вижда нужда и  аз я послушах, не ходих Simple Smile
Следя се в Токуда, но явно моята Аг е толкова спокойна за всичко… аз, че си падам филмар на моменти е друг въпрос 😅
Ходя при Стратиева на ФМ, ще я питам другата седмица, днес четох в сайта им, че правила и ехокардиографията. Освен да й се доверя, че знае какво прави …

Общи условия

Активация на акаунт