Коремчето вече расте, а мама се чуди момиченце ли е или момче (Тема 3/ Януари 2024г.)

  • 27 006
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 195
На мен ми излезе резултатът от БХС днес и всичко е наред, камък ми падна от сърцето. Heart

Иначе и моето ДЗО покрива само 400 лв за проследяване на беменност Grinning Аз вече почти ги направих, сега чакам дали няма да се направят на цигани да ми възстановят парите.

# 31
  • Мнения: 27
Уааау Heart Eyes Новата ни тема е прекрасна. Мами, имам много глупав въпрос, ама някоя усеща ли бебето? Знам, че е рано, казах ня Аг-то, при която беше феталната, че го усещам, тя се позасмя Grinning Но аз лично мога да се закълна, че нещо мърда. Вероятно си внушавам, де, ама имя ли такива като мен?

Аз на моменти го усещам, може би от 12 гс. Вечер предимно като съм в покой. Вече съм 15 гс. В началото като гъделичкане или пеперудки се усеща. Предната бременност почнах също от 14-15 гс да го усещам това гъделичкане.
По принцип да за лекарите е рано защото бебето е много малко все още.

За сега и аз само гъделичкане съм усещала, когато таткото ме гали по корема, но реших, че си въобразявам Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 853
Моето ДЗО е чиста пародия, едни 300лв покриват, но са такива цигани…. В Сряда феталната ще им пусна за възстановяване, пък да видим.

# 33
  • София
  • Мнения: 474
Хубаво е, че ДЗО плащат теста. В този случай е трябвало при предходния преглед. Но фактор ли е един ден ако сте решила да го правите? Т.е един ден повече ще изчакате резултата.
В моя пакет за ДЗО изрично е вписано, че ако лекар ме изпрати на каквото и да е изследване се покрива 100% от изследването, а моята лекарка иска да мине ФМ, БХС и ако нещо я притесни тогавашна пренатален. За това не съм пускала предварително. Иначе много ми се иска, за мое си спокойствие ☺️

# 34
  • Мнения: 321
Предния път не правих пренатален тест. На 27 години бях, като изцяло се доверих на БХС и скрининга. Обаче, след всички проблеми този път реших да инвестирам в такъв тест. Някак си за мое успокоение. Пък и сегашния ми АГ на предния ми БХС от Майчин дом реагира с думите, че това си е малко статистка и все едно нищо не било. Просто всичко правя в името на това да съм спокойна.

# 35
  • Мнения: 342
И аз за пренаталния не исках фактура и нищо не подавах, защото бях звъняла и също ми казаха,  че има лимит - 700лв за всичко през бременността, то само от феталните ще станат,  отделно прегледи и изследвания,  та нямаше смисъл.  Иначе за раждане ми казаха,  че покриват 900лв избор на екип специално.
Ние също не правихме пренатален предния път,  направо не знам как след като вече имахме загуба заради синдром, но сега още като убеждавах мм за второ дете / не беше лесно 😅/ той искаше задължително, защото всичко му е стрес и на него с бременност, изследвания и тн. Та, ако можеш да си го позволиш без да внася стрес в семейството, заради бюджета, за мен е още едно спокойствие и пак бих направила.

# 36
  • София
  • Мнения: 126
При мен излезе БХС , но аз съм почти на 41 и риска доста се увеличава,  иначе заключението въз основа на БХС и ФМ е , че теста е по мои желание,  от инвазивни изследвания няма нужда за момента.
И според мен кой както го почувства и има възможност.  При мен АГ заради възрастта препоръча. На моя приятелка преди 6 години на 37, с трета бременност и излезе висок риск и прави амниоцентеза,  всичко беше наред и има живо и здраво момиченце, но тестовете са по-нови.

# 37
  • Мнения: 321
Амиоцентезата е доста опасна в началните седмици. За това по добра опция са пренаталните тестове, тъй като инвазилни. Като бях за аборта в болницата бях с едно момиче с висок риск за Даун в 12 седмица, като амиоцентезата потвърди, но доведе до спиране на сърдечната дейност на плода. По принцип, както си прецени човека не е задължително на 100% ако нямате такива пари да ги давате и да се доверите на БХС.

За здравното застраховане аз много четох и накрая нищо не направих. Ако си бременна и направиш не покрива. Трябва минимум 6 месеца преди бременността да е направено за да покрива някои разходи.

# 38
  • Мнения: 5 002
Аз чакам кръвните от бхс, но на ехографа АГ каза,че всичко е идеално и да не се тревожа, онова е само статистика...

# 39
  • Мнения: 1 736
Момичета аз направих консултация с хематолог за моите мутаций,които реших да си изследвам сама ,както повечето неща...никой не те подтиква към нищо...в крайна сметка за пай 4г/4г и още 2 хетерозиготни реших да започна фраксипарин от 0.4...притеснява ме само има ли как да сгреша нещо при самото му биене в корема...разбрах,че на около 5 см от пъпа...аз съм малко по дебеличка и определено все подута и не ми става такава хубава гънка кожа ,която мога да дръпна...а по сланинкено ми стои...незнам как ще си издърпам кожата...някой със съвет 😁
Иначе препоръчвам за хематолог д-р Веселина Иванова...тази жена говори над половин час с мен по телефона...поиска ми всички изследвания които имам...коментирах е и другите ми резултати...витамини,желязо,хормони ...много е мила ...обяснява всичко и можеш да и зададеш и 100 въпроса...ще ви отговори

# 40
  • Мнения: 5 002
Аз пропуснах да ти кажа в другата тема - няма точно как да центриш до сантиметри, бий ги където най - малко боли. Аз ги слагам в паласките, изстудявам с лед преди това. Няма да си навредиш , те не вредят, не минават през плацентата.  Или са " за всеки случай" или помагат. Спокойно

# 41
  • Мнения: 305
И аз , и още едно момиче сме при нея от чата , малко някой път ни бърка Simple Smile трябва да и повтаряш , иначе е готина да . Аз също я харесвам ❤

# 42
  • Мнения: 19
Мале девойки. толкова много изписвате тука темата че направо не мога да следя абсолютно всичко Grinning Минахме и ние  ФМ и БХС и пренатален. Всичко е ок само че ме сложиха на Аспирин акард до 36гс заради високият риск за прееклампсия. Чакаме момченце Blue Heart  Имах някакво леко отлепяне, веднага се стрелнах при аг и ме сложиха на утрогестан и ношпа  за 10 дена. Мъж си изкара акъла, и лекичко се е побъркал на тема " почивай си" = i'm on bed rest само за да му угодя, но усещам как накрая още врътна едно скандалче да си гледа работата. Лекарката каза "не е страшно, спокойно, само без секс 10 дена + стандартното никакво тежко". Ден по късно почнах да усещам придърпване на мускулите точно под пъпа, като тик на окото. Айде пак при Аг.. лол оказа се че съм със задна плацента и за това че диването толкова много се върти като пумпал го усещам от сега.  Та тъй. иначе и аз съм с завишено ТСХ и съм на хормони.... пф толкова много лекари и лекарства никога не съм приемала..... леко е досадно да си бременна :/

# 43
  • Мнения: 105
Момичета, днес ми излезна резултатът от БХС. Всичко е наред, обсъдих и с генетичката от Фемина, тя каза, че няма нужда от пренатален, само ако искам за мое успокоение, но аз съм си толкова спокойна.. и въпреки че гаденето продължава, наслаждавам се на бременността си. Пожелавам на всяка спокойствие като моето 😇🥰

# 44
  • Мнения: 1 195
Надежда Х, и аз бия под пъпа, редувам страните, в началото биех и в паласките. Ще се справиш, няма как да сгрешиш Simple Smile

Sabrerouge, при кой ендокринолог се следиш? Аз мисля да ходя при Начев, май последно в Майчин дом е най-лесно да се намери, доколкото четох. Както ми беше казала друга ендо, че тсх трябвало да е под 2, сега на БХС докторката ми вика проверете пак с Начев, защото последните проучвания показвали, че около 2-2.5 е добре при бременност.. не знам, ако няма смисъл, не искам да го пия този еутирокс, та ще ходя при Начев да каже и той.

Общи условия

Активация на акаунт