Априлчета 2024 - Бледа е втората чертичка, но априлско бебче има 🐣

  • 30 473
  • 731
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 415
Аз имам гадене всеки ден, няколко пъти повръщане, умората е 24/7, често пишкане и безсъние. До миналата седмица гърдите ме боляха жестоко, сега почти вече няма болка.
Иначе ние сме казали на родителите и още няколко семейни члена. И първия път, и сега преди първия преглед съобщихме новината. На останали близки по-нататък ще е (да мине 3тия месец и цялостно първоначалният рисков период), иначе някакво супер разгласяване тип постове по социални мрежи няма да има. Който трябва да знае ще го разбере от нас си.
При мен ситуация с работодател няма да има - до миналия месец бях на договор при такъв, от този съм на договор към наша фирма, та работодателят вече си знае 😀

# 16
  • Мнения: 233
Еха, раздвижи се малко темата. Дано се включат още много мами и всички имаме успешни и здрави финали 🐣

# 17
  • Мнения: 233
Еха, раздвижи се малко темата. Дано се включат още много мами и всички имаме успешни и здрави финали 🐣
Те някои бъдещи априлски мами все още не знаят , че ще са такива 😀

# 18
  • Мнения: 14
Здравейте, включвам се и аз с предполагаем термин 13.04. Първа и много желана бременност. Имам записан час за преглед на 18ти, за да ни потвърдят щастливата новина.

# 19
  • Мнения: 233
Еха, раздвижи се малко темата. Дано се включат още много мами и всички имаме успешни и здрави финали 🐣
Те някои бъдещи априлски мами все още не знаят , че ще са такива 😀
Така е 😁 🤞
С килограмите не знам как сте, аз започвам бременността с едни 10 кг отгоре над обичайните ми и се чувствам доста зле от този факт, ще трябва да взимам някакви мерки по по-чисто хранене, да махна пакетираните храни. Още съм мн в началото и гадене и повръщане нямам, но те при мен са били страшни преди, надявам се на някакъв късмет сега..

# 20
  • Мнения: 233
Аз откакто съм бременна свалих 2 кг, тъй като нямам апетит, а ако ми се появи и гадене и повръщане съвсем ще отслабна.. 😀

# 21
  • Мнения: 24
Здравейте! И аз скоро гледах, че все още няма такава тема, даже мислех да пускам. С + тест съм и първи преглед, при който се установи жълтъчно мехурче и плоден сак с нормални размери в 5 г.с. След 2 седмици ще отида пак, вече да видим как се развива. Имам дъщеричка на 3г. и 8м., която много се вълнува. С първо секцио съм и сега най-вероятно ще е секцио и може и да е март, но ще пиша в тази темичка. Дано при всички нас да се стигне до пухкав финал и да гушкаме здрави бебчета!

# 22
  • Мнения: 2
Здравейте! Включвам се и аз с предполагаем термин 10.04. С изключително желано бебе. Страхът  ни е много голям след като имам един спонтанен аборт март месец в 9 г.с. Минахме през куп изследвания и сега сме с прием на фолиева киселина, инжекции фраксипарин ( поне до 12г.с ) и натаспин. Все още никой не знае, ноо обмисляме след като чуем сърчице и ние да съобщим!

# 23
  • Мнения: 3
Здравейте, мамчета, чаках и аз с нетърпение тази тема.
Според онлайн калкулатори съм с термин 13.04., но ще изчакам да потвърди докторката след прегледа. В момента съм в 5г.с., имам записан час за преглед за 01.09. Трето дете ще ни е, имам двама юнаци на 4 и 6 години и честно като разбрах, че отново съм бременна, малко се постреснах. Heartbeat

# 24
  • Мнения: 93
Здравейте и от мен (с половин уста). Първа бременност на 31 год … и съм вече толкова откачила от притеснение , че ходих в рамките на седмица на два прегледа … естествено, за сега, не е много това, което може да се каже. На 17ми ще ходя отново, дано новините са хубави и да ми олекне малко, че вече 10 дни не мога да спя и да се храня нормално от притеснение. Ще побъркам и таткото сигурно 😀 Не знам защо съм се шашнала така…

# 25
  • Мнения: 24
И аз съм от притеснителните. Преди да се роди дъщеря ми, имам един мисед аборт в ранна седмица и постоянно го мисля. Тогава нямах симптоми на бременност, но не знаех и какво трябва да очаквам. С дъщеря ми се радвах на всяко гадене и повръщане, а то беше доста често. Grinning В началото имах кървене, което така и не установиха от какво е, но всичко мина успешно. Сега пак се взирам в симптомите, не повръщам често, но ми се гади, за мое щастие няма кървене, болки и т.н. На първия преглед имах разминаване между ехографа и календара с 4 дни, но доктора каза, че е нормално...И за това мисля и чакам следващия преглед. Дъщеря ми от днес е с коксаки вирус, като го кара без симптоми, само няколко пъпчици, като той в повечето случаи не засяга възрастни, но пак го мисля. Доктора ме помни от преди, че постоянно се притеснявах за нещо и исках да си купувам ехограф да си гледам бебето вкъщи, не че нещо разбирам! Grinning Така че, има и други луди, важно е всичко да е наред. На днешния празник ви пожелавам Богородица да пази вас и бебчетата ви!

# 26
  • Мнения: 233
И аз съм от притеснителните. Преди да се роди дъщеря ми, имам един мисед аборт в ранна седмица и постоянно го мисля. Тогава нямах симптоми на бременност, но не знаех и какво трябва да очаквам. С дъщеря ми се радвах на всяко гадене и повръщане, а то беше доста често. Grinning В началото имах кървене, което така и не установиха от какво е, но всичко мина успешно. Сега пак се взирам в симптомите, не повръщам често, но ми се гади, за мое щастие няма кървене, болки и т.н. На първия преглед имах разминаване между ехографа и календара с 4 дни, но доктора каза, че е нормално...И за това мисля и чакам следващия преглед. Дъщеря ми от днес е с коксаки вирус, като го кара без симптоми, само няколко пъпчици, като той в повечето случаи не засяга възрастни, но пак го мисля. Доктора ме помни от преди, че постоянно се притеснявах за нещо и исках да си купувам ехограф да си гледам бебето вкъщи, не че нещо разбирам! Grinning Така че, има и други луди, важно е всичко да е наред. На днешния празник ви пожелавам Богородица да пази вас и бебчетата ви!
Нормално е да се притесняваме, все пак става нещо с тялото ни и ние не можем да контролираме ситуацията. Аз съм се отдала на течението, не искам да се замислям много и просто чакам да минават дните. Докторката ми каза да си пия нещо успокоително на билкова основа, тъй като е важно да се чувствам добре, за да се чувства добре и бебчето.

# 27
  • Мнения: 93
И на мен ми казаха нещо билково да пия, но честно казано не мисля, че ще ми помогне 😀 Относно симптоми… за сега единственият е болка в гърдите. Нито ми се гади, нито нищо …. чак тайно се надявам да започне, за да се чувствам малко по-бременна 🤦♀

# 28
  • Мнения: 233
И на мен ми казаха нещо билково да пия, но честно казано не мисля, че ще ми помогне 😀 Относно симптоми… за сега единственият е болка в гърдите. Нито ми се гади, нито нищо …. чак тайно се надявам да започне, за да се чувствам малко по-бременна 🤦♀
Въобще не се надявам да ми се гади или повръща .. искам да си хода на работа и да си излизам всеки ден с приятели , сега още докато е топличко, че после цяла зима няма какво да правя, освен да си мисля какво става сега в корема ми 😀

# 29
  • Мнения: 24
Аз работя постоянно, гледам малката също, излизаме си и ходим по почивки, но гаденето ми показва, че всичко е наред или поне се надявам. В този смисъл казвам, че се радвах като повръщах с първата бременност. Но за мен не е проблем и сега, нито съм легнала да лежа. Болката в гърдите също е показателна, че нещата се развиват. Като цяло, когато е зает човек по-малко ги мисли нещата. Просто бъдете заети и няма да има нужда от успокоителни.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 12:51 от iondzi

Общи условия

Активация на акаунт