Момиченце или момче, мама мечтае само то да е добре! (Тема 4/ януари 2024г.)

  • 26 300
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 305
И аз пия магнерич точно поради същата причина - бях попитала в аптеката, но казаха че имат проблеми със снабдяването и за момента е спрян.

Момичета, случвало ли ви се е да имате запек? Аз преди си бях взимала сиропче Фрутилакс, но сега нещо не ми помага и се чудя дали имате други изпитани методи?

Диди , аз от началото съм , с какво ли нв пробвах , мармалад гръцки , много действа , но от него ме болеше корема , сироп , ама не става и не става , изписаха ми пробиотик омнибиотик панда , сега ходя всеки ден , не е по много , но в всеки ден к много добре се чувствам , ако искаш попитай лекаря си , надявам се да ти помогне ….

# 31
  • София
  • Мнения: 126
Доволна съм, всички бяха много мили и внимателни, бях като на хотел, отидох само с дамската чанта,бях сама в стая, но това беше много отдавна- преди 12 години, още в старата сграда. Сега в новата сграда, условията са още по-добри. Моя приятелка ражда при Гагова и е много доволна.Мъжът ми е пак "за" там да раждам.
Синът ми веднъж ме попита - Защо не познава други деца, освен най-добрия си приетел, които са раждани във Вита,  стана ми много смешно.
Относно запека- в началото имах, сега бяхме 1 седмица в Гърция и се върнах пак със запек. Много е неприятно.  При мен действа схемата- хладка вода с ябълков оцет , сутрин на гладно и после хапване на плод. Аз по принцип до обяд  ям само някакъв плод, така се чувствам добре. Пия и  пробиотик, всеки ден. Пробиотика е хубаво да се сменя, така знам.

Последна редакция: чт, 31 авг 2023, 23:07 от виви25

# 32
  • Мнения: 477
И аз препоръчвам пробиотик, пия и една добавка с ябълков пектин всяка сутрин на гладно. Нямала съм такива проблеми все още, но си записвам какво помага, че знам ли.

Днес бях на преглед аз, всичко е наред, тежи 525 грама. Казаха ми да пия повече вода, че били гъсти околоплодните и аз наистина днес не пих особено до преди преглед, ама след това изпих 3л.. Този път не ѝ се позираше особено, прозяваше се и се криеше.Grinning АГ, при който мисля да раждам ми изписа вагинални глобули и каза през 3 дни да слагам до раждане, превантивно. В първия момент много не се зачудих, ама след като ги взех и се замислих, много дълъг период ми се вижда за превенция срещу гъбични, ама знам ли..

# 33
  • Мнения: 151
И аз съм решила живот и здраве, раждане в Токуда, като ходя и по ЗК на прегледи.
В тази връзка искам да ви питам - няма значение от къде ще взема болничния, нали?
На регистратурата в Токуда пише, че болничен лист се издава с предварително попълнени документи. Някой, който вече е болничен или е минал по този път, може ли да каже какво се изисква ☺

# 34
  • Мнения: 1 737
И аз немога да намеря магнерот никъде...последния път взех магнерич ,а сега ми казаха ако искам може и биоелектра...
Някой събужда ли се със сутришно гадене все още..аз забелязвам че опитам ли се да пия вода преди 10 часа сутринта и така ми все навдига...и все още нямам зверски апетит...очаквах,че вече ще опустошавам всички ,но уви въобще не е така..тези дни имах и болки и тежест ниско долу...и все още вечер съм подута като балон чак като дишам ме боли...някой друг да е така...
Редактирам се...последните два дни имам и ужасно учестен пулс от време на време минавам 100 удара...и като легна на една страна първо получавам аритмия за секунди и после всичко е наред...
И забелязах,че започва и да ми прилошава понякога...

# 35
  • Мнения: 173
Надежда Х, аз от началото на бременността апетит и глад нямам. Просто приех, че май ще съм си така до края. 😂 Ако се появи, добре. Ако не, пак добре. Все някога ще дойде.
Вечер и аз съм много подута и не ми е комфортно, място не мога да си намеря и бързам да си легна по-рано. Сутрин се чувствам супер обаче и ми е леко.
2-ри и 3-ти месец ми се гадеше зверски от водата и я пиех само с лимон. След това отмина. Сега има много редки дни, в които пак не ми е окей и отново слагам малко лимон. Може да пробваш така. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 585
Наде някакъв лекичко спорт да пробваш
Също и за запека момичетата, много помага движението.
Йога или каквото ти харесва.
Ако не е противопоказно,много помага поне на мен

# 37
  • Мнения: 1 737
Вярно е че и движението помага за запека...често като съм имала запек и тръгнем на разходка идва момент в който бързам да се прибера защото вече много ми се ходи до wc...
Delilahh ще пробвам водата с лимон

# 38
  • Мнения: 477
И аз много често имам учестен пулс, когато легна. А зверският апетит при мен е факт и мъжът ми точно този период избра да е на диета и аз чинно всичко трябва да си изяждам Joy

# 39
  • Мнения: 1 737
Аз сега и се ограничавам без много солено,без кисело,през пържено..(това последното не успявам да го избегна нацяло)заради леките отоци на краката и ръцете...поне се радвам,че не стават по големи и все още ми се виждат кокалчетата на глезените и вените ,ама като натисна остава дупка 😁 днес съм на нефролог да видим какво ще каже и той за отоците...иначе тези прегледи през месец направо минава едвам едвам времето ..имам чувството че преди цяла вечност съм била на преглед,а къде е пак 14ти за ФМ...на 8ми съм при тази по ЗК за болничен,ама там прегледа е 20 секунди...но поне ще видя бебка 🥰❤️днес мисля да кажа на нефролога да ми я покаже...познавам я ходила съм и друг път и дано не ми откаже 😄🤗

# 40
  • Мнения: 280
Аз не се ограничавам от към храна ,но и не съм качила кой знае колко ,започвам да си връщам килограмите от преди да забременея . Тогава бях 62,вчера на прегледа ме тегли АГ и съм 60,за 20 г.с съм топ според мен .Видяхме бебчо ,беше въртеше се на широко беше се обърнал с главата надолу .Почти 300 грама е ,малко върви седмица назад, но АГ каза да не се притеснявам и ще си наваксо.Баткото в 25 г.с вървеше с 2 седмици назад и не се притеснявам много . Изписа ми вече Магнензии( Магнерич взех понеже  и в Пловдив няма магнерот ) . Реших си и дилемата къде да раждам,зарадва ме че от другата седмица вече ще работи в Торакс ,а не в досегашната болница ,заради която и не исках да раждам при нея,та ще съм си при нея ,което за мен е голямо успокоение ,тъй като я харесвам много и искам тя да си ме изроди .

# 41
  • Мнения: 342
За магнезия - може и други форми, аз взимам в момента Оптимал магнезий на Seeking Health. Доскоро бях на малат на Now, или Doctor's Best - хелатиран бисглицинат. Единствено малатът е по-добре да не е вечер, този на Seeking health e и от двете форми и се чудя дали не ми прецаква малко съня, но аз през деня не мога да го взимам. Този Магнерич май не е от най-усвоимите форми, Магнерот е по-добре във всеки случай. A като обсъждах с Ковачев, който каза, че тези форми са ок, каза и че магнезиевият треонат бил много полезен за мозъка на бебето, та сега го проучвам и него.

# 42
  • Мнения: 1 737
Ооо супер си с килограмите аз в 17г.с. когато ме теглиха вече бях + 7кг хем нямам апетит ..незнам ако имах...при мен тогава бебчето беше 248гр и ми казаха,че върви със седмица напред...онзи ден пусках инсулин,гликиран хемоглобин да видя как са там нещата и всичко излезе наред..аз с израждането направо незнам...живот и здраве трябва да избера къде...д-р Мануелян бе изражда иначе бих си избрала нея на 200%...трябва да взема решение дали в Бургас искам или в Стара Загора...има ли мами тук от стара Загора да препоръчате някой АГ и болница...за там нямам никаква информация,а за Бургас повечето ми познати там раждат в девата

# 43
  • Мнения: 280
Да супер съм,защото свалих 5кг първия триместър ,бях много зле от към повръщане, имах  период в който не задържах нищо . Сега пуснахме и изследвания,но ще ходя в Понеделник да дам кръв .

Магнезий има да много варианти  , с първата бременност много късно започнах да го пия -чак в 7-я месец след 5дневен престой в болница за задържане .Тогавашния ми АГ ми изписа Биолектра Магнезий , вчера питах за него,но докторката ми каза че е по-слаб от магнерича и магнерота и нормално -разтворим е .Но тогава удържа положението до раждането .Сега обаче не ми се рискува, особено след един аборт .

# 44
  • Мнения: 4 246
Момичета, какво Омега 3 пиете? Аз спрях комбинираните витамини, че имах проблем с тях и преминах на Неофолик Мета и отделно Омега 3 от Прегнакеъра изпивам. След това АГ ми изписа Огестан, някой пие ли го? Достатъчни ли са мг на Омега 3? Иска ми се да си взема преди това отделно Омега 3, за да изпия и Неофолика до края, че само се затрупвам с витамини.

Общи условия

Активация на акаунт