Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 32 734
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 311
Има теми тук в сайта за всяка болница и в началото на темите честно има прикачени списъци, но както каза Мацето, зависи кой къде ще ражда ...вероятно дългите списъци са от държавните болници.
Тъй като аз се интересувам от раждане в МД, там трябва да си носиш дори прибори, чаша, тоалетна хартия и т.н ....

# 61
  • Мнения: 558
Аз също имам някои примерни списъци, ще раждам в Токуда и там също дават повечето неща. Това, което разбрах, че е добре да се носи помпа за кърмата, ръкавички за бебето или някои майки директно в болницата им режат ноктите…

# 62
  • Мнения: 33
Здравейте! Идвам да се оплача - пуснах пакет Фемофлор в Геника и ми излезе положителен резултат за уреаплазма - при това и от двете разновидности. Ужасно се притесних заради всичко, което чета и съм чела, но докторът ми не е притеснен, твърди, че не е фатално. Утре вечер ще разгледа изследванията ми и ще ги коментираме, но дотогава не спирам да мисля за това и се побърквам. Спомням си, че се говореше за тези бактерии тук по едно време, затова реших да ви пиша - има ли някой друг с положителен резултат? Как сте, какво ви каза лекарят?

# 63
  • Мнения: 236
Виждам, че пробата е влагалищен, а не цервикален секрет. На стандартните микробиологии, които ни пускат от влагалищен секрет дали се детектира? Аз от известно време се филмирам дали са достатъчни…иначе от цервикален секрет съм си изследвала преди за урея/микоплазми, но сега през бременността не е добре да се взима цервикален секрет.

# 64
  • Мнения: 33
Виждам, че пробата е влагалищен, а не цервикален секрет. На стандартните микробиологии, които ни пускат от влагалищен секрет дали се детектира? Аз от известно време се филмирам дали са достатъчни…иначе от цервикален секрет съм си изследвала преди за урея/микоплазми, но сега през бременността не е добре да се взима цервикален секрет.

В стандартната микробиология, която ми пускат там, където се следя, не се изследва уреаплазма - мисля, че няма практика да се изследва по принцип, но нека и други да споделят опита си. Затова реших да си пусна този пакет в Геника - специално избрах такъв, в който да се изследва само влагалищен секрет, защото и аз не искам да ми взимат цервикален сега - рисковано е. Скъпичък е Фемофлорът, но покрива доста неща. Които аз засега не мога да разшифровам обаче 😆

# 65
  • Мнения: 571
В стандартната микробиология не се изследва . Пуска се и се заплаща отделно .Аз имах преди забременяването и двамата с мъжа ми пихме доксициклин . Но той не е удачен при бременност.  Tynidevil лекуваше сега с АБ през устата и вагинален крем . Тя ще ти даде повече информация .
    Не се притеснявай излишно .Утре ще ти изпишат лечение ,но питай и за мъжа ти какво да пие .

# 66
  • Мнения: 13
Здравейте,момичета! Да се похваля и аз минах феталната морфология и всичко е наред. Господина показа характер и не пожела да бъде сниман за албума си😂 нищо не помогна да го обърнем,но поне съм спокойна вече. Планирам и другата седмица вече да говоря с доктора за болничен. Стига толкова работа и търчане по задачи!

# 67
  • Мнения: 236
Т.е трябва да помоля моята АГ само да ми вземе секрет и аз да си го занеса в Геника? Понеже лекарката е в Токуда и досега направо там са ми го изследвали, но помня че преди като си пусках ДНК тест от цервикален секрет за уреа/микоплазми и хламидия го носих сама в Геника.

# 68
  • Мнения: 33
Т.е трябва да помоля моята АГ само да ми вземе секрет и аз да си го занеса в Геника? Понеже лекарката е в Токуда и досега направо там са ми го изследвали, но помня че преди като си пусках ДНК тест от цервикален секрет за уреа/микоплазми и хламидия го носих сама в Геника.

Да, на мен АГ ми взе секрет и го занесох след това в Геника.

Sezariya, на мен АГ по телефона ми каза (преди да е видял резултата, само му споменах кое ме притеснява), че не иска да ме лекува на този етап и трябвало да изчакаме да напредне още бременността. И сега в главата ми са страшни филми. Не съм ви споменавала досега, че имам загуба миналата година - момче на 32 г. с. точно. Съответно сега съм през цялото време на тръни.

Tinydevil, с какъв антибиотик те лекуваха?

# 69
  • Мнения: 496
Харесала съм и аз комплект от angel baby , баткото също беше облечен за изписването с такова и аз си го пазя ❤️ За мен покупката на порт бебе е абсолютно излишна и не би ми влязла в употреба, предпочитам одеалце , а за количката през зимните месеци чувалче за количка , вкъщи чувалче за сън. Разбира се всеки си има мнение, не искам да натрапвам моето.

# 70
  • Мнения: 571
Т.е трябва да помоля моята АГ само да ми вземе секрет и аз да си го занеса в Геника? Понеже лекарката е в Токуда и досега направо там са ми го изследвали, но помня че преди като си пусках ДНК тест от цервикален секрет за уреа/микоплазми и хламидия го носих сама в Геника.
  Кажи и за какво искаш да се изследваш и да ти вземе секрет.  Не съм сигурна дали стандартната микробиология и изследването за уреяплазма не се транспортират в различна транспортна среда. 
   Артемида,  ти в коя седмица си ? Най - добре го обсъдете лично утре и сподели своите притеснения

# 71
  • Мнения: 1 845
Момичета,
Как ви се струват изследванията ми от днес(21гс):

# 72
  • Мнения: 33
Т.е трябва да помоля моята АГ само да ми вземе секрет и аз да си го занеса в Геника? Понеже лекарката е в Токуда и досега направо там са ми го изследвали, но помня че преди като си пусках ДНК тест от цервикален секрет за уреа/микоплазми и хламидия го носих сама в Геника.
  Кажи и за какво искаш да се изследваш и да ти вземе секрет.  Не съм сигурна дали стандартната микробиология и изследването за уреяплазма не се транспортират в различна транспортна среда. 
   Артемида,  ти в коя седмица си ? Най - добре го обсъдете лично утре и сподели своите притеснения

В 24 г.с.

# 73
  • Мнения: 6 047
Момичета, вчера мина моята фетална морфология в 22 г.с.+ 6 дни. Направо от отделението слязох при докторката. Ами няма такова вълнение. Бебка си е вече истинско човече. Оформено и истинско. Видях й личицето. Има толкова сладко носленце. Влюбена съм. Heart
Всичко й е наред. Добре охранена, позираща за снимки. Плацентата ми още е ниска, но д-р Чачева каза, че в крайна сметка няма да е ниска. Явно е започнала да се вдига.
Днес ми излезе микробиологията и е чиста. Поуспокоих се малко. Утре ще ми пускат контролни изследвания, за да видят как върви борбата с бактерията. В понеделник се надявам да ме изпишат.

Последна редакция: нд, 20 авг 2023, 11:16 от Bobby®

# 74
  • София, България
  • Мнения: 3 603
Браво, страхотни новини, Боби! И прекрасно бебе. Heart
Дано всичко е наред с бактерията и да си ходиш. То вероятно ще отчете, че няма, най-малкото заради настоящото лечение с антибиотик. Дано не се налага да пиеш още после.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт