Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 3)

  • 16 826
  • 221
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 320
Честито на всички нови мами , здрави бебенца и бързо възстановяване . Момичета от къде намирате тези картички за да ги попълните с данните на бебоците Ви когато се родят😀много са готини❤❤❤

Последна редакция: чт, 07 сеп 2023, 13:49 от Бонбон911

# 46
  • Мнения: 13
Разгледай в Pinterest, има доста там, аз съм си набелязала няколко. Иначе по мамините групи във Фейсбук понякога предлагат платени такива (ок. 15-20лв), но ни виждам смисъл да се дават пари за това, може и сама да си я попълниш в Canva или дори в Instagram, все едно си правиш стори, аз така мисля да попълня информацията, когато дойде времето.
Честито на всички тови мами , здрави бебенца и бързо възстановяване . Момичета от къде намирате тези картички за да ги попълните с данните на бебоците Ви когато се родят😀много са готини❤❤❤

# 47
  • Мнения: 320
Супер,много благодаря. А под какво име да ги търся в Pinterest ? 🌹
Разгледай в Pinterest, има доста там, аз съм си набелязала няколко. Иначе по мамините групи във Фейсбук понякога предлагат платени такива (ок. 15-20лв), но ни виждам смисъл да се дават пари за това, може и сама да си я попълниш в Canva или дори в Instagram, все едно си правиш стори, аз така мисля да попълня информацията, когато дойде времето.
Честито на всички тови мами , здрави бебенца и бързо възстановяване . Момичета от къде намирате тези картички за да ги попълните с данните на бебоците Ви когато се родят😀много са готини❤❤❤

# 48
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Супер,много благодаря. А под какво име да ги търся в Pinterest ? 🌹
Разгледай в Pinterest, има доста там, аз съм си набелязала няколко. Иначе по мамините групи във Фейсбук понякога предлагат платени такива (ок. 15-20лв), но ни виждам смисъл да се дават пари за това, може и сама да си я попълниш в Canva или дори в Instagram, все едно си правиш стори, аз така мисля да попълня информацията, когато дойде времето.
Честито на всички тови мами , здрави бебенца и бързо възстановяване . Момичета от къде намирате тези картички за да ги попълните с данните на бебоците Ви когато се родят😀много са готини❤❤❤

На мен ми дава и на български да пиша : бебешки визитки шаблон. Излизат най- различни, само нз дали може през пинтерест да се попълва или с друга програма се прави.

# 49
  • Мнения: 320
Благодаря 🌹
Супер,много благодаря. А под какво име да ги търся в Pinterest ? 🌹
Разгледай в Pinterest, има доста там, аз съм си набелязала няколко. Иначе по мамините групи във Фейсбук понякога предлагат платени такива (ок. 15-20лв), но ни виждам смисъл да се дават пари за това, може и сама да си я попълниш в Canva или дори в Instagram, все едно си правиш стори, аз така мисля да попълня информацията, когато дойде времето.
Честито на всички тови мами , здрави бебенца и бързо възстановяване . Момичета от къде намирате тези картички за да ги попълните с данните на бебоците Ви когато се родят😀много са готини❤❤❤

На мен ми дава и на български да пиша : бебешки визитки шаблон. Излизат най- различни, само нз дали може през пинтерест да се попълва или с друга програма се прави.

# 50
  • Мнения: 193
Момичета, минавам да се похваля и аз. Днес с планово секцио в 39г.с + 3 се роди нашият първороден син! Blue Heart
Пожелавам на всички, на които им предстои това щастие да са живи и здрави! А на вече родилите мами - честито! Green Heart
Наистина е вълшебно и неописуемо чувството да видиш рожбата си, да я усетиш и гушнеш! Heart

# 51
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте и честита радост! Аз съм от декемврийските мами и тъй като се насочвам към планирано секцио и ми е важен първият контакт с бебо, исках да питам дали веднага ви ги дават да го гушнете след като го извадят? Преди да е минала упойката и докато сте в реанимация колко често ви го носят?

