Коремчето вече расте, а мама се чуди момиченце ли е или момче (Тема 3/ Януари 2024г.)

  • 27 021
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 155
Момичета има ли някоя от вас което не е правила пренатален тест, че така като ви следя май май повечето сте го направили. Днес ми изпратиха резултати от БХС и на мен ми изглеждат доста добре < 1 на 20 000 са всички, прееклампсия 1:7 467. Бях решила да правя, но всички около мен постоянно ми обясняват да не се филмирам излишно и да спра да го мисля..
И аз бях така, но в крайна сметка реших да не правя....прави това, което те кара да бъдеш спокойна 😊

# 16
  • Мнения: 1 195
И аз не съм направила още. Сега чакам от скрининга резултата и ако всичко е окей не смятам и да правя. Наистина както си го усещаш, и в единия, и в другия случай не трябва да се водиш по другите хора.

Иначе благодаря за новата тема Hug Следващ преглед и при мен е чак на 1.08, как ще издържа Joy

Момичета има ли някоя от вас което не е правила пренатален тест, че така като ви следя май май повечето сте го направили. Днес ми изпратиха резултати от БХС и на мен ми изглеждат доста добре < 1 на 20 000 са всички, прееклампсия 1:7 467. Бях решила да правя, но всички около мен постоянно ми обясняват да не се филмирам излишно и да спра да го мисля..
И аз бях така, но в крайна сметка реших да не правя....прави това, което те кара да бъдеш спокойна 😊

# 17
  • Мнения: 197
Уааау Heart Eyes Новата ни тема е прекрасна. Мами, имам много глупав въпрос, ама някоя усеща ли бебето? Знам, че е рано, казах ня Аг-то, при която беше феталната, че го усещам, тя се позасмя Grinning Но аз лично мога да се закълна, че нещо мърда. Вероятно си внушавам, де, ама имя ли такива като мен?
На мен на последния преглед ми казаха, че е възможно заради телосложението ми скоро да започна да усещам бебето, а аз се бях нагласила за към 5-тия месец и сега всеки ден се чудя дали  я усещам или просто защото казаха, че е възможно, да си втълпвам Joy Ти какво усещаш, за да сравня? Thinking

Моето телосложение е.... дебелшко Grinning Усещам мърдане в някоя част на корема, особено при някаква силна емоция например и вечер като тръгна да си лягам буквално все едно нещо ме побутва

# 18
  • Мнения: 173
И аз не съм направила още. Сега чакам от скрининга резултата и ако всичко е окей не смятам и да правя. Наистина както си го усещаш, и в единия, и в другия случай не трябва да се водиш по другите хора.

Иначе благодаря за новата тема Hug Следващ преглед и при мен е чак на 1.08, как ще издържа Joy

Момичета има ли някоя от вас което не е правила пренатален тест, че така като ви следя май май повечето сте го направили. Днес ми изпратиха резултати от БХС и на мен ми изглеждат доста добре < 1 на 20 000 са всички, прееклампсия 1:7 467. Бях решила да правя, но всички около мен постоянно ми обясняват да не се филмирам излишно и да спра да го мисля..
И аз бях така, но в крайна сметка реших да не правя....прави това, което те кара да бъдеш спокойна 😊

Моят следващ преглед е чак на 14.08. 🥺 Струва ми се, че е след векове!! Иначе аз май се филмирам, че усещам някакво движение, но не съм сигурна. Рядко е, а и съм едва 15 ГС с предна плацента. Първа бременност ми е и не знам какво точно трябва да е. 😹

# 19
  • Мнения: 59


Момичета прикачих резултатите от първия ми Скриниг и Феталната мормофория когато бях в 12та седмица . Лекарката, каза че няма нищо притеснително , че всичко е наред за момента , но все пак искам и вашето мнение. Днес бях на преглед при АГ вече съм в 16та седмица , по нейно предположение ще имаме момиченце, да сега всичко е нормално 135 удара в минута и 147грама , каза че плацентата е високо не знам какво означава това , единственото притеснително е че почти постоянно се боря с инфекции и днес пак ми взе микробиология

Последна редакция: чт, 20 юли 2023, 21:58 от Desislavaiva

# 20
  • Мнения: 305
момичета излязоха ми резултатите от тромбофилия и сега съм малко притеснена.Утре ще се свържа с АГ...някоя от вас,която по ги разбира тези неща ...качвам снимка...незнам има ли смисъл да ги повторя и някъде другаде ..може ли да има грешка..и според вас трябва ли и нещо друго да се пуска...чета за някакви антифосфолипидни антитела...иначе пуснах и nifty pro


Според мен не само на Аг , но си направи консултация с хематолог , те ще ти кажат най добре на каква терапия да си . Има онлайн през приложение можеш да ги изпратиш и да ти кажат какво означават.
Няма как да има грешка това са тромбофилия , която не се променя няма как да изчезне . Антифоссолипидните антитела са придобита тромбофилия , може да имаш , може да нямаш , в определени периоди . Аз когато направих теста веднага си пуснах и имах , преди година нямах . Затова сега съм на терапия. Така че няма нищо страшно , като се вземат мерки ❤

# 21
  • Мнения: 70
момичета излязоха ми резултатите от тромбофилия и сега съм малко притеснена.Утре ще се свържа с АГ...някоя от вас,която по ги разбира тези неща ...качвам снимка...незнам има ли смисъл да ги повторя и някъде другаде ..може ли да има грешка..и според вас трябва ли и нещо друго да се пуска...чета за някакви антифосфолипидни антитела...иначе пуснах и nifty pro


Според мен не само на Аг , но си направи консултация с хематолог , те ще ти кажат най добре на каква терапия да си . Има онлайн през приложение можеш да ги изпратиш и да ти кажат какво означават.
Няма как да има грешка това са тромбофилия , която не се променя няма как да изчезне . Антифоссолипидните антитела са придобита тромбофилия , може да имаш , може да нямаш , в определени периоди . Аз когато направих теста веднага си пуснах и имах , преди година нямах . Затова сега съм на терапия. Така че няма нищо страшно , като се вземат мерки ❤

Абсолютно подкрепям това мнение! нека хематолог да види изследването.

# 22
  • Мнения: 188
каза че плацентата е високо не знам какво означава това

Високата е “нормална”, често срещана.



Предпоследната (fundal от fundus) е високата.

# 23
  • Мнения: 104
Уааау Heart Eyes Новата ни тема е прекрасна. Мами, имам много глупав въпрос, ама някоя усеща ли бебето? Знам, че е рано, казах ня Аг-то, при която беше феталната, че го усещам, тя се позасмя Grinning Но аз лично мога да се закълна, че нещо мърда. Вероятно си внушавам, де, ама имя ли такива като мен?
Аз съм в 16 седмица и 3 дни и от няколко дни мога да се закълна че усещам как мърда... Като леко потупване с пръст може би е май точното описание за  което се сещам Grinning

# 24
  • Мнения: 321
Уааау Heart Eyes Новата ни тема е прекрасна. Мами, имам много глупав въпрос, ама някоя усеща ли бебето? Знам, че е рано, казах ня Аг-то, при която беше феталната, че го усещам, тя се позасмя Grinning Но аз лично мога да се закълна, че нещо мърда. Вероятно си внушавам, де, ама имя ли такива като мен?

Аз на моменти го усещам, може би от 12 гс. Вечер предимно като съм в покой. Вече съм 15 гс. В началото като гъделичкане или пеперудки се усеща. Предната бременност почнах също от 14-15 гс да го усещам това гъделичкане.
По принцип да за лекарите е рано защото бебето е много малко все още.

# 25
  • Мнения: 19
Момичета има ли някоя от вас което не е правила пренатален тест, че така като ви следя май май повечето сте го направили. Днес ми изпратиха резултати от БХС и на мен ми изглеждат доста добре < 1 на 20 000 са всички, прееклампсия 1:7 467. Бях решила да правя, но всички около мен постоянно ми обясняват да не се филмирам излишно и да спра да го мисля..

Привет! И аз все още не съм правила. Изчаквам и умувам, защото сумата не е никак малка...

# 26
  • София
  • Мнения: 853
Аз не съм правила. В Сряда съм на Фетална, ако всичко е наред няма да правя пренатален тест.

# 27
  • София
  • Мнения: 474
И аз в сряда съм на фетална, в четвъртък на БХС и тогава пренатален. Чудех се дали да не пусна предварително пренатален, но ако съм без препоръка от АГ, допълнителното здравно няма да ми възстановят сумата, а тя наистина не е малка.

# 28
  • София
  • Мнения: 853
Хубаво е, че ДЗО плащат теста. В този случай е трябвало при предходния преглед. Но фактор ли е един ден ако сте решила да го правите? Т.е един ден повече ще изчакате резултата.

# 29
  • Мнения: 305
Ами не всички плащат ДЗИ , покриват само 500 лева за проследяване на бременност .поне за моят пакет де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт