Отговори
# 45
  • Мнения: 715
Не съм гледала часовник, но имам усещането, че секциото приключи за 15-20 мин. Много бързо ми се стори. Родих към 11 сутринта, в реанимация бях до другата сутрин. Главоболие нямах, но през нощта ми се гадеше. Лохиите минаха бързо, не повече от 20 дни и то съвсем леки. Знам, че при секцио добре изчистват и затова лохиите са по-оскъдни. Имах нощни дамски превръзки, но въобще не ми трябваха. Кърма при мен така и не дойде, но може би това е особеност на моя организъм. За къпането ми беше сложно, бавно и не особено качествено в болницата. Косата успях да изкъпя на третия ден за изписването. В къщи обаче си се къпах нормално. Веднъж само смених лепенката вкъщи вечерта, след като ни изписаха и после вече без.

# 46
  • Мнения: 684
Аз от една седмица се каня да стягам багажа за родилното Joy Иначе снощи четох списъка на мъжа ми Sweat Smile
Към мамите раждали секцио, колко време продължава цялата операция? Колко време ви държаха в реанимация? Имали ли сте главоболие след спиналната упойка? Колко време след операцията успяхте да се изкъпите? Кога тръгват лохиите и какво да очаквам? На кой ден ви тръгна кърмата?
Съжалявам за многото въпроси, просто искам да съм поне малко подготвена, тъй като ще ми е първо раждане и вече започвам малко да се притеснявам Persevere

Операцията беше около час. Не знам на коя минута точно го извадиха, защото преди това имах кризисни моменти и загубих представа за времето.
В реанимация бях към 24 часа. Не съм имала главоболие или втрисане след това, но имаше момичета с такива симптоми. Даже си спомням една жена до мен как се тресеше цялата.
Аз успях да се изкъпя като хората едва вкъщи. Другото беше по-скоро подмиване, а и в началото не ми даваха.
Лохиите си тръгват веднага. В реанимация бях с лигнин между краката. Щом ме качиха в стая се случи да стана от леглото и буквално да направя локва кръв на пода, но беше еднократно. После си беше като при цикъл.
Кърма имах на 3-ти ден, но преди това си имаше коластра. Слагах бебето на гърда още откакто ми го донесоха в стаята, денят след реанимация. От 3-ти ден беше изцяло на кърма вече.

# 47
  • Мнения: 610
При мен секциото продължи може би към 40-50 минути общо. Бебчо излезе на първите 5 и после малко повече време май им отне да махнат плацентата и да почистят. Не се усещаше неприятно, а и в този момент си мислиш само как си чул най-милия плач на света и това те крепи. 😊
После ме отведоха в реанимация и останах там за 24ч, имате подложка отдолу и допълнително едни хартиени кърпи, които подменят регулярно. Бебчето го докарват в реанимация за 5мин, ако е добре. Ако не е ви дават инфо какво са направили и тн. При нас имаше подобен случай на друго момиче.
На сутринта ни направиха душ с подлога, да ви кажа вече хич не ме притесняваше нищо, то толкова хора се изреждат, че спира да ти пука. Дадоха ни чай и чист шоколад 1-2 парченца и бавно ставане. В началото е доста тегаво, но колкото повече се движиш, толкова по-добре става.
В 12ч ще сляза да видя бебчо и така. 🥰

# 48
  • Мнения: 1 889
Бебето го вадят много бързо, но цялата операцията е не повече от 40-50 минути. Аз бях в реанимация само няколко часа и още в същия ден се раздвижих и ме качиха, защото имаше много извънредни операции и трябваше да освободим легла 😂
Кърмата ми дойде супер бързо, изобщо не е пил адаптирано мляко даже. Но го дължа на това, че веднага си го взех при мен и го слагах на гърда супер често.
Лохиите тръгват веднага, въпреки че бях секцио първите 1-2 дни си ми бяха обилни.
Изкъпах се цялата с косата на третия ден мисля че. Просто бях с водоустойчива лепенка и не съм поливала директно с душа.

