Майски бебета 2024г.

  • 26 471
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 608
Моето момиченце е 13 кг и аз я вдигам, най-малкото като я изпишквам извън къщи. Неизбежно е. Ще е интересно и по-трудно като пораснат коремите😜
Хайде скачайте във фейсбук групичката.

Може ли информация за групата, не видях по-напред в темата? Благодаря предварително!

# 31
  • Мнения: 65
Здравейте, момичета! На 05.09 видях неочакваните за мен две чертички. Според изчисленията ми с разни калкулатори в интернет би трябвало днес да влизам в 5 г.с.и терминът ми да е на 12.05. За съжаление не започвам с никак положителни емоции. Преди 3 месеца ми откриха диабет и след началото на лечението трябваше в началото на октомври да пусна изследвания, за да знам как се влияя. Оттогава започна един вътрешен тормоз дали съм била достатъчно стриктна, дали бих могла да имам нормална бременност. В понеделник ще се добера до гинеколог, а във вторник до ендокринолог, макар и не моите. Днес реших да си пусна изследванията за диабета, за да си отдъхна. Оказаха се чудесни - повече, отколкото се бях надявала. Но получих друг шокиращ резултат - ЧХГ 21044.16. Толкова безумно високи стойности, че на български език по форумите не намерих дори нещо, което да се доближава до тях. Не мога да мисля за нищо друго, освен за гроздовидна бременност, за която си признавам, че разбрах, че съществува едва днес. С датата на зачеване не вярвам за жалост да съм сбъркала, защото предишните 2 седмици с мъжа ми бяхме в различни градове. Цикълът ми е много точен, усещам всеки месец овулацията си. Не мога да се зарадвам, не си представях така новината за първата си бременност. Съжалявам за дългия пост и ако Ви е притеснил. Благодаря на всеки, който ме е изчел. Лека бременност на всички!

# 32
  • Мнения: 785
EllieFromTheValley, добре дошла в темата и успех на прегледите. Не мисли най-лошото, възможно е също да става дума за многоплодна бременност. На коя дата започна последния ти МЦ?

# 33
  • София
  • Мнения: 854
Ели, стискам ти палци всичко да е наред и просто да се окаже многоплодна бременност.

Alice, относно фб групата, предполагам че не е направена от някоя съфорумка. По принцип за всеки месец се намира някой да направи фейсбук група.

Аз обаче ще изчакам поне до средата на бременността преди да вляза в такава група. Някак си във форума обстановката ми е по-домашна и приятелска.

# 34
  • Мнения: 9
Ели, стискам палци всичко да е наред. С теб явно вървим заедно. Различните калкулатори в интернет и на мен ми изчисляват термин 12.05/13.05.

Аз реших да послушам съветите на момичетата и си записах час за понеделник във Вита, за да видим дали всичко е наред, а пък след това ще го мисля къде да се случва всичко.

# 35
  • Мнения: 65
Благодаря за подкрепата! Прибрах се при родителите си и ще се опитам уикенда да съм спокойна, така или иначе нищо не мога да направя до понеделник. Ще докладвам след прегледа. Спокойни почивни дни!

# 36
  • Мнения: 165
Здравейте и от мен, момичета, ако всичко е наред - с термин 06 май. Утре съм на преглед и аз, явно понеделник е денят за всички ни Simple Smile Аз също ще изчакам за Фб групи. По-миналият месец имах начална и неуспешна бременност, така че се надявам сега да се наредят нещата и да имаме второ дете.

# 37
  • Мнения: 785
Здравейте, мами! Стискам палци на всички, които сте на преглед днес да се похвалите с малки, сладки точици. Flowers Four Leaf Clover Аз съм на преглед в сряда и тогава ще съм 5г.с. + 6 Relaxed

# 38
  • Мнения: 115
Здравейте, мами! Стискам палци на всички, които сте на преглед днес да се похвалите с малки, сладки точици. Flowers Four Leaf Clover Аз съм на преглед в сряда и тогава ще съм 5г.с. + 6 Relaxed

Благодаря! Стискам палци и на теб за сряда🙏🏻

# 39
  • Мнения: 9
Момичета, вчерашният ми преглед мина добре. Видяхме малката черна точица 😊Сега трябва да направя консултация с ендокринолог и след 10 дни отново на АГ, вече с надеждата да чуем и пулс. Как мина при тези от вас, които също бяха на преглед вчера?

# 40
  • Мнения: 5
Здравейте момичета, и аз да се похваля моята дата е 23 Май. След 5 години опити не мога  да повярвам ☺ Лека бременност на всички ❤

# 41
  • Мнения: 65
Да се отчета и аз. Още когато му казах датата на последната менструация ми каза, че нищо нямало да се види - явно си познава апаратурата човекът. Имам си добре оформен плоден сак, отговаряш на 5 г.с. и засега толкова. Каза ми да се насоча към лекар, който следи рискова бременност (заради диабета), ендокринолог, и да си живея живота. Смятам да огранича четенето до минимум, да се опитам да съм спокойна. Каквото е писано, това ще се случва. Честито на всички похвалили се!

# 42
  • Мнения: 115
Здравейте момичета, и аз да се похваля моята дата е 23 Май. След 5 години опити не мога  да повярвам ☺ Лека бременност на всички ❤

Уау 5 години! Честито и лека бременност до финал! 😇

Моят преглед мина, видяхме плодното сакче и тупкащо сърчице вътре. Всичко изглежда нормално за сега. Само Дуфастон ми изписа до следващият преглед, за да се закрепи по-добре. Но аз и с първата бременност пих от самото начало.

# 43
  • Мнения: 785
Само хубави новини да се чуват! 😊

Момичета, как се справяте с гаденето? Втори ден не мога да мръдна от леглото и дивана, защото всеки път като се изправя започва да ми се гади ужасно. Дори вода ми е трудно да пия, защото ми се повдига при всяка глътка. Четох някъде, че киселото помагало, та днес едва изядох половин ябълка и толкова. Не помогна.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 608
Здравейте, пожелавам на всички да е леко и който още не е чул сърчице, скоро да се похвали. Аз бях на преглед, за сега всичко е наред, отговаря на 6 г.с., на 19.09 пак съм на преглед, нямам търпение. Пътуваме в Гърция, ще се върнем точно за прегледа, но се радвам че отиваме за последна среща с морето за тази година.
И мен ме тормози гадене тия дни, предната бременност не беше така, пия Антиметил Гом, което донякъде помага. Притеснявам се, че почвам бременността с повече кг от предната( не е твърде много, но ме е яд за тези няколко кг отгоре), а с това гадене само тестеното помага. Поне сладко не ям, ограничих го до минимум.
За сега не ми се иска да казвам, въпреки че се наложи да споделя със сестра ми. Не знам при вас как е, но аз кърмих до скоро и поради това не пиех, като спрях кърменето си позволявах биричка, джин, вино и сега е много тъпо защото  прави впечатление като излизаме. Но за сега успявам да се справя, но усещам, че ще почнат подозрения.

Общи условия

Активация на акаунт