Цвят на очите

  • 3 516
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
Съжалявам за глупавата тема, но вече ще се побъркам. Детето е на 2г и 1м, а е със сини очи, средно към тъмно сини. Ние с бащата сме с кафяви, аз с тъмно, той с светло кафяви. Детето не пие АМ, откакто навърши 9м, отказа се само. Защо не се променят все още, всеки ден ставам с надежда да ги е променило. А, и още не говори, да не би да е от това, в главата ми е каша.

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 007
А защо искате да се променят? Защо очаквате да се променят? Детето явно е със сини очи, което е напълно възможно при двама родители с кафяви.

# 2
  • Мнения: 1 334
Защо ще се побъркате, защото е със сини очи ли?
По принцип е възможно, аз поне съм го виждала, дори при роднини.
Те са като във Вашия случай и никой не се притеснява. 🤔

# 3
  • Мнения: 46 518
Ето нагледно за наследяването.

Дъщеря ми е със светли очи, ние с баща ѝ с кафяви. На почти 19 г. е, не е от млякото Simple Smile

# 4
  • Мнения: 104
Ако детето има баби или дядовци със сини очи съвсем спокойно може да ги е наследило от тях. Какъв е проблемът?
АМ и говоренето нямат нищо общо с цвета на очите...

# 5
  • Мнения: 1 033
Еми, знам ли, при наличие, че ние сме с кафяви очаквах и детето да е. А, иначе си вижда и чува по-добре и от нас дори. Моите баби и дядовци са със сини и сиви очи, може би от там да е, иначе и родителите ни са с тъмни. Направо е нелепо, ама вече какво да си мисля, за пусти му говор

# 6
  • Мнения: 40 924
Ако те е страх от подозрения на мъжката рода, покажи им това по-долу - 19% шанс детето ви да е със сини очи без да си кръшкала.

https://roditel.bg/tablitsa-tsvyat-ochi-bebe-dete-roditeli/

# 7
  • София
  • Мнения: 4 303
Според мен мъжът дава зор, че не е негово и тя се е психясала. Или пък наистина да не е негово и ако станат кафяви да се успокои. Макар, че щом тя е с кафяви във всички случаи може да не е негово. Или да е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 033
Хахах, Черна станция, ще ме накараш да падна, честно! Аз доста често се бъзикам с ММ, че не е от него, ама му е одрало кожата, та няма шанс за съмнение.

# 9
  • Мнения: 3 733
И какво като е със сини очи? Нито АМ е причината, нито това, че не говори. За говоренето се обърнете към нужните специалисти.
Имам приятелка, чието дете е с уникални сини очи, а те с бащата са с кафеви. Бабата е със сини очи. Проблем няма!

# 10
  • Мнения: 104
Ох, унаследяването на такива основни белези се учи по биология в училище. Накратко,  сините очи се обуславят от рецесивен алел, който може да остане "скрит" в 1 или 2 поколения и да се прояви в следващото. Нищо невероятно, радвайте се на детето и не се занимавате с глупости.
За проговарянето - четете му, говорете му, пейте. Никакви телефони и екрани изобщо.

# 11
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
И аз съм със светли очи, а родителите ми и двамата са с тъмни. Едната ми баба и единият от дядовците ми са със светли очи, та няма странно. И двамата с мъжът ми сме светлооки и щерката съответно и тя. Щеше да е странно да е обратното и да е с кафяви очи. Това вече няма как да стане. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 804
Радвайте се,сините очи са рядкост по нашите ширини.Щом бабите и дядовците имат такива,си е съвсем естествено.

# 13
  • Мнения: 1 033
Скоро тръгнахме на логопед, който твърди, че няма нищо притеснително, но детето не говори, най-вероятно ще го сменим. Не ме разбирайте погрешно, това са си някакви мои спекулации, нямам идея от къде ми хрумна, ама с това говорене психясах и се хващам за всичко. Иначе нашите родители са с тъмни, но бабите и дядовците са със светли, не вярвах че е възможно де. Все чакам, чакам, ама няма вече 2г 😅. С кестенява коса и тъмно сини очи е, аз съм с руса коса, но я боядисвам черна или кестенява. И ММ ми казва същото, да оставя детето на мира, ама решех да питам, четох че до 3г се променяли, вашите кога ги смениха?

# 14
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 086
Не ги е сменяла, така й са от рождение - чисто сини.

Общи условия

Активация на акаунт