Есенни листа започват да валят, ДЕКЕМВРИйки пазаруват дрешки и редят - ТЕМА 11(2023)

  • 29 508
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • София, България
  • Мнения: 3 589
Е този сега на naturalFactor, дето взимам под езика уж е такъв - метилкобаламин. Надявам се да е имал ефект, наистина. А и ако съдя как се изпъпчих от него, все повече ми вдъхва надежда. Дано не падна от високо само Grinning

# 46
  • Мнения: 551
Е този сега на naturalFactor, дето взимам под езика уж е такъв - метилкобаламин. Надявам се да е имал ефект, наистина. А и ако съдя как се изпъпчих от него, все повече ми вдъхва надежда. Дано не падна от високо само Grinning
Колко ти е В12?
И аз го пия, но тръгнах с показател над нормата и за два месеца е паднал наполовина. На своя глава си го назначих, защото знам, че е добре да се поддържа в горна граница

# 47
  • София, България
  • Мнения: 3 589
170 беше преди 4 седмици, а преди това в 10 г.с. беше 215 Simple Smile
А за инжекциите Б12 четох за ужасни ефекти от сорта на: неспане, прилив на енергия и т.н. което пък изобщо не ми трябва в момента Joy

# 48
  • Мнения: 551
170 беше преди 4 седмици, а преди това в 10 г.с. беше 215 Simple Smile
А за инжекциите Б12 четох за ужасни ефекти от сорта на: неспане, прилив на енергия и т.н. което пък изобщо не ми трябва в момента Joy

Аз преди да забременея пръсках оранжевия на better of you, ей така, защото ми скимна, че трябва да пия малко витамини, а и не ям много месо. И забременях с около 680. Сега е 390. Та си мисля, че спрея може да е помогнал.

# 49
  • Мнения: 256
Момичета и моето бебче върви напред, вчера го измериха 1912г, по показатели отговаря на 32г.с, а реално днес влизам в 29 г.с. Правихме обременяване с глюкоза, всичко е наред, но и баткото вървеше и се роди голям. Единствено ме притеснява разреза от предишното секцио,  да не стане проблем от преразтягането сега. АГ - то каза, че винаги има риск , да не го мисля ама...  . Най - вероятно и самото секцио ще го насочат по - рано, спомена за края на ноември, но разбира се не зависи от нея, тъй като тя не изражда и това ще го уточнявам допълнително с лекаря, но който се спрях за раждането.

# 50
  • Мнения: 79
Здравейте, отдавна не съм писала. Моят юнак в 28 г.с. е 1070 гр.. Върви  май малък за седмицата. Тонове на мен ми правят още от 22/23 г.с. на всеки две седмици и е много досадно.

# 51
  • Мнения: 8 886
Питане за витамините, които изследвате - кои да пусна освеен Б-12 и Д? Има ли значение на гладно ли ще дам кръв или може по всяко време, предвид че не меря глюкоза?

И още нещо за стягане/контракции на корема - имам такива, които са само по предната стена на корема и не са болезнени. През деня почти не ги усещам, но вечер са по-осезаеми. Четох за Бракстън-Хикс - пише, че е нормално вечер да са повече, защото се променя хормоналният фон включително влияе мелатонинът. Просто е много неприятно през деня да си ок и вечер да тези усещания.
Изчетох какво ли не за разликите между Бракстън-Хикс и тези за преждевременно раждане, не мога да кажа, че се ориентирах особено много, а с моята къса шийка на моменти се шашкам - после си викам каквото-такова....

# 52
  • Мнения: 6 037
Имам чувството, че само аз нещо не мога да различа имам ли или нямам контракции. Не съм усещала стягания на корема, нито втвърдяване. Понякога усещам едни пулсирания, но ги свързвам с движения на бебето.
При мен май ще излезе проблем със захарта, за съжаление. А гликирания хемоглобин ми е 4.4, което си е добре.

# 53
  • София
  • Мнения: 11 765
Боби гестационен диабет си е. Консултация с ендокринолог. Моите резултати бяха сходни

# 54
  • Мнения: 6 037
Оправя ли се това чудо? Сега ще чета, не съм запозната със състоянието. Frowning1
Излезе и третата стойност. Пак висока.

Последна редакция: ср, 27 сеп 2023, 12:10 от Bobby®

# 55
  • София
  • Мнения: 11 765
Боби аз примерно вкарах в норми само с диета. Даде ми глюкомер ендоркиноложката, 4 пъти на ден мерих, записвах стойности, днес ги показах, доволна беше, сега почвам през ден да меря. Ако не се оправя с диета се пият хапчета или се бие инсулин. Важно е за бебето много, та ще се справиш, спокойно!

Смоуки какви са тези контракции при теб и скъсена шийка? Седна ли малко на дупе? Че и вливки си минала...

Аз минах всичко днес, както писах ендото е доволна, продължаваме диетата. Тоновете бяха добре също. АГ го измери 1777гр... голям мъж напречно застанал... Водите са в норма. Шийка каза повече няма да мери, запазихме след две седмици при др Искилиева ФМ и след това и към края на месеца пак при нея. Сменихме и желязото че май от Смарт хит тръгнах пак да се обривам, че има вит Б група и аз нали не се разбирам с тях, та сега ще пия Сорбифер.

# 56
  • Мнения: 311
Sezariya Може ли и твоите резултати от ОГТТ? Чисто информативно, че и аз се боря с ГД и диети ....

Фъстъче, списъците, от които се вълнувам са по-скоро за вкъщи, защото установих, че за различните болници са различни, а аз още не съм се спряла на болница така или иначе ....
Имам:
Количка
Кошница за кола
Легло /дървена кошара, бяла, маха й се едната страна, матрака може да е на три нива, има колелца, които може и да се махнат/
Матрак към леглото
Скрин/повивалник
Гнездо ... и до тук, като имате предвид, че горните неща са ми дадени
Моят списък:
Мисля да купя 56 размер за изписването, боди, ромпърче, шапка, ръкавички и одеало или готов комплект за изписване не съм решила /от това, което изчетох е достатъчно, за да стигне бебе от болницата до колата през декември/ Вие как мислите?
Чаршаф с ластик - 3
Протектор за леглото - 2
Повивалник
протектори за повивалника
Чувалче за спане - 1
Боди с къс ръкав - 5 бр., 56 размер
боди с дълъг ръкав - 5 бр., 56 размер
ританки - 5 бр., 56 размер
лигавник/бандана - 5
Чудя се за бройките и размерите на горните неща...
Нямам представа да взимам ли помпа, шишета, нагреватели, стерилизатори...
чудя се за раничка, машинка за бял шум, бебефон...
Харесах повечето неща от Jukki.bg, но имам някакъв проблем с регистрацията, ще се радвам, ако някой може да сподели мнение за продуктите им и дали и той е имал технически проблеми с регистрацията ....
Много дълго стана, съжалявам!

На мен също ми е интересно може ли да се предозира с магнезий?
Аз също не различавам контракциите...

# 57
  • Мнения: 427
Здравейте, момичета! От днес съм в 8-ми месец 🎉  За притеснените, дори аз дето съм най-напред, ще почвам тонове чак в средата на октомври, в 34-та. Така че не се притеснявайте 😃 по-рано не е нужно освен по преценка на следящия лекар. Няма закъде да бързате, скучно е, ангажимент е, пари се плащат всеки път. Аз се надявам само да не пренося, че тогава почват всеки ден тонове и става истински досадно 😂
Относно б12, с първата си бременност имах проблем с него, акушерката тогава ми изписа един спрей, и за 1 месец толкова го вдигнах, че стана 200 единици над нормата, и го спрях. Пращам го тук, ако някоя от вас има интерес, скъпичък е, но явно действа.
https://www.zdravis.com/product/1854/mykind-b12-spray-vitamin-v12-sprey.html
Аз магнезий все още не пия, усещам чат-пат Бракстън-Хикс, но не са редовни изобщо, ако нещо се изморя повече само. Може да мина изобщо без магнезий тая бременност май, той в 36-та г.с. се спира, а аз като съм в 32-ра няма за кога...
Относно списъците за пазар, аз съм ви казвала и преди, като консултант по кърмене не ви препоръчвам да се презапасявате с шишета, стерилизатори и помпи. Дайте шанс на кърменето, не го обричайте на неуспех преди началото още 😊 Конкретно за помпите, има случаи, в които се налагат, да, и затова е хубаво да имате избран модел и да сте го видели наличен в магазин близо до вас, заедно с партньора си/майка си или някой близък, да знаете точно къде е, за да може да бъде закупена при нужда веднага. Но хубавите помпи са скъпа инвестиция, и не е необходимо предварително да се купуват, при положение, че е доста възможно изобщо да не се налагат. А да купите някоя посредствена, просто колкото "да има нещо", е малко излишно, тъй като при сериозна нужда тя няма да ви помогне. Стерилизатори ще ви се налагат само ако ползвате шишета, което, отново, при едно успешно кърмене не е необходимо. Но разбира се всеки си решава де, аз само мога да кажа, че за 3 бременности не съм купувала нито стерилизатор, нито шишета, а помпа купих когато имах проблем с кърменето на сина си, в 3-тия месец. Та това ми е гледната точка не само като консултант, а и личния опит като майка. 😊

# 58
  • Мнения: 377
И аз сега гледах някакви дрешки за новородено и се чудя дали да не купя и от 50 и от 56 размер. Нямам представа кой вариант е по-добър.

# 59
  • Мнения: 379
Добър ден, днес бях на консултация. В 28г.с съм, АГ каза, че вървим ката по учебник и аз и бебока. Не спря да раздава ритници 😄. Аз като килограми  до сега съм качила 7. На мен обаче никога не ми см казва колко тежи и колко см е бебока, винаги го гледа отвсякъде, но не ми казва за тегло. Аз не съм и питала де. Щом ми каже, че всичко е наред и си върви както трябва на мен това ми е достатъчно. Тъй като няма никъде магнерот ми изписа магнерич от 500.

Общи условия

Активация на акаунт