Момиченце или момче, мама мечтае само то да е добре! (Тема 4/ януари 2024г.)

  • 26 306
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 477
Аз пия Омега 3 на Minami за бременни и кърмещи и магнезиев треонат вечер, през деня малат. Като ми свършат опаковките ще мина на диаспорал, органичен е.

Ето статия за различните съединения на магнезия - https://floravitbg.com/statia.php?id_artc=48&fbclid=IwAR3S_d2MBO … w2N1TZholbbmI597g

# 46
  • Мнения: 4 246
Ако пия диаспорал, колкото магнерот трябва все в тоалетната да стоя .. хахахахаха
Да, една от статиите, които четох за мг беше и тази.

# 47
  • Мнения: 585
Aaa имам въпрос за магнезия от оня ден, ама забравям. Защо пиете всички? Изследвте ли го него, ниско ли ви е или той трябва да е много висок или как? Какво пропускам светнете ме пак
От тука сумати неща научих аз!

Отивам да чета статията

# 48
  • Мнения: 477
Магнезият по време на бременност не е нещо безобидно! Аз имам недостиг, доказан с изследване, под долна граница ми е и затова го пия и то няма да е за дълго. Но ей така просто да го приемате, защото приятелката ви пие магнерот (пълен с талк и пълнители, синтетичен е) не е добре. Една бременна трябва да приема това, от което има нужда. В прекомерни дози, може да доведе до трудно нормално раждане, защото трудно се постига разкритие, а това, че стопира подготвителните контракции, също не е добре, това е естествен процес на тялото. Това ми е обяснявал доктор, който е против безразборния прием на магнезий. Ако имате крампи, има гелове за мазане с магнезий, които се усвояват много бързо. Така че си правете изследвания, следете и приемайте само това, от което имате нужда. Hands Pray

# 49
  • Мнения: 4 246
Да, задължително се изследва преди започване на прием, но то за всеки показател е така.
Магнезият го изписват при крампи, контракции, стягане на мускулите, на корема. Също така спомага за намаляване на умората, поне така пише, но то зависи и от дозата.
Всеки лекар преценя за пациента си и го изписва според състоянието.

# 50
  • Мнения: 280
Аз получавам ранни контракции ,корема ми се втърдява още в началото на 5ти месец и за това и с 3те бременности пия Магнезий под някаква форма . С първата бременност го започнахме късно с лекаря ми защото нямах идея какво става ,пих го до 30та седмица ,но така или иначе родих секцио .С бременността която загубих преди над година и половина пак започнаха ранни контракции но тогава както и сега пия от рано. Преди прием на каквито и да е лекарства винаги както и другите писаха по напред се консултирайте с лекаря си и направете изследвания,защото ако за една от нас едно работи и има нужда от него,не значи че и за вас е така .Всяка бременност е различна, всеки организъм е различен и има нужда от различни неща .
Силно се надявам и моля всички тук да достигнем благополучно до 9я месец и да си гушнем силни и здрави бебчета , съжалявам за онези които загубиха своите и им пожелавам скоро да изпитат отново радостта от бременността ,както се случи и с мен Hands Pray

# 51
  • Мнения: 585
Ooo, добре
Благодаря:)
Аз си питам, защото ето че б12 трябва да е даже над норма, спрямо референтните по лаборториите, за да е ок.
Та си викам да няма нещо с магнезия и да не съм разбрала. Да трябва да е свръх висок ли нещо
Моя е в норма, че и бая височък, не знам от де го набавям де, но съм пила последно преди над 10 години някакъв
Но тука всяка знае различни и много полезни неща.

# 52
  • Мнения: 342
Аз пак да си кажа за магнезия - нищо не значи изследване на просто магнезий в лаборатория - той трябва да е в еритроцитите, за да служи на тялото. На мен в кръв (нормалното изследване) ми беше абсолютно на горна граница последно, аха да прескочи даже, което даже и ендокриноложката ми каза, че най-вероятно значи,че си циркулира в кръвта, ама не отива по предназначение и се оказа права - в еритроцити ми е на абсолютна долна граница, а дори вземам магнезий.
Иначе и аз не харесвам Магнерота, защото е натъпкан с всякакви пълнители и реалният магнезий в него е малко, но като цяло е хубава форма, доколкото знам.
Някой питаше за Омега - аз пия от микроводорасли на Vegetology, моята ендо пак не ми препоръчва рибни. Като алтернатива преди беше споменала, че е ок маслото от крил, но е много против тези тип черен дроб на треска,например (които съм давала доста на дъщеря ми преди, уж като качествени и изчистени...)

