Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 3)

  • 16 820
  • 221
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 27
Аз останах в Селена 2 дни повече от пътеката, т.к. след раждането имах много висока температура. Бях на допълнителни антибиотици и ми направиха доста изследвания за възпалителни процеси и др., не съм доплатила нищо отгоре освен теста за ковид. Предполагам за бебе ще е доста странно да ви вземат допълнително пари.
quote author=Bubeto1989 link=topic=1585624.msg46886087#msg46886087 date=1693585594]
Момичета, знаете ли доплаща ли се и на каква база за по-дълго лечение на бебчо. Моето момче е от 1вия ден в неонатологията в АГСелена.
Роден в 36гс  с бактерия , нисък калции и потрепервания , и ниска Кр захар , тъй като аз съм диабетик .. в момента кара и жълтеница.
Не е нещо страшно… вече го възприех и осъзнах… най-важното е ,че е в добри ръце и му обръщат внимание,за да мога после аз да съм спокойна, че е едно здраво надявам се, бебче.
Но ми е интересно освен 2200 за раждането , с колко да се подготвим
[/quote]

# 31
  • Мнения: 22



Минавам да се разпиша и аз 🥰
Планово секцио бях. Но днес не успях да се изправя 6 часа след операцията. Много ми е гадно това, че не успях да се изправя.
Утре искам,  не искам.. Боли, не боли - бебо ме чака ❤

Бъдете здрави 🍀❤

# 32
  • Мнения: 1 324
Честито бебче ❤️❤️❤️ Да ви е живо и здраво!

# 33
  • Мнения: 230
Честита радост! Бъдете здрави и щастливи заедно! Бързо възстановяване! Puppy muppy
Да се похваля и аз със син
Бързо и леко раждане на всички мами!

# 34
  • Мнения: 204
Честита радост! Здраве и щастие желая!

# 35
  • Мнения: 6 876
Честито! Бързо възстановяване и много здраве!

# 36
  • Мнения: 62
Момичета, слезна ми кърмата. Оказа се , че помпата е сглобена неправилно и три дни се измъчих. Взех обикновена ръчна помпа и след като усетих вакуума разбрахме , че в нас е грешката. Е първия път от едната пусна 50мл а от другата 60мл след 3:30ч от двете общо 60мл после в 12ч -50 общо  Пез нощта 30мл., а на сутринта 20 едвам. Говорим за коластра
Нормално ли е…
Бебо е в интензивното все още….
Кърмата проби на 7 ден след секцио.

# 37
  • Мнения: 6 876
Нормално е, да. В момента се иска много постоянство и упоритост от твоя страна. Гърдите трябва да бъдат изпразвани толкова често, колкото би се хранило бебето, а то би сукало между 8 и 12 пъти за 24 часа. Т.е. трябват минимум седем изцеждания за денонощие, като задължително поне едно е нощем. Идеалният вариант би бил 8 изцеждания, през около 2,5 часа, като може да допуснеш една 4-часова пауза. Знам, че е ужасно досадно и изморително, но това е начинът количествата да се увеличават и поддържат и като се съберете с бебчето да продължите успешно заедно. Надявам се скоро да сте заедно!

# 38
  • Мнения: 62
Благодаря!
 Старая се от три дни пре 3ч, 3:30ч  дори и през ноща. Навивам си аларма и ставам.
Добре ,че имам ел. Помпа. Сега количеството от двете пак е 20мл.
Четох и за храната и водата, започнах и чай за кърмачки … надявам се , да не я пресека и да имам за бебко.

# 39
  • Мнения: 42
Честита радост, мами! Бъдете много здрави! ❤

# 40
  • Мнения: 36
Днес се роди и нашата принцеса с ранно планирано секцио, поради прееклампсия в 37+1г.с. - 49 см, 3080гр. Беше за няколко часа в кислородна палатка, поради повече количество погълната околоплодна течност, но ми я доведоха, вече всичко е наред.

# 41
  • Мнения: 69
Честито на всички мами! Здрави, спокойни и пухкави бебоци!
Бързо възстановяване!
💐💐💐

# 42
  • Мнения: 230
VeniAK честита дъщеричка! Бъдете здрави и много да се гушкате!

# 43
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Честити бебчета, мамчета! Нека растат здрави и много щастливи! На вас бързо възстановяване! ❤️

# 44
  • Мнения: 398
Честито на всички мамчета! Живи и здрави да са ви дечицата и бързо възстановяване! 😘

Общи условия

Активация на акаунт