Априлчета 2024 - Бледа е втората чертичка, но априлско бебче има 🐣

  • 30 446
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 111
Аз не съм спирала да тренирам. Не правя корем ,не скачам и вимавам за пулса. Правих горна част на корем до скоро-АГ ми каза да спра напълно (без забрана за тренировки), заради контракции. Включи ми магнезий, но и първия път по това време го е включила , хем беше ковид и края на 3 м вече бяха затворили залите. Гадене не съм имала. В началото ми си и замотвала главата, а и въздуха ми много бързо замина. Първото го отдавам на ниското кръвно-от обичайно 120/70 , сега е 90/60.
На вас предписаха ли ви магнезий и по колко пиете?
Освен витамини пиете ли омега 3/рибено масло или ленено семе/ . Страхотни ползи за мозъка на бебето има-съответно и подкрепа за този на майката,че нали от нашите се образувал, един вид.
Говорейки за тренировки - на някоя друга гади и повръща ли й се след тренировка? Бях спряла за малко тренировки, че имам едни придърпвания неприятни и днес реших нещо съвсем леко да раздвижа. Гледах да е минало време от хапване и само 2-3 глътки вода по време на самата тренировка, ама после в чудо се видях….

# 721
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз магнезий още не пия. Първия път почнах май някъде 6-7м (вече не помня и аз).
Аз правя съвсем леки пилатес тренировки и се набляга на крака, ръце и упражнения за спомагаме на естествено раждане. Иначе задуха си ме съпътства постоянно, пулсът ми е забързан 90-100 често сутрин, но кръвното оправих и си ми е пак 110/70 кажи-речи. През самите упражнения нямам проблеми, само след това.
Не пия отделно рибено/омега. Бях го почнала преди това, но от него се усилва и апетит и се качват бая кг (аз го усетих при мен ефекта, а с кг внимавам, че първия път бях на ръба на ГД и бях на диета). Гледам да ям храни, които имат високо съдържание на добри мазнини.

# 722
  • Мнения: 206
За витаминките - Пре Мама Дуо са с две капсули на ден - едната е мултивитамин, другата е омега 3. Препоръчвам ги, за да не си взимате отделно Омеги и какво ли не. Имат също и малка доза желязо, което се оказа, че в другите витамини за бременни няма. Или поне в тези, които пиех предната бременност. Та предния път допълнително взимах омега и желязо, сега единствено витамин Д пия отделно.
На мен АГ ме накара да пусна задължително изследване на вит Д и вит Б12 и двата пъти. Сега в есенно-зимния сезон вит Д се изчерпва много бързо, а е много важен.

# 723
  • Мнения: 72
За витаминките - Пре Мама Дуо са с две капсули на ден - едната е мултивитамин, другата е омега 3. Препоръчвам ги, за да не си взимате отделно Омеги и какво ли не. Имат също и малка доза желязо, което се оказа, че в другите витамини за бременни няма. Или поне в тези, които пиех предната бременност. Та предния път допълнително взимах омега и желязо, сега единствено витамин Д пия отделно.
На мен АГ ме накара да пусна задължително изследване на вит Д и вит Б12 и двата пъти. Сега в есенно-зимния сезон вит Д се изчерпва много бързо, а е много важен.

И аз съм на Премама и съм доволна + биозин мама.

По колко пиеш от вит Д? И на коя фирма?
Иначе за вит б12 АГ не ти ли изписа допълнителен прием?

# 724
  • Мнения: 206

И аз съм на Премама и съм доволна + биозин мама.

По колко пиеш от вит Д? И на коя фирма?
Иначе за вит б12 АГ не ти ли изписа допълнителен прием?

Вместо биозин мама, взимам Имунолактон. Малко по-богат е - съдържа допълнително витамини от б групата и отново лактоферин като в биозин мама. Така че това ми е и допълнителния б12 и не само. Препоръчвам го, даже е малко по-евтин от биозин мама.
Вит Д си взех на спрей на better you. Пролетта с него си запълних вечния дефицит доста бързо, но при мен много бързо се изчерпва, предполагам защото съм снежно бяла и не се пека лятото.