# 53
  • Мнения: 54
И аз да се запиша в новата тема  Simple Smile  По повод пола - с първата бременност исках момиче,  е не се случи Simple Smile Сега не мога да си представя да е бил момиче  Simple Smile  Сега не исках да имам очаквания,  радвах се , че се е случило, понеже 2-3 години не ставаше,  а и вече станах на 41 преди седмица , тъкмо тръгнах на по-обстойни прегледи и се случи, бях толкова щастлива, в същото време ме беше и страх,  дали всичко ще е наред.  С оглед на всичко това- като разбрах,  че ще е момче нямах драма.  Може би имах малка надежда за момиче,  но - няма да е , пак момче Simple Smile Да е живо и здраво,  каквото е.
Относно раждането - предишния път не раждах при следящата ме лекарка,  понеже изражда в Св. София- частната. Раждах във Вита. Сега още се чудя  какво да правя.


И аз при първото ми раждане се следих в Св. София на бул. България, но раждах в Надежда. Харесвам си следящата докторка, но болницата - не. Тъй като имам един аборт скоро и исках да го направи следящата ми гинекологка, го правих в Св. София. Макар и да не съм лежала там, а веднага си тръгнах, изобщо не ми хареса отношението на персонала. За сметка на това преди 4 години в Надежда получих и отношение, и професионализъм + съпругът ми присъства и това много ми помогна. Ако всичко е наред, смятам отново да родя там.

# 54
  • Мнения: 4 246
Все се каня да изследвам Мг в еритроцити, още не съм.
Имам една чуденка обаче .. в Аджибадем ми излиза 125лв, а по-назад потребителка ми беше казала, че го е правила в Бодимед за 23лв.
Защо ще е тази разлика в цената?

# 55
  • Мнения: 477
krystall, над 100 лв е това изследване. Нещо друго ще е в бодимед според мен, но дано се включи момичето.

# 56
  • Мнения: 38
Пловдив-06.01.2024 Казаха предположение за момче, а на фетална морфология момиче. Само да е живо и здраво, че и аз имам един спонтанен аборт преди няколко години и после неуспешни опити за бебе. Но все отлагахме да дойде подходящ момент. А явно трябва по-смело да подхожда човек. Сега съм в предродилна депресия:) Нз как ще е след раждане. Исках да Ви попитам имате ли социални контакти? На мен ми бяха препоръчали да лежа повече , че и аз бях с прокървяване в началото на няколко пъти.  Има ли мами от Пловдив, които се виждат на кафе. То през деня е много жега, но сутрин е приятно за разходка.

# 57
  • Мнения: 105
Момичета, днес бях при АГ на преглед. 395гр е бебчето, върви си чудесно,пак не видяхме пола, но доктора имаше съмнения за подути черва, ама не беше много сигурен.. Добре, че съм на ФМ във вторник, та каза да им обърна внимание за думите му. Аз и преди съм ви казвала, че съм си много спокойна, ама днес като че ли нещо се притесних сутринта. Сега съм по - добре, но го мисля.. Какви ли ще са тези подути черва, просто дори не съм чувала за подобно нещо.

# 58
  • Мнения: 38
Момичета, днес бях при АГ на преглед. 395гр е бебчето, върви си чудесно,пак не видяхме пола, но доктора имаше съмнения за подути черва, ама не беше много сигурен.. Добре, че съм на ФМ във вторник, та каза да им обърна внимание за думите му. Аз и преди съм ви казвала, че съм си много спокойна, ама днес като че ли нещо се притесних сутринта. Сега съм по - добре, но го мисля.. Какви ли ще са тези подути черва, просто дори не съм чувала за подобно нещо.



Попитай гинеколога дали може да пиеш ензими. Аз пия на ензи мил и като се запеча 1доза дуфалак си разтварям. Моят АГ каза, че през бременността тазът се разширява , бебето расте, и след хранене е нормално да се чувства тежест, все едно сме преяли. Нз как го обясни, в общи линии дискомфорт. От плодове и зеленчуци е нормално и газове да има.

# 59
  • Мнения: 2 242
Аз ако разбирам правилно става въпрос за подути черва при бебето ли? Ама такова нещо вижда ли се изобщо? По принцип при теб не би трябвало да е проблем или нещо, което да не може да се реши с нещо билково за стомах.

Общи условия

Активация на акаунт