Термин Септември 🤰🏻2023 💝 (Тема 3)

  • 16 829
  • 221
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 230
Проверка за разкритие ми правиха в 37седмица, когато имах силно течение и лекарката прецени, че след като ми вземе секрет за изследване, ще ме провери. Доста често такива обилни течения са предпоставка за предстоящо раждане. Предният ден отново ме провери вече съм в 38 седмица, след като видя тоновете на бебето и ѝ споделих, че имам болки. Реално с предната бременност са ме проверявали два пъти преди раждане. Единият път беше на термин и следващия, два дни след това когато ме приемаха в болницата. Незнам кога е редно да се прави реално. Аз не държа да родя преди термин, обаче сякаш лекарката настоява на това. Макар и да и казах, че няма проблем ако няма възможност да присъства, тъй като е събота деня на термина.
Тонове също не държа да правя през няколко дни, но тя ми каза отново да ида в четвъртък.

# 16
  • Мнения: 1 324
Проверка за разкритие ми правиха в 37седмица, когато имах силно течение и лекарката прецени, че след като ми вземе секрет за изследване, ще ме провери. Доста често такива обилни течения са предпоставка за предстоящо раждане. Предният ден отново ме провери вече съм в 38 седмица, след като видя тоновете на бебето и ѝ споделих, че имам болки. Реално с предната бременност са ме проверявали два пъти преди раждане. Единият път беше на термин и следващия, два дни след това когато ме приемаха в болницата. Незнам кога е редно да се прави реално. Аз не държа да родя преди термин, обаче сякаш лекарката настоява на това. Макар и да и казах, че няма проблем ако няма възможност да присъства, тъй като е събота деня на термина.
Тонове също не държа да правя през няколко дни, но тя ми каза отново да ида в четвъртък.

Ох, искам и аз да съм спокойна, но след две загуби треперя му над това дете 😀 и ходих като луда 9 месеца да ме бодат и да ме гледат. Според мъжа ми ми трябва психолог след бременността...

# 17
  • Мнения: 62
Мамите, които сте родили…
Днес ми съобщиха , че бебо е с бактерия не ясно каква и от къде, тъй като при мен вс е ок… та в неонатологията е и там ще си постой повече, освен това е с ниски захари и повишени левкоцити. Доста съм притеснена …. има и потрепервания при допир и смяна на памперс. Роден 36гс. Мама с диабет .
При вас как да бебоците?
Днес си го гушнах за първи път . Толкова хубаво чувство и в следващия момент всичко това, изказано обаче на медицински език , който не разбрах в началото и направо ми се подкосиха краката. Дано всичко да е наред . Не е малък 3450гр в 36гс+3дни

# 18
  • Мнения: 230
Bubeto1989, доста често се случва да имат бактерия след като се родят бебенцата, спокойно и моето първо детенце ,не беше с добри изследвания след раждането. Наложи се да останем още 2дни в болницата. Мъничетата бързо се оправят, стискам палци да се наредят нещата и да се гушкате скоро вкъщи.

# 19
  • Мнения: 62
Bubeto1989, доста често се случва да имат бактерия след като се родят бебенцата, спокойно и моето първо детенце ,не беше с добри изследвания след раждането. Наложи се да останем още 2дни в болницата. Мъничетата бързо се оправят, стискам палци да се наредят нещата и да се гушкате скоро вкъщи.
А бебко беше ли при вас?
В нашия случай е под наблюдение в неонатологията и имам само 1час свиждане на ден. Казаха ми,че мен ще ме изпишат на 2.09 а той ще остане , като не ми казаха колко.
Реално утре ще ни е 3ти ден след раждане , но се притеснявам.
Дългоочакван , желан и сега като не мога да го гушна и цункам , да го усетя се чувствам някакси виновна.

# 20
  • Мнения: 230
Да, аз раждах в държавна болница първородния ми син. На всеки 3 часа го носиха за 10-15 минути. Попитай кога може да идваш на свиждане и сведения, ако се наложи да те изпишат по-рано. Всичко това е за негово добро, да няма в бъдеще последствия. Така, че по-добре че са го хванали в болницата и ще го излекуват бързо-бързо.
При нас мен ме изписаха, но останах в болницата докато той се оправи още два дни като придружител.

Bubeto1989, доста често се случва да имат бактерия след като се родят бебенцата, спокойно и моето първо детенце ,не беше с добри изследвания след раждането. Наложи се да останем още 2дни в болницата. Мъничетата бързо се оправят, стискам палци да се наредят нещата и да се гушкате скоро вкъщи.
А бебко беше ли при вас?
В нашия случай е под наблюдение в неонатологията и имам само 1час свиждане на ден. Казаха ми,че мен ще ме изпишат на 2.09 а той ще остане , като не ми казаха колко.
Реално утре ще ни е 3ти ден след раждане , но се притеснявам.
Дългоочакван , желан и сега като не мога да го гушна и цункам , да го усетя се чувствам някакси виновна.

