Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 3)

  • 16 833
  • 221
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 398
Момичета, колко наддадоха вашите бебчета първият месец? Записвала съм за големия ми син и е наддал 800гр (смесено хранене), а сега девойката (само на кърма) е +1500...та съм доста впечатлена...
Дъщеря ми беше качила 800 гр, а сега сина 1500гр. Аз не впечатлена, а бях силно притеснена, но педиатъра каза, че не е проблем. В болницата където раждах пък педиатъра каза, че е твърде много и ме изплаши.  На мен от болницата ми писаха 20 капки вит К, а педиатъра каза 2 капки. Дадох 2, на дъщеря ми преди 5г пак 2 капки дадохме. Голяма какафония ми са някои неща.

# 211
  • Мнения: 6 876
Новият вид Вит К, който се продава в аптеките, се дава в доза от 20 капки заради различна концентрация. С две все едно нищо не сте дали, чудя се защо педиатрите все още дават грешна информация, като поне от година е новият в аптечната мрежа. :/

# 212
  • Мнения: 21
Ще има ли тема за септемврийските бебчета?

# 213
  • Мнения: 230
Привет, и нашето момче качи 1500 гр и 5 см.
И аз бях доста изненадана. Баткото също качи над килограм на кърма изцяло.
За коликите незнам дали при бебо има. По скоро припознавам това, че се натоварва през деня от шумове, разни усещания и си ги преживява между 19-22 ч. с плач, но с гушкане минава. Открих голямата топка, която ми помогна да направя разкритие преди раждането, сега ми е пръв помощник за приспиването, поклащам се и се подрусвам лекичко на нея. И чакам слинга да пробвам за разходките, с баткото много се носехме.
Витамин Д, по колко ви е подписан, при нас казаха 2 капки, но се безпокоя дали са достатъчни при този растеж?

# 214
  • Мнения: 1 725
2к. Вит. Д.

# 215
  • Мнения: 269
4 капки давам аз

# 216
  • Мнения: 682
На нас х1капка каза ЛЛ. Но мисля, че си зависи от общото състояние на детето.

# 217
  • Мнения: 250

И ние даваме по толкова. За месец качи около 1.200 и 4 см 🥰

# 218
  • Мнения: 230
Момичета,ходихте ли на преглед след раждането? Моя мина вчера, малко съм изненадана имам киста на ляв яйчник, Лекарката ми пусна изследвания. Дано всичко е наред.  Ако не се разпадне, ще се наложи да спра да кърмя, за да приложи хормонално лечение или оперативно. Някой да се е сблъсквал с това? Четох дали има нещо хомепатично съвместно с кърмене, но не открих.
Бебко мина 1ва ваксина днес, беше много тъжен и уплашен милия, цял ден. До края на седмицата 2ра ваксина и даже и ротавирусната мисля да му дам, макар че с големия нещо се объркахме и я пропуснах. Надал е отново 1,100 и около 10 см, вече е 68 см и 6.100.
Някой запознат ли е дали в Пловдив има подобен стол за възтановяване на тазовото дъно след раждане, както във Надежда?

# 219
  • Мнения: 1 725
Аууу, ние сме 56см и 4 и малко кг. И аз имах проблем със задържане на лохии, които се превръщат в киста след време, но още не съм ходила на преглед да видя какво става.

# 220
  • Мнения: 398
Минах преглед, всичко беше наред. Дори преди няколко дни ми дойде и цикъла за пръв пъъ, ужасно обилен, все едно 2ри ден след раждане. Дребния на 2м е 7250 и 62см, доста е тлъстичък. Сложихме днес 1ва ваксина плюс ротавирусната, плака доста, изплаши се. За сега е сравнително спокоен и не е вдигал температура, дано така минава.

# 221
  • София
  • Мнения: 39 762
Нова тема в "Родни 2023" - https://www.bg-mamma.com/?topic=1616667

Общи условия

Активация на акаунт