Коремчето вече расте, а мама се чуди момиченце ли е или момче (Тема 3/ Януари 2024г.)

  • 27 046
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 477
Iseult, ако можеш и ти е удобно да споделиш какво е казал д-р Начев и дали е потвърдил новите проучвания, когато минеш преглед. Hands Pray

# 46
  • Мнения: 596
Браво за хубавите резултати, момичета 😊 Значи най-страшното мина за повечето от нас. Пожелавам ви сега да сте по-спокойни и да се наслаждавате на оставащите месеци Simple Smile

Ние сме на почивка от една седмица и изобщо не съм поглеждала нито в темата, нито във фейсбук. Прекарваме си добре, с малко дете на море е весело, представям си догодина с две, катуна ще е пълен Grinning
Иначе нямам никакви оплаквания за щастие, като се върна ще пусна урина и ще се уговоря с АГ за преглед към средата на август, а към края ще ходя на втора ФМ. Тогава ще съм 22 седмица, на първата ФМ д-р Павлова каза че няма смисъл да ходя по-рано понеже е видяла, че всичко е супер до момента.
Чакам с нетърпение онова чувство на плуващите рибки в корема и малко завиждам на тези от вас, които вече го усещат 🤗

# 47
  • Мнения: 85
Има ли някоя, която все още продължава да приема дуфастон. Пия го откакто разбрах за бременността 3х2, а последните две седмици 2х2.

# 48
  • Мнения: 305
На мен ми го спряха свдмиц преди Бхс … и до колкото знам след 12 седмица вече не вършел работа . Но консултирай се с лекар , твоят може да е нисък и затова .

# 49
  • Мнения: 144

Sabrerouge, при кой ендокринолог се следиш? Аз мисля да ходя при Начев, май последно в Майчин дом е най-лесно да се намери, доколкото четох. Както ми беше казала друга ендо, че тсх трябвало да е под 2, сега на БХС докторката ми вика проверете пак с Начев, защото последните проучвания показвали, че около 2-2.5 е добре при бременност.. не знам, ако няма смисъл, не искам да го пия този еутирокс, та ще ходя при Начев да каже и той.

Аз ходих при Начев преди 10 дни с тсх 3,3. Даже не се и почуди, накара ми се, че дори за забременяване над 2 е високо и как така не съм го регулирала досега.
Не ми допадна подхода му, предписа ми еутирокс, каза ми "Ако ти е много висока дозата, може да получиш съпцебиене. Ако продължи повече от 24 часа, звънни ми."

Консултирах се с друг доктор същия ден и тя ме увери, че не е толкова високо, всичко е наред, но поне под 3 да го свалим, за да не се притеснявам. Предписа ми двойно по-ниска доза и послушах нея. Общо взето, както писах и преди, новите проучвания показват, че до 3 няма проблем.

Начев си е в Майчин дом, доста се чака.

# 50
  • Мнения: 4 246
Преди няколко дни ходих на ендокринолог и ми каза, че ТСХ до 2.5 при бременни е в норма.
Моят резултат от преди месец е 2.32.
Аз усещам под пъпа опъване и сякаш нещо мърда, но дали е бебето не знам. 🤣

# 51
  • Мнения: 462
Аз ходя при Хедер на ендокринолог и тя иска да държим тсх под 2, моето преди 3 седмици някъде беше 1.46 и продължавам да взимам л-тироксин, като в 16 седмица иска пак да го пусна да видим колко е.

# 52
  • Мнения: 1 741
Момичета аз съм с базед и от началото на бременността се следя през 2 седмици...трябва да пускате и фт4 и фт3 с тсх...тсх е хормон на хипофизата,а фт4 на жлезата...моя ендо иска тсх под 2...даже за него идеално е под 1...на хората на които им работи перфектно жлезата е около 1...но моя ендо иска и фт4 на горните 25%...тоест около 18-20...каза,че ниско тсх е по малкия риск от високо,защото при ниско си в хиперфункция и произвеждаш много фт4 ,а при високо си в хипофункция и може да няма достатъчно фт4...моето тсх когато забременях рязко падна на 0.02..колкото и да вдигахме дозата на пропицила не мърдаше...но пък почваше да пада фт4 и така намерихме някаква доза от която тсх да е 0.2 на долна граница,а фт4 да си стои в оптималните нива...най важно беше през първите 3месеца,защото бебето няма жлеза и дърпа от нашето фт4 за себе си...след 3тив месец вече си има собствена жлеза и не зависи от нашите хормони...това е което знам аз

# 53
  • Мнения: 155
И на мен ми спряха прогестерона след БХС, някъде 13та седмица май беше. Докторката каза, че вече нямало смисъл от него...

# 54
  • Мнения: 40
На мен ми го спират чак  към 5ти август, без да съм имала оплаквания.. Термин 31.01..явно просто се застраховат лекарите.. Инвитро сме
Има ли някоя, която все още продължава да приема дуфастон. Пия го откакто разбрах за бременността 3х2, а последните две седмици 2х2.

# 55
  • Мнения: 5 002
Момичета,сънувате ли кошмари? Мен ми се случва много често, много детайлни и ужасни, и дори да се будя по няколко пъти, после сънувам друг кошмар и така...

# 56
  • Мнения: 116
Момичета,сънувате ли кошмари? Мен ми се случва много често, много детайлни и ужасни, и дори да се будя по няколко пъти, после сънувам друг кошмар и така...
Не само кошмари, но сякаш скачам от сън в сън нон стоп🙃

# 57
  • Мнения: 105
Момичета,сънувате ли кошмари? Мен ми се случва много често, много детайлни и ужасни, и дори да се будя по няколко пъти, после сънувам друг кошмар и така...
Аз, още преди да разбера, че съм бременна, сънувах, че съм. Беше доста шокиращо. След това често сънувах смърт в началото на бременността, а сега сънувам само простотии.. как някакви крокодили ме заговарят или пък бивши гаджета от тинейджърските години 😁 Бях чела една статия ( яд ме е, че не я запазих), в която пише, че на бременните масово им се изчанчват сънищата. Няма научно обяснение защо се случва, но повечето експерти смятат, че се дължи на хормоните, но защо много от бременните сънуват кошмари, явно ще си остане неразбрано.. Винаги, когато се събудя след кошмар, си пускам музика, много ми помага.

# 58
  • София
  • Мнения: 853
Момичета, в болничен съм от личната. Трябва ли да се върна на работа, за няколко дни, за да изляза в болничен от АГ?

# 59
  • Мнения: 4 246
Аз си взех от комисия веднага след болничен от личната.
Аг май обаче не може да даде или поне при мен така беше.

Общи условия

Активация на акаунт