Майски бебета 2024г.

  • 26 485
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 945
Звънях на Вижън аз съм във вторник сутринта преди работа,до края на месеца ще знаем всичко🤗ама си е пъстро тук 🩷💙интересно 😃.

# 736
  • Мнения: 166
Честито на всички разбрали пола 💙❤ Нареждам се за розов прашец,ама надали ще имам този късмет 😂

# 737
  • Мнения: 933
"Clue cells, Mobilluncus spp. и много други бактерии, липсват лактобацили и левкоцити. " Ето ми ги резултатите. Не разбирам кой знае колко, но не звучи хич добре.
Много неприятно, но поне е хванато. Аз предната бременност бях с песар серклаж и от него имах бактериална вагиноза 4 месеца, която се оправи сама след раждането. Преди това какво ли не приемай и не ставаше 😑. По принцип се изписват свещички антибиотик, глобули лактобацили и вагинален пробиотик. Стискам палци да се оправи бързо, все пак като няма серклаж е по-лесно. ☺️

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 316
При мен ранната фетална и БХС са в един ден, минах при АГ първо и после да ми вземат кръв. В моя случай хич не е сигурен пола, но като цяло тогава започват предположенията и до след около месец стават ясни нещата (освен ако не е направен и пренатален тест).

По повод бактериите, хубаво е, че е хванато навреме. Аз с баткото имах проблем едновременно със стафилокок и стрептокок, някъде около 16та седмица. Изписа ми антибиотик по антибиограма съвместим с бременност + едни глобули и с един курс ги изчистих.

# 739
  • Мнения: 211
Момичета, първата фетална морфология нали е само ехографски преглед? Като записвах час ми казаха от рецепция, че после трябва да ходя в Майчин дом да ми вземат кръв. За какво е тази кръв? Имам пренатален тест правен.

# 740
  • Мнения: 785
Кръвта е за биохимичен скрининг. Първата фетална обикновено върви с БХС и ги правят заедно. Информира ли ги, че имаш пренатален тест? Няма смисъл от скрининга в твоя случай.

# 741
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Единственият смисъл в този случай е изчисляването на риск от прееклампсия в БХС.

# 742
  • Мнения: 382
Аз пак забравих да питам първо кръв или първо преглед и дали на гладно се взима кръв... Ще звънна утре да питам. Днес направо съм много зле. Толкова ми е лошо днес, постоянно ми се гади и ми се вие свят. Главата също ми се пръска и се чувствам ужасно, след малко ще лягам пък дано утре се събудя свежа..

# 743
  • София
  • Мнения: 854
Ако помня правилно от предната бременност кръвта не е на гладно. Не би трябвало да има значение дали първо кръв или първо преглед. Особено ако се правят в един и същ ден. Миналата бременност първо ми беше прегледа, после взеха кръв. Освен това на самия преглед ме пращаха да изям сладко бонбонче и да се раздвижа, за да може бебето да си смени позицията, така че едва ли е фатално и да не е на гладно.

Впрочем, вече сме на 50-та страница. Време ни е за нова тема Blush

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Аз пак забравих да питам първо кръв или първо преглед и дали на гладно се взима кръв... Ще звънна утре да питам. Днес направо съм много зле. Толкова ми е лошо днес, постоянно ми се гади и ми се вие свят. Главата също ми се пръска и се чувствам ужасно, след малко ще лягам пък дано утре се събудя свежа..

Първо ехограф, после кръв (освен ако не се правят на едно място и имат друга организация на работа). За да се направи оценка на риска освен информация за определени кръвни показатели и анкетни отговори, са нужни и няколко ехографски замервания.

Кръвта няма нужда да е на гладно.

Така изглежда бланката - http://genetika.maichindom.com/wp-content/uploads/2019/06/2019_B … zaiavka_11-13.pdf

Последна редакция: пн, 23 окт 2023, 20:43 от Karina*

# 745
  • София
  • Мнения: 854
Карина, съвсем вярно, забравих, че се взимат и замерванията от прегледа. Значи първо ехограф, после кръв.

# 746

Общи условия

Активация на акаунт