Цвят на очите

  • 3 518
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Някои родители толкова се фиксирате върху незначителни неща, че редовно оставяте важните настрани. В допълнение - да ви имам проблемите.
Има си цял раздел от биологията, който се учи в 10-11 клас, как се унаследяват белези като цвят на очите.

# 31
  • SF
  • Мнения: 21 223
Моята приятелка е с кафяви очи, мъжът й със зелени, семейството му - синеоки, нейното - зеленооки. Как стискаше палци децата й да бъдат със светли очи - сини, зелени, няма значение, светли да са! И двете й деца са с кафяви като нейните очи, при бол светлооки в родата. Това е положението! Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 033
Аз още от следенето на бременноста започнах с простотията. Бях решила, че ще е момиче, даже се ядосвах, когато ми казваха, че може и момче да е😃😃. Когато се роди повечето ми казваха, че ги сменят до 40 дни, аз, ММ, някои познати сме ги сменили на кафяви тогава. Но, детето ги избистри. От сиво сини, станаха тъмно сини, до сега не съм виждала такива, за това все си мисля, че може и да ги смени. То, дори не мога да обясня нюанса на това синьо, за първи път виждам такъв цвят..

# 33
  • София
  • Мнения: 13 155
Трябва да се радваш, че подобни глупости те притесняват. Значи нямаш причини за реални притеснения.

# 34
  • Мнения: 1 504
Нашият син също с кристално сини очи, а ние и бабите и дядовците сме все с кафяви Simple Smile Той е малък още, но се надявам да не се променят.

# 35
  • София
  • Мнения: 22 948
Направо ми оправихте деня с тази тема. 🤣
На дъщеря ми от синьо-сиви и станаха по-скоро пъстри, но не помня на колко беше. Също така на различна светлина изглеждат по-различен начин. Брат и сега е на 2 г и 3 м и са му все още синьо-сиви, ще видим дали ще се променят. За протокола- аз съм с кафяви, баща им с пъстри.
Иначе синът ми доста говори, но отдавна ходи на ясла, а и вкъщи все е със сестра си, което определено му помогна в проговарянето.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 139
Така и не разбрах защо трябва да сменя цвета на очите. Това 'кога' дето продължаваш да питаш, все едно, че е в задължително. Какво ти пречи, че детето ти е със светли очи? Май по- скоро ти се ще твоите да можеха да се сменят на сини. 😉

# 37
  • Мнения: 1 021
Проблем не виждам. Радвайте се, че е със сини очи. Аз съм с абаносовочерна коса, матова кожа и тъмнокафяви очи. Детето ми е русо, бяло и синеоко. Почти на две години е и очите му си стоят сини. Баща му също не е синеок, но дядото е. Гените се предават и през поколение. На две години много деца още не говорят. Като тръгне на ясла, ще има подобрение в тази насока.

# 38
  • Мнения: 1 033
Така и не разбрах защо трябва да сменя цвета на очите. Това 'кога' дето продължаваш да питаш, все едно, че е в задължително. Какво ти пречи, че детето ти е със светли очи? Май по- скоро ти се ще твоите да можеха да се сменят на сини. 😉

Еми, знам ли. Така се говори за повечето кърмачета, че ги сменят. Не ми пречи, но ми беше интересно, защото сестра ми има 3 деца, нито едно няма със сини.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 139
Да са живи и здрави децата,пък каквито цветове на очите такива. Това е. 😊

# 40
  • Мнения: 1 033
Да, това е най-важното.

# 41
  • Мнения: 55
Аз я разбирам несериозната. Моето първо дете се роди със сини очи и ми беше леко криво. Смени ги мнооооого бавно за около две години. Сега са някакви шарени, но определено тъмни.
Очите както и да е, но за говоренето вземете мерки. По спомен, нормата беше на година и половина да казва 15 думи.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 5 202
Еми, знам ли, при наличие, че ние сме с кафяви очаквах и детето да е. А, иначе си вижда и чува по-добре и от нас дори. Моите баби и дядовци са със сини и сиви очи, може би от там да е, иначе и родителите ни са с тъмни. Направо е нелепо, ама вече какво да си мисля, за пусти му говор

Нелепо е, да. Генетика, унаследяване, доминантни и рецисивни гени... все неща, които се учат по биология в 10ти клас. В интернет също е пълно с информация.

# 43
  • Мнения: 534
Малкият ми син е бял рус и синеок. Мъжът ми е бял и е бил рус като малък. Големият син също беше рус като малък, роди се с черна буйна коса и като опада, новата беше руса. Никой от нас не е синеок, но има синеоки и в на майка ми, и в на баща ми и в на свекърите родовете. Аз пък се надявам да му останат сини очите, той се роди с дълга руса коса, даже докторката, която ме изражда се шегуваше, че не е моето бебе, защото аз съм с тъмна коса и тъмни очи. Сега е на 1г5м и говори доста, даже не млъква, така че не е от очите. Започна да прави изречения от 2 думи - дай мама (дай на мама), - няма кола, - ла мама( ела мамо). И девете ми деца рано проговориха, но аз много им говоря от как са родени и не им пускам екрани.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 155
Сега се сетих, че и трите деца на мой братовчед са негови негативи. Същите, до послената бенчица и къдричка, но руси, светлооки (не са синеоки, но едно пъстро и светло неопределено), бели като сняг. Той е тъмен, мургав, чернокос, черноок и къдрав (като постои повече на слънце започва да докарва на мулат или поне на арабин). Жена му е светла, но не чак толкова (кестенява е). Само дето бабата от едната страна и дядото от другата са от боята на децата. Голям интерес предизвиква, когато излезе сам с децата на разходка.

Общи условия

Активация на акаунт