# 725
  • Мнения: 267
Аз имам доста често стягания , но въпреки това АГ каза ,че мога да правя леки упражнения и съм Хепи. Надявам се скоро да започнем с тренировките в групичката и дано да е подходяща за начинаещи, тъй като до сега не съм пробвала йога.

Иначе и аз пия Имунолактан ,( АГ го препоръча повече и няма желязо ,че нали моето е високо ), взимам още Флебодия, фолиева киселина и магнезий . Преди месец изследвах всичко и си беше в норма ,но ще трябва отново да пусна тъй като смятам е време. В тази връзка вие колко често си пускате кръвни ,следите ли се ?

# 726
  • София
  • Мнения: 3 412
Аз досега само веднъж съм пускала изследвания около 11-12гс. Очаквам да ми иска скоро някъде през ноември пак да пускам кръвни, урина и витамини минимум. Очаквам (с тих ужас) и обременяването с глюкоза да е скоро по спомен от предния път.
Засега само феритина беше зле, но закопах топ хемоглобин. Пия си Елевит и Биозин и дано до края друго да не потрябва.

Малко се бях шашнала тази седмица, че не усещам бебочка. Днес обаче вечерта се размърда сериозно и си отдъхнах. ММ успя веднъж да усети и после дебнеше, но все без успех. Броя минутите до прегледа в петък вече 😀

# 727
  • Мнения: 648
Бях на преглед днес в Токуда. Плацентата ми не само не се е вдигнала, но и я писа плацента превия. Видя нова миома, този път значително по-малка, около 2 см. Пусна изследвания и се разбрахме да се видим пак след 2 седмици, за да реши какво да прави със серклажа.

Адски много се сдухах, предишната миома (7 см) ми беше голяма тежест, щом се стигна и до отворена операция за премахването ѝ. И сега толкова скоро да чуя, че имам нова беше доста неприятно.

Иначе бебето е добре, даже вървяло 6 дни напред.

# 728
  • Мнения: 356
Бях на преглед днес в Токуда. Плацентата ми не само не се е вдигнала, но и я писа плацента превия. Видя нова миома, този път значително по-малка, около 2 см. Пусна изследвания и се разбрахме да се видим пак след 2 седмици, за да реши какво да прави със серклажа.

Адски много се сдухах, предишната миома (7 см) ми беше голяма тежест, щом се стигна и до отворена операция за премахването ѝ. И сега толкова скоро да чуя, че имам нова беше доста неприятно.

Иначе бебето е добре, даже вървяло 6 дни напред.

Стискам палци миомата, да не създава проблеми 🤞
 При мой роднина нямаше проблем. Износи бебето до край, роди секцио и по време на секциото махнаха и миомата.

# 729
  • Мнения: 233
Faerlina, много кофти за новата миома, дано не расте и всичко си е ок.
Не знам дали е научно доказано, но съм чувала, че миомите растат от хранене с животински протеини, мляко и тн. Имах колежка преди години, която "стопи" една голяма миома с гладувания на ябълки..
Дами, някои от вас да иска да направи новата тема, мисля, че сме ограничени до 50 стр.
Аз съм болна, лежа и чакам да минат всички гадости..

# 730
  • Мнения: 648
Аз предишната бременност я изкарах с 5-6 сантиметрова миома, която по време на секциото не подлежеше на махане, затова я махнаха отделно с друга операция. Сега се надявам евентуално ако тази остане малка, да я махнат при идващото секцио, но доста ме притесни изобщо фактът, че толкова бързо съм заформила нова. Само мога да предполагам това какво ще значи за вбъдеще, особено след като днес дискутирахме, че трета бременност не е на масата като възможност според нея.

# 731
  • Мнения: 356
Здравейте,

Заповядайте в новата тема : https://www.bg-mamma.com/?topic=1599774.new#new

Общи условия

Активация на акаунт