# 21
  • Мнения: 27
Б.к.а не ми звучи много нормално. Но и само тонове не ми е нормално на мен хаха за през 2седмици.
Да ви попитам колко тежаха вашите бебчета в 37г.с. точно. Моето вече втора седмица го измерва 2900гр. Нещо ми е притеснено, тъй като другият петък ми е секциото и се притеснявам да  не е прекалено малка. Другото е, че не трябвало да чакам повече от 10 преди термин, поради ресекцио.

Моята бебка в 37 г.с. я измериха 2830 гр родих я в 37+6 г.с. цели 3350 гр. Щом за лекарят  всичко е наред, не се притеснявай. Ако ще ти е по-спокойно коментирай със следящия АГ.
Малко остава до срещата ви и напрежението в теб расте, но скоро ще се гушнете и тези тревоги ще отлетят.

# 22
  • Велико Търново
  • Мнения: 865
Здравейте момичета, времето отлетя толкова бързо, аз съм за началото на октомври, но като ще съм секцио, си давам сметка че ей сега ще мине. Вторник съм на консултация и вече ще разбера датата.

Тези дни малчо не беше много активен, а е някакво шило, корема ми е все нанякъде. Днес до обяд никакъв го нямаше и накрая отидох да видя дали всичко е наред. Пуснаха ми тонове, той е добре, аз нямам контракции и разбира се докато лежах той се размърда. Но поне до консултацията няма само да го мисля.

Как сте с кръста, мен много започна да ме боли , особено сутрин като стана съм като разглобена и май ще се окаже че е от матрака, сравнително нов е, но и мъжа ми го боли. Спа една вечер в детската и каза че се е събудил без болки. Тази вечер реших аз да спя в нея стая, да видя как ще бъде.
А как ще научим каката да спи тук, направо не знам, днес пробвах за обяд но  тя само слизаше от леглото и започваше да си играе.

# 23
  • Мнения: 36
Момичета, предстои ми секцио следващата седмица със спинална упойка. Много се притеснявам, понеже когато съм притисната, без възможност за свободно движение получавам паник атаки, имам и клоустрофобия. Не съм сигурна как ще ми подейства това,че няма да мога да се движа няколко часа. Някоя от вас да е имала подобен проблем и как е минало раждането?

# 24
  • Мнения: 1 725
И аз имам такива наклонности, но въобще не са ми били на дневен ред и не съм усетила такива пориви...

# 25
  • Мнения: 3
Здравейте, аз ви следя от отдавна, но чак сега се реших да пиша.
Днес сутринта се роди моята втора дъщеричка  с размери 3,200 кг, 51 см. ❤❤❤
Терминът ми беше за 3 септември. 

Честито и на всички мами, които вече са родили и успех на всички бъдещи мами! 🌷🌷🌷

# 26
  • Мнения: 8
Здравейте, аз ви следя от отдавна, но чак сега се реших да пиша.
Днес сутринта се роди моята втора дъщеричка  с размери 3,200 кг, 51 см. ❤❤❤
Терминът ми беше за 3 септември. 

Честито и на всички мами, които вече са родили и успех на всички бъдещи мами! 🌷🌷🌷


Честитооо !!! Да е жива здрава малката принцеса и мама ❤🥰😍

# 27
  • Мнения: 230
Честита дъщеричка! Бъдете здрави и щастливи заедно! Бързо възстановяване на теб!
Здравейте, аз ви следя от отдавна, но чак сега се реших да пиша.
Днес сутринта се роди моята втора дъщеричка  с размери 3,200 кг, 51 см. ❤❤❤
Терминът ми беше за 3 септември. 

Честито и на всички мами, които вече са родили и успех на всички бъдещи мами! 🌷🌷🌷

# 28
  • Мнения: 293
Момичета, предстои ми секцио следващата седмица със спинална упойка. Много се притеснявам, понеже когато съм притисната, без възможност за свободно движение получавам паник атаки, имам и клоустрофобия. Не съм сигурна как ще ми подейства това,че няма да мога да се движа няколко часа. Някоя от вас да е имала подобен проблем и как е минало раждането?

Аз съм със същите паник атаки и клаустрофобия. По време на операцията гледах да не мисля за това. Анестезиолога може да ви сложи успокоително, ако тръгнете да получавате паник атака. За реанимацията си бях взела от капките на д-р Бах и може да си втълпявам, но вършат работа. Съвместими са с бременност и кърмене.

# 29
  • Мнения: 62
Момичета, знаете ли доплаща ли се и на каква база за по-дълго лечение на бебчо. Моето момче е от 1вия ден в неонатологията в АГСелена.
Роден в 36гс  с бактерия , нисък калции и потрепервания , и ниска Кр захар , тъй като аз съм диабетик .. в момента кара и жълтеница.
Не е нещо страшно… вече го възприех и осъзнах… най-важното е ,че е в добри ръце и му обръщат внимание,за да мога после аз да съм спокойна, че е едно здраво надявам се, бебче.
Но ми е интересно освен 2200 за раждането , с колко да се подготвим

Общи условия

Активация на акаунт