# 52
  • Мнения: 51
Здравейте и честита радост! Аз съм от декемврийските мами и тъй като се насочвам към планирано секцио и ми е важен първият контакт с бебо, исках да питам дали веднага ви ги дават да го гушнете след като го извадят? Преди да е минала упойката и докато сте в реанимация колко често ви го носят?


След като го извадят няма как да го гушнете, тъй като на ръцете имате различни системи( апарат за кръвно, абокат и т.н). На мен ми го показаха и ми дадоха да го цункам. След това са го показали на таткото. Същият ден ми го доведоха в стаята за около 20 минути, за да му се порадвам.  Не успях да го прегърна, защото не можеш да стана от леглото. На следващата сутрин ви раздвижват и след това, ако сте добре, могат да оставят бебето за целия ден и през нощта. След това ги взимат само за тоалет, визитация, или ако вие искате. Аз раждах в частна болница, не знам как стоят нещата в държавните.

# 53
  • Мнения: 293
Мога да кажа за Токуда как е. По време на операцията само ми показаха бебето, но после в реанимация ми го донесоха 3 пъти за около 5-10мин, като даваха да си го гушкам, само не може да кърмим, заради упойката и лекарствата, който още не са се изчистили. От следващия ден сутринта вече бебето си беше при мен постоянно, само за тоалет и изследвания го взимаха. Подобно беше и в Надежда преди 3г. Само в реанимация ни донесоха бебетата веднъж, но пак можехме да си ги гушкаме.

# 54
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Аз също раждах каката в частна болница в Плевен, сега пак там ще бъда. Само ми я показаха набързо и я взеха, в реанимация стоях от сутринта до към 4 следобед и ме качиха в стаята (направо си беше чисто раздвижване да се качвам по стълбите). Донесоха ми я почти веднага и ми дадоха да я гушна както бях легнала, и ни направиха първите снимки.

Първия и втория ден след секциото ми я качваха за по час, час и нещо ако не се лъжа и от третия ден беше при мен денонощно, като я вземаха само за визитация и тоалет.

# 55
  • Мнения: 320
Към момичетата , които скоро родиха (секцио) мамчета как се чувствате??? Много ли боли ??? Ден първи ,ден втори,дни след операцията.Въпроса идва от бъдеща мама , която ще и е за първи път …. И страха си казва думата… 😬😑някой вече изпитан начин/ (хак) /съвет ,който бихте споделили за по-бързо възстановяване ,ставане,спане абе изобщо за по-лесно и леко съществуване в болницата непосредствено след операцията ако имате смятам,че не би било излишно на всички нас , на които тепърва ни предстои… 🌹🌹🌹🌹и на финал бързо да се възстановявате и да си гушкате здравите бебчета❤

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 09:31 от Бонбон911

# 56
  • Мнения: 69
Към момичетата , които скоро родиха (секцио) мамчета как се чувствате??? Много ли боли ??? Ден първи ,ден втори,дни след операцията.Въпроса идва от бъдеща мама , която ще и е аз първи път …. И страха си казва думата… 😬😑някой вече изпитан начин/ (хак) /съвет ,който бихте споделили за по-бързо възстановяване ,ставане,спане абе изобщо за по-лесно и леко съществуване в болницата непосредствено след операцията ако имате сметам,че не би било излишно на всички нас , на които тепърва ни предстои… 🌹🌹🌹🌹и на финал бързо да се възстановявате и да си гушкате здравите бебчета❤
С втората ми дъщеря си слагах свещички Профинид 10 дни...нямаше как по друг начин, породени са и каката веднага ми се метна на врата.

# 57
  • Мнения: 62
Към момичетата , които скоро родиха (секцио) мамчета как се чувствате??? Много ли боли ??? Ден първи ,ден втори,дни след операцията.Въпроса идва от бъдеща мама , която ще и е аз първи път …. И страха си казва думата… 😬😑някой вече изпитан начин/ (хак) /съвет ,който бихте споделили за по-бързо възстановяване ,ставане,спане абе изобщо за по-лесно и леко съществуване в болницата непосредствено след операцията ако имате сметам,че не би било излишно на всички нас , на които тепърва ни предстои… 🌹🌹🌹🌹и на финал бързо да се възстановявате и да си гушкате здравите бебчета❤

Лично аз се възстанових много бързо. Не се вдавай на страха.
Още в първия ден към 13ч се раздвижих с рехабилитатор с 10 стъпки (секцио 8:30ч)
Вечерта се чувствах добре и станах сама за още няколко стъпки.
На втори ден е по добре. Махат катетъра и се раздвижваш. Съвет- движението му е майката…
Днес съм 10 ден, смея да твърдя че болна няма. До 6 ден си слагах глобули -болкоуспокояващи, тъй като не успяха да ми направят втори абукат . А първия падна на втори ден
Всичко ще е наред .Нагласата е мн важна.

# 58
  • Мнения: 320
В какво се изразяваше помощта на рехабилитатора ,че една приятелка скоро роди и разказва как някаква отишла и викала “хайде сега да станете “и пляскала с ръце и седяла от страни изобщо без да им помогне поне да се изправят от леглото и разбира се ,те едва са успели да станат, но да направят и крачка не са могли ..🙄 или просто това е в границите на нормалното и моите очаквания(разбиране) са завишени  🤔
Към момичетата , които скоро родиха (секцио) мамчета как се чувствате??? Много ли боли ??? Ден първи ,ден втори,дни след операцията.Въпроса идва от бъдеща мама , която ще и е аз първи път …. И страха си казва думата… 😬😑някой вече изпитан начин/ (хак) /съвет ,който бихте споделили за по-бързо възстановяване ,ставане,спане абе изобщо за по-лесно и леко съществуване в болницата непосредствено след операцията ако имате сметам,че не би било излишно на всички нас , на които тепърва ни предстои… 🌹🌹🌹🌹и на финал бързо да се възстановявате и да си гушкате здравите бебчета❤

Лично аз се възстанових много бързо. Не се вдавай на страха.
Още в първия ден към 13ч се раздвижих с рехабилитатор с 10 стъпки (секцио 8:30ч)
Вечерта се чувствах добре и станах сама за още няколко стъпки.
На втори ден е по добре. Махат катетъра и се раздвижваш. Съвет- движението му е майката…
Днес съм 10 ден, смея да твърдя че болна няма. До 6 ден си слагах глобули -болкоуспокояващи, тъй като не успяха да ми направят втори абукат . А първия падна на втори ден
Всичко ще е наред .Нагласата е мн важна.

# 59
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Първият ми съвет е да нямаш никакви нагласи, аз с първата бременност бях решила да не разпитвам и да не очаквам нищо. И мисля че добре се получи, възстанових се бързо, на 10- тия ден вече все едно не бях рязана. Първите дни 3-4 са по- тежки, и все пак зависи от организма. Движение! Много движение, аз слизах и качвах стълбите на отделението, понеже нямаше къде да се разхождам другаде.
За ставането, раждах в частна болница с легла, които се повдигат. Вдигах си облегалката и така полагах по- малко усилия за ставането, с лягането пак така процедирах.
 Ако при вас нямате такива легла, искай някаква стойка от която да виси въже, поне да си помагаш с него.
Вода, но на глъдки, за да не се подуе корема.
На мен ми слагаха първите дни обезболяващи, после ми даваха профенид, определено е голямо чудо тази свещичка 🙂 .
Ако нямате храна, нещо леко да ти донесат като бульон, и поне две седмици ми бяха казали да не ям пържени и тежки храни.

Сега пак гледам да нямам очаквания, все пак няма едно с едно раждане, гледай да си спокойна , че всичко се отразява на бебчо.
Леко раждане на всички , на вече родилите сили и много любов! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт