Момиченце или момче, мама мечтае само то да е добре! (Тема 4/ януари 2024г.)

  • 26 317
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 477
Надежда Х, аз навсякъде виждам завишени показатели за коагулация.. Дали има нужда от терапия, не мога да кажа, лекар щом твърди, че няма. На мен д-димерът ми тази седмица е 0,85 от горна 0,5. Днес на прегледа ми казаха, че стойността е нормална за етапа на бременност и оставам без терапия, но да си следя. Рамус точно е най-кофти лабораторията. За белтъка в урината какво те притеснява? Аз до сега все си давам стерилна, знам ли другата кога я изследват и къде престоява. Сигурно си взела мерки, ама доста ниско желязо, феритин, белтъка също е ок да вдигнеш.

# 16
  • Мнения: 28
Здравейте момичета,
Записвам се и аз в новата тема! ☺️

Днес за първи път поръчах няколко дрешки и не мога да ви опиша колко се вълнувам. Това е и първото нещо което й купуваме. Събота и неделя ще се разходим по магазините да набележим някой по-големи неща като количка и кушетка.

Иначе всеки ден я усещам и вечер задължително получавам по някой друг ритник😄

# 17
  • Мнения: 1 741
Надежда Х, аз навсякъде виждам завишени показатели за коагулация.. Дали има нужда от терапия, не мога да кажа, лекар щом твърди, че няма. На мен д-димерът ми тази седмица е 0,85 от горна 0,5. Днес на прегледа ми казаха, че стойността е нормална за етапа на бременност и оставам без терапия, но да си следя. Рамус точно е най-кофти лабораторията. За белтъка в урината какво те притеснява? Аз до сега все си давам стерилна, знам ли другата кога я изследват и къде престоява. Сигурно си взела мерки, ама доста ниско желязо, феритин, белтъка също е ок да вдигнеш.
Да аз поддържам връзка с д-р Веселина Иванова...моето аптт върви все нагоре като стигна 48 и това е без никаква терапия...според рамус аптт е 30,фибриноген 3,а д димер е 0.250 което е съвсем малко над нормата на лабораторията из затова казах че е перфектна ,а за референтните при бременност е съвсем на долна граница,но в другите две лаборатории фибриноген е 4.2,аптт 48,а д димер в едната е 0.5,а в другата 1.78,което е огромна разлика...д-р Иванова каза че с това аптт фракси няма дами изпише...д димер не я притеснява той се повишавал и от други неща ,а фибриногена е нормален за втори триместър...първо каза все още да съм без терапия,а после каза да започна натапсин по 1 вечер...за желязото и феритина ми изписа ферум на смарт хит по 1 таблетка...според едната лаборатория белтък и албумин ниски,а според другата белтъка е над 70,а албумина над 40...каза да ям много извара,мляко,яйца и т.н. и след две седмици да проверя и тях...е то количеството белтък нали аз съм си събирала урината и присипах от нея две стерилни контейнерчета и занесох в двете лабораторий...
Едната в която занесох е лина,а другата се казва Нова

# 18
  • Мнения: 305
Запис и аз. Интересно ми е колко от вас смятат да раждат при различен от следящия ги АГ (въпреки че той/тя изражда) поради различни причини (болница, отношение, акушерки и тн)?

Питам, защото вчера имах много горчиво преживяване, след като споделих на следящия ме досега АГ, че обмислям раждане при друг доктор. Почти ме изгониха с две думи и ми казаха да не идвам повече 😁

Аз обмислям заради болницата, но не съм отваряла темата. Ти къде мислиш да раждаш?

Към Токуда съм се насочила засега. Имам две близки приятелки, които минаха оттам за последната година и са с много положителни впечатления откъм екип, отношение, професионализъм и най-вече неонатология.


Аз също съм се насочилакъм  Токуда др.Велева , там ходя да се следя 3/4 пъти вече , аз също имам приятлки родили там и са супер доволни .
А сега отивам в лидъл да видя  дали има клинове останали, благодаря че споделихте Simple Smile

# 19
  • Мнения: 175
Запис и аз, благодаря за новата тема 🥰 И аз съм към Токуда при д-р Апостолова . За сега съм много доволна от прегледите, освен от чакането ама това е май навсякъде 🙈

# 20
  • Мнения: 4 246
Момичета, намирате ли Магнерот? Вярно ли е че е спрян от производство и с какво ви препоръчват да го замествате?
Наде, ти пиеш ли и какъв?

# 21
  • Мнения: 358
Момичета, намирате ли Магнерот? Вярно ли е че е спрян от производство и с какво ви препоръчват да го замествате?
Наде, ти пиеш ли и какъв?
И аз щях да питам същото. Само 1 кутия съм купувала до сега от 100 бр. Имам само 1 блистер, днес влязох в 4 аптеки, нямаше никъде и в складовете нямало. Беше ми казал доктора, ако не го намеря, ще изпише Диаспорал.

# 22
  • Мнения: 280
Момичета, намирате ли Магнерот? Вярно ли е че е спрян от производство и с какво ви препоръчват да го замествате?
Наде, ти пиеш ли и какъв?

На мен днес ми изписаха и директно попитах,ако няма с какво да го заменя - изписа ми Магнерич . Дори не попитах в аптеката дали имат магнерот

# 23
  • Мнения: 173
Момичета, намирате ли Магнерот? Вярно ли е че е спрян от производство и с какво ви препоръчват да го замествате?
Наде, ти пиеш ли и какъв?

Аз пия Магнерич, докторът ми каза, че е същото.

# 24
  • Мнения: 175
И аз пия магнерич точно поради същата причина - бях попитала в аптеката, но казаха че имат проблеми със снабдяването и за момента е спрян.

Момичета, случвало ли ви се е да имате запек? Аз преди си бях взимала сиропче Фрутилакс, но сега нещо не ми помага и се чудя дали имате други изпитани методи?

Последна редакция: чт, 31 авг 2023, 19:50 от Didi0526

# 25
  • Мнения: 928
Цвете, доколкото разбирам си искала момиче. Аз бях така, но родих син. Сега е на 1г и 10м. и е най-невероятното малко и обичливо диво същество на света. Не го заменям за нищо! Така че не се тревожи, ще имате чудесна връзка.  
Относно дрешките - наскоро търсих за племенницата ми - ми, само изглежда за момиченца да има повече. Сред момчешките има супер сладурски неща, не се отчайвай, ще можеш и него да си го гласиш 😁
Не се чувствай виновна. Ние ти даваме тези примери просто да видиш, че има неща много по-страшни. Като си гушнеш мишлето, ще видиш, че е перфектен.

Последна редакция: чт, 31 авг 2023, 22:00 от Bobby_g

# 26
  • Мнения: 4 246
Има различни видове магнезий и Магнерича не е като Магнерота точно.
Магнерота е мг оротат, магнерича мисля, че пишеше, че е аспартат, диаспорала цитрат. Това до преди 2-3 дни не го знаех.
Масово обаче ми предлагаха Магнерича по аптеките, едва ли няма друг магнезиев оротат, като Магнерота.
Диаспорала по-бързо действал, защото се разтварял.
Той между другото действа и разхлабващо. Диди, може да пробваш, слез 2-3 прахчета би трябвало да има ефект.

# 27
  • София
  • Мнения: 126
И аз да се запиша в новата тема  Simple Smile  По повод пола - с първата бременност исках момиче,  е не се случи Simple Smile Сега не мога да си представя да е бил момиче  Simple Smile  Сега не исках да имам очаквания,  радвах се , че се е случило, понеже 2-3 години не ставаше,  а и вече станах на 41 преди седмица , тъкмо тръгнах на по-обстойни прегледи и се случи, бях толкова щастлива, в същото време ме беше и страх,  дали всичко ще е наред.  С оглед на всичко това- като разбрах,  че ще е момче нямах драма.  Може би имах малка надежда за момиче,  но - няма да е , пак момче Simple Smile Да е живо и здраво,  каквото е.
Относно раждането - предишния път не раждах при следящата ме лекарка,  понеже изражда в Св. София- частната. Раждах във Вита. Сега още се чудя  какво да правя.

# 28
  • Мнения: 336
И аз пия магнерич точно поради същата причина - бях попитала в аптеката, но казаха че имат проблеми със снабдяването и за момента е спрян.

Момичета, случвало ли ви се е да имате запек? Аз преди си бях взимала сиропче Фрутилакс, но сега нещо не ми помага и се чудя дали имате други изпитани методи?

Дулкософт. На мен само това ми помага. Пробвах какво ли не друго, чайове, сини сливи и круши в несвяст, прясно мляко, този сироп който Вие казахте… няма и няма. И спра ли го след три-метри дена пак се почват проблемите. Дано се оправи в даден момент. Сега пак не съм го пила 3 дни, да видим утре как ще е 😅

# 29
  • Мнения: 59
Относно раждането - предишния път не раждах при следящата ме лекарка,  понеже изражда в Св. София- частната. Раждах във Вита. Сега още се чудя  какво да правя.

Здравей Виви ! По повод поста ти за раждането във Вита искам да те попитам за мнение , как беше , доволна ли си от отношение , лекари , неонатология и като цяло с какво впечатление си за там . Аз се следя при Гагова , да момента съм доволна , не сме коментирали раждане все още ! Благодаря ти !

Общи условия

Активация на акаунт