Отговори
# 15
  • Мнения: 1 560
Love💗 sea, по-скоро с кола маска, но понякога и с епилатор в горната част.
Въртележки не съм вземала.

# 16
  • Мнения: 210
Честити бебоци от последните дни 🩷💙🩷💙👩🍼
Ние също ще се въздържим от въртележките поради причините с очите а и това което Sladkishi  спомена също е доста вярно Simple Smile
Само да ви кажа, че АГто ме отказа от секциото и сега не съм сигурна дали точната дума е “трепетно”, но очакваме Денят 😄🤪😜 за естественото раждане…..
Дрешките и всичко около бебето утре съм се наканила да изпера и подреда, само си пакетирах за всеки случай няколко нощнички и изпринтих набора от документи …. А и утре явно ще е големият ден и за сглабяне на креватче и количка от страна на бъдещият papi Wink😄

# 17
  • Мнения: 41
Вчера бях казала, че имам менструални болки и болки в кръста, днес бях на преглед и се оказа, че съм със сантиметър разкритие и доста чести контракции. Забраниха ми разходките и само лежане за да може да се задържи поне до 37 седмица 🥲

# 18
  • Мнения: 2 120
Аз приготвям багажа, но все още съм в чуденка какви дрешки да отделя за изписването.. С дълъг ръкав, с къс ръкав ли..
Тези, които родихте вече, може ли да помогнете с насока 🤗
А вкъщи пускате ли климатика, когато бебето е в стаята?

Въртележката по-нататък се слага.

Беатриче, подготвяй се лека-полека и нека всичко да мине по вода!

Loretti, полежавай си и стискай кълки още малко 🙂  Всичко да е наред пожелавам!

# 19
  • Мнения: 317
Аз с въпроси към вече минали през секцио.

1- Спиналната упойка, четох че много боли, така ли е?

2- Тези от вас, които са били във ВИП стаи и съответно пак със секцио, от първия ден ли ви се таксуване стаята, или е след като излезете от реанимация? Реално, когато сте в реанимация, плаща ли се е случая 120лв на вечер или?

# 20
  • Мнения: 715
Нощта в реанимация не се плаща. Ти реално още не си в стая.
За упойката: аз нищо не усетих. Може би зависи от анестезиолога. Много бързо след убождането трябва да заемеш нужната позиция за операция, но те ще ти кажат. За мен неприятното беше ужасното треперене от студ (раждах в жегите пак). Даже питах защо така треперя и ми казаха от упойката. Това продължи и в реанимация известно време.

# 21
  • Мнения: 238
Мен също не ме боля спиналната, но ми сложиха местна упойка първо. И да, бързо трябва да легнеш, защото бързо хваща.
Аз знам че слагането на катетър е болезнено и затова се надявам и този път да го сложат след упойката.
Въртележка не съм слагала и няма да слагам. Когато започне да седи в количката ще сложим играчки.
За началото си мисля само за тези контрастни карти за най-малките.

# 22
  • Мнения: 1 889
Аз мисля на изписването да бъде с късо гащеризонче и една тънка, муселинова пеленка.

На мен ми беше доста неприятно при спиналната, ако трябва да съм честна. Удари ме нещо като ток право в коляното и направо си ме заболя. Аз имам проблеми с колената, но предполагам, че по-скоро са докоснали някой нерв. Иначе анестезиологът беше много бърз и не ми се наложи да седя много дълго свита.
 
На мен ми сложиха катетъра без упойка и изобщо не беше болка за умиране.

# 23
  • Мнения: 715
Вероятно е било нерв, да. Случвало ми се е при вземане на венозна кръв точно това, което описваш. Удар като ток по цялата ръка за секунда и след това лекувах нерв две седмици с лекарства и мазила.

# 24
  • Мнения: 610
Момичета, включвам се и аз с новини- нашето бебче реши да се появи на бял свят по-рано от очакваното! 🩵
Снощи се събудих към 1:15ч от усещане, че ми се пишка и ставайки направо усетих как протича бистра течност. В началото си помислих, че нещо просто бебчо ми е притиснал пикочния мехур, но след като в рамките на 5 минути ми се случи още 2 пъти се усетих, че са води. 😅
Отидох до АГ , успях да удържа до сутринта, за да може моята лекарка да ме оперира.
Макар и по-рано роден си диша самостоятелно и не е в кувьоз.
Дадоха ми го в реанимация за 5 минутки и вече се надявам утре като ме качат в стая да си е при мен. Казаха, че от мен зависи и ако се чувствам окей, че ще може. 🥰

# 25
  • Мнения: 223
Nomad girl, честито 💙💙💙 наистина неочаквано, но важното е да сте живи и здрави и да имате цялото време на света да си се радвате!!

Аз приготвям багажа, но все още съм в чуденка какви дрешки да отделя за изписването.. С дълъг ръкав, с къс ръкав ли..
Тези, които родихте вече, може ли да помогнете с насока 🤗

Аз не съм от родилите още, но попитах педиатъра, когото съм избрала за детето - той каза, че в тези жеги няма логика да го обличаш с дълъг ръкав, а така както ти би се облякла. Реално според мен ако нещо те притесни, включи и една жилетчица от комплекта, но наистина и аз го виждам да е за къс ръкав, дори за новородено.

# 26
  • Мнения: 700
Честито, Nomadgirl! Бъдете здрави и щастливи с бебчо!

# 27
  • Мнения: 238
Честито момченце, Nomadgirl!! Нека бъде здрав и щастлив! Бързо да се гушкате вкъщи Heart

# 28
  • Мнения: 210
Nomadgirl честито бебче 🥰 ще трябва да внимавам с нощните ставания до тоалетна-повечето пъти съм само с половин отворено око 😄

# 29
  • Мнения: 684
Честито бебче, Nomadgirl! Да бъде здравичко и щастливо! 🩵

Въртележка няма да взимаме, заради очите.

На мен ми беше много неприятно поставянето на катетър, защото ми го сложиха преди упойката (в Майчин дом). Упойката не съм я усетила, но преди това слагат местна.

Общи условия

Активация на акаунт