Последна редакция: сб, 29 юли 2023, 15:04 от yanna777

# 49
  • Мнения: 238
Аз от една седмица се каня да стягам багажа за родилното Joy Иначе снощи четох списъка на мъжа ми Sweat Smile
Към мамите раждали секцио, колко време продължава цялата операция? Колко време ви държаха в реанимация? Имали ли сте главоболие след спиналната упойка? Колко време след операцията успяхте да се изкъпите? Кога тръгват лохиите и какво да очаквам? На кой ден ви тръгна кърмата?
Съжалявам за многото въпроси, просто искам да съм поне малко подготвена, тъй като ще ми е първо раждане и вече започвам малко да се притеснявам Persevere
Бебето се вади сигурно за 3-4 минути, след това чистенето и шиенето, сигурно 20-30. Аз бях замаяна като ме показаха на родата. После в реанимацията бях 24 часа. Не си спомням да ме е боляло нещо.
Линиите сигурно веднага са почнали, честно казано не си спомням. Кърмата дойде веднага, смисъл като ми я дадоха на другия ден си я кърмих.

# 50
  • Мнения: 2 120
Леле, Nomadgirl, честито! Жив и здрав да ви е малкият юнак и много да ви радва!
Бързо възстановяване! 🍀🤗

# 51
  • Мнения: 393
Аз бих искала да попитам дали на някоя от вас й е прилошало по време на операцията? На мен ми става много зле, когато лежа по гръб, и затова се притеснявам как ще издържа операцията по гръб.

# 52
  • Мнения: 2 120
Аз бях спешно секцио, съответно изобщо не съм била гладна и жадна. На обяд преди да ме приемат изядох една баничка и една кифла 😀 Кафе и вода не съм спирала да пия.
В 4 часа следобяд ми беше операцията. И по време на нея ми се доповръща по едно време, стана ми гадно на стомаха. Веднага им казах и те реагираха веднага и ме отпусна.

Иначе катетър и упойка изобщо не усетих кога ми сложиха. След операцията ме тресеше, вече писах за това. Аз бях 4-тата оперирана за деня и след мен нямаше други, но ме настаниха в реанимация към 5 следобед и седях заедно с оперираните от същата сутрин момичета до следващата сутрин, а не 24 часа. Значи съм била там около 14 часа. Още след операцията започнах да се опитвам да си раздвижвам краката. И се движех в леглото колкото ми беше възможно. Чаках с нетърпение времето, в което ще ми дадат да пия вода. На сутринта ни измиха, след това станах да се раздвижа и походя из реанимацията. В същия момент дойде и жената, която щеше да ни раздвижва. На другите, които лежаха около 24 часа, им беше доста трудно ставането и раздвижването. Изкъпах се същата сутрин горе в стаята.

Nomadgirl, колко кг и см се роди принцът?

iv_vd89, при теб как върви?

Последна редакция: сб, 29 юли 2023, 16:27 от Jupiter sea

# 53
  • Мнения: 610
Много е мъничък 2.600кг, 45см 🩵 Надявам се бързо да качи и на ръст и на килограми. Докато го храня и заспива и така става 30мин хранене за 10-20мл.

# 54
  • Мнения: 238
Jupiter, при мен цял ден по нещо. Следяха тоновете сутринта, бил много поспалив, накараха ме да ям и да се движа и пак тонове. За мен тия диаграми са винаги едни и същи, но докторката тук се чу с моята че не и харесват. Провери ме за разкритие, нямам. И сега съм пак на 24-часова система. Хем казват че е готов, хем се опитват да го задържат. Тапата нищо не значела.
Така че засега си седя тук и чакам. Ама не знам какво точно чакам. Close

# 55
  • Мнения: 207
Честито на всички мами 🧸🤍 Да са ви здрави бебоците и много радост да ви донесат. Относно въртележките аз махнах нашата от кошарата защото се стряскаше, не ви препоръчвам.

# 56
  • Мнения: 253
Момичета, благодаря ви страшно много за информацията! Kissing Heart Heart Успях да придобия представа каква е процедурата при секцио и бих казала, че се чувствам малко по-спокойна. Надявам се и аз да не усетя времето как минава. Вече нямам търпение да идва датата и да видя малкия палавник, който от 3 дни насам не е спрял да ме рита Satisfied
Много се радвам, че при всички вас раждането е било без проблеми и най-вече, че вие е бебоците сте добре! Heart

# 57
  • Мнения: 1 889
Lovesea на много бременни им става лошо по гръб, не се притеснявай. Просто трябва да кажеш на анестезиолога, ако се случи.

# 58
  • Мнения: 388
Аз усетих гадене точно преди да го извадят, както и към края, сложиха ми деган и подейства веднага.

# 59
  • Мнения: 99
Има ли мами, родили в Шейново, в каква стая стр били настанени и колко общо беше необходимо да заплатите накрая?

Общи условия

Активация на акаунт