Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 29 515
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София, България
  • Мнения: 3 589
При мен беше така ниско до около 25-26 седмица. От две седмици като че ли се е вдигнал малко или се е обърнал наопаки.
Но днес както споменах в другата тема така ми придърпа вляво като ставах и ме заболя, че още усещам лека болка на мястото. Дано не съм направила някоя беля. А хич не ставам бързо от креват или стол.
Иначе това ниско стоене долу, според мен е нормално. То гравитацията си знае работата. Стига шийката да е затворена и да няма причина за контракции и за скъсяването ѝ, не мисля че е проблем Simple Smile Един колан за бременни или бельо може би би помогнало?

# 16
  • Мнения: 362
Записвам се и аз в новата тема 😊 И при мен на последния преглед АГ ми каза че е ниско. Аз също имам болки при ходене и седене особено от долната дясна страна. Каза че там е главата на бебето и повече натиска. Преписа ми колан за бременни и много ми помага когато ходя.

# 17
  • Мнения: 256
Записвам се и аз в новата тема 😊 И при мен на последния преглед АГ ми каза че е ниско. Аз също имам болки при ходене и седене особено от долната дясна страна. Каза че там е главата на бебето и повече натиска. Преписа ми колан за бременни и много ми помага когато ходя.
Какъв колан взе? Аз поръчах днес колан за бременни с шини, пише, че е подходящ и при по - големи кореми,  какъвто е и моят. Хората като ме видят и ме питат дали скоро ще раждам, хаха.

# 18
  • Мнения: 80
Препоръки на Аг относно това, че бебчето е ниско бяха, че трябва да лежа повече. Понеже по-миналата седмица имах и контракции. Приемам си и предписаните медикаменти.
Вие как усещате вашите бебчета, по-активни ли са и имат ли някакъв режим?
Аз всеки ден го усещам по различно време, като има дни в които е по-активно и обратно. Надявам се, че всичко е наред!

# 19
  • Мнения: 8 886
При мен е доста активно бебето на моменти. Мъжът ми много се радва, аз съм доволна, че всичко е наред, обаче, честно казано, ми е странно и на моменти не много приятно.

# 20
  • Мнения: 362
Amerikas0990 на Меди Лумбамед колан за бременни. Аз го купих тук при нас в Австрия, но намерих и един български сайт във който се продава.
Ето и линк и снимка: https://orthoprime.bg/%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B5%D0%B4 … mbamed-maternity/

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 07:18 от Summer.23

# 21
  • Мнения: 733
Запис и от мен! Фъстъче, благодаря ти за темата, отново е прекрасна!

Хич не искам да става есен, че като почнат дъждовете........ Ей така като не е много топло, но слънчево ми е перфектно!

Днес бях на преглед след 5седмици почивка и разбрах защо така силно усещам движенията на бебето - ми то станало 1800гр и отгоре Laughing по тези измервания върви седмица и 5дни напред. Даже таткото се пошегува, че трябва да стягаме по-скоро нещата, че с тези мерки...

Иначе шийка и плацента са окей, от 34г.с. ме викат за тонове. Трябва да почвам с протеин , че белтъка ми леко е под долната граница. Желязото някак го поддържам, 111 е , ни го вдигам, ни пада, което според мен е окей.

Сега големият ми въпрос е - пак секцио или да се пробвам по естествен път. Док каза, че към момента няма предпоставки да е секцио, нищо че бебето върви по-голямо, както и е минало достатъчно време от предишното секцио, но той не изражда и остави докторът, към който ще се насоча за раждане да прецени.

# 22
  • Мнения: 766
Момичета, следите ли Б12 и как го вдигнахте? Вземам мета формата на Natural factors, които се слагат под езика, но за месец не само, че не се е увеличила, но и доста е паднало.

Последна редакция: вт, 26 сеп 2023, 15:23 от ^hope^

# 23
  • Мнения: 733
Момичета, следите ли Б12 и как го вдигнахте? Вземам мета формата на Now foods, които се слагат под езика, но за месец не само, че не се е увеличила, но и доста е паднало.

И аз тях взимам. Но при менна 1вия месец само лееееко се беше вдигнало, сега на 2рия месец е с 200единици нагоре пак с тях.
Други не мога да препоръчам, освен спрея на better you Rolling Eyes

Да не е нещо заради начина на прием, комбинация с други витамини, знам ли ...
На теб ли бяха препоръчали инжекции за вдигане на нивата?

# 24
  • София, България
  • Мнения: 3 589
И аз съм от тези с проблемите с Б12. На първите изследвания беше 215, на вторите изследвания - 170. Като през това време бях пръскала БетерЮ спрейче Б12. Очевидно не го бях усвоила, ами даже бях загубила още. След това взех таблетки на naturalFactors за под езика и точно утре сутрин ще ходя да правя контролно изследване .
И ако пак покаже, че не съм го усвоила АГ ми изписа още миналия път инжекции Б12, които трябва да слагам 7 или 10 дни. Много ми е тъпо и не ми се иска да стигам до този момент.
Та стискайте палци утре да видя, че се вдига.

# 25
  • Мнения: 766
Момичета, следите ли Б12 и как го вдигнахте? Вземам мета формата на Now foods, които се слагат под езика, но за месец не само, че не се е увеличила, но и доста е паднало.

И аз тях взимам. Но при менна 1вия месец само лееееко се беше вдигнало, сега на 2рия месец е с 200единици нагоре пак с тях.
Други не мога да препоръчам, освен спрея на better you Rolling Eyes

Да не е нещо заради начина на прием, комбинация с други витамини, знам ли ...
На теб ли бяха препоръчали инжекции за вдигане на нивата?

Първия месец бях вдигнала с 20 единици, сега е паднало с 40 единици.. А ги приемам както тогава, няма промяна, гледам да има отстояние от всичко друго. Инжекции ми бяха препоръчали да, но реших да пробвам първо с таблетки и явно няма да ми се размине..

Purple peanut, пиши утре да споделиш резултата, дано при теб пък да са подействали и да има ефект.

# 26
  • Мнения: 8 886
Много е хубаво, че следите тези витамини. Аз имам само едни изследвания пуснати за тях в началото на бременността и бяха ок стойностите. Но тогава и хемоглобинът ми беше ок, та не се съмнявам, че и при тях има спад. Не са ми препоръчвани някакви витамини за бременни и от известно време насам почнах да приемам цинк, вит Д и от скоро и вит Б-12.
Сега говорих с АГ, че ми беше пускала микробиология, която излизе чиста. Като стана въпрос за хемоглобина, тя дори не помни, че преди 4 дни обсъждахме, че Смарт хитът не работи при мен и ми е дала Малтофер. Та ще трябва да взема нещата малко свои ръце.

# 27
  • София
  • Мнения: 479
Благодаря за новата ни уютна тема Flowers Maple Leaf

Аз пък с нетърпение очаквам есента, обичам слънцето, но днес като излизах ми беше толкова топло, съжалих че съм сложила този тъп панталон за бременни, който допълнително ме запарва с гигантския си пояс. С годините  оцених красотата на преходните сезони и сега им се наслаждавам. Дойде ми днес и един тренчкот (или по български казано шлифер Smile) в прекрасен тъмнозелен цвят, и нямам търпение да го разходя.

Интересно ми стана как в едни болници се мерят тонове чак в 34г.с., а аз миналата седмица в 28 г.с. бях на първи тонове (бебето беше 1111гр.). Супер подвижна е малката, преди само сутрин и вечер късно се активизираше, а сега почти постоянно. Решила съм тези дни да си пусна изследване на:ТСХ, желязо, вит.Д, вит. Б12 и магнезий. Очаквам пак да ми е ниско вит. Д, ще видим желязото - него ми е най-неприятно да пия и понякога го прескачам.

Иначе и аз усещам леки болки ниско долу, особено ако ходя повече от 20-30 мин. Аз си правя комплекс от упражнения специално за бременни, повечето са в легнало положение и определено ми намаля болката в гърба и кръста от обездвижването.

# 28
  • Мнения: 766
Like_smoke, аз сама си ги назначавам всеки месец. Ако чаках на АГ щях да си стоя само на ПКК, глюкоза и желязо. Поне моя друго не гледа и не го интересува. А има тооолкова много хормони и витамини, които са важни. Така че си пусни другия път за твое спокойствие.

# 29
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Ако са били нормални стойностите, може би имат наблюдения как спадат през бременността и за това не дават зор за повторно изследване
Мисълта ми е , че ако първия път Д и Б12 не ми бяха на долната граница, моята си я познавам и 100% нямаше да ме кара втори път да ги тествам Simple Smile

О много ми е добре есента. Простооо обожавам есен и пролет Hug И дъжда обичам и слънчицето. А, бе, и снега обичам, ама като е сняг, а не като е сух, кучи студ Joy

Общи условия

Активация на акаунт