ПЧМГ - 3 тема

  • 11 383
  • 132
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Здравейте! Моля родителите на деца в ПЧМГ да споделят мнение относно общата атмосфера в училището и отношението на учителите и ръководството към ученици и родители. Отзивите на познати и учащи са негативни и избират изрично други училища именно заради “казармената обстановка”, пренебрежително и грубо отношение към децата, сякаш от времето на 80-те. Другото притеснително нещо е забрана за ползване на двора по предназначение освен часовете по физическо.

# 31
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Синът ми беше в пчмг 5-7, продължи и след седми. За първи път чува за казармено отношение. Ред има, правилата се спазват, униформи се носят, отсъствия и закъснения не се толерират. Домашните се проверяват. 5-7 клас са без телефони. Това според мен е съвсем ок, но ако споделите нещо по-конкретно, ще може да се коментира.

# 32
  • Мнения: 9 700
Кои други училища избират пред  ПЧМГ, ако може, споделете?

# 33
  • Мнения: 111
Синът ми е там 5-7 клас. Не се чувства в казармата определено. А аз лично съм много доволна от правилата и спазването им. Има ред и дисциплина.

# 34
  • Мнения: 7 159
Отзивите на познати и учащи са негативни и избират изрично други училища именно заради “казармената обстановка”, пренебрежително и грубо отношение към децата, сякаш от времето на 80-те. Другото притеснително нещо е забрана за ползване на двора по предназначение освен часовете по физическо.
Чак казарма не е.
Но наистина има доста строги правила, които трябва да се спазват. На мен лично някои ми идват в повече.
Но не заради правилата сменихме училището.
Причините са няколко.

От учителите само към един имах забележка и то сериозна, но от ръководството нищо не направиха по въпроса.
Учителката имаше доста грубо и обидно отношение към децата.
За радост преподава само на малките ученици.

Съжалявам, но имена не мога да споделя.

Аз съм доволна, че детето ми се обучава в гимназията в периода 5-7 клас, но се радвам, че сменихме училището.
В настоящето се чувстваме (и аз, и детето) доста по-добре и по-спокойно.

Иначе в двора децата често пушеха. Предполагам, че затова са го затворили и се ползва само по предназначение.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 13:21 от Фран

# 35
  • Мнения: 3
Кои други училища избират пред  ПЧМГ, ако може, споделете?
Езикови гимназии, АК, СМГ. Допускам, че най-важното при избора на ново училище е промяна в интересите на детето.

# 36
  • Мнения: 9 700
Кои други училища избират пред  ПЧМГ, ако може, споделете?
Езикови гимназии, АК, СМГ. Допускам, че най-важното при избора на ново училище е промяна в интересите на детето.
При промяна на интересите е разбираемо, но нагоре бяха писали, че понеже било много строго, записвали децата другаде. И се чудех.

# 37
  • Мнения: 344
Изобщо не е строго. Децата имат нужда малко от дисциплина. Има доста разглезени деца и проблеми с дисциплината.Не мисля ,че има грубо отношение децата се чувстват добре.Съмнявам се в държавните училища отношението да е по-добро.Към родителите няма родителски срещи, но ако се обадя и говоря с класната винаги влиза в положение.Факт е ,че доста деца си продължават и учителите по математика са много добри, поне според мен ,даже сравнено с НПМГ, че даже и СМГ а пък да не говорим за езиковите...За АК ние се отказахме защото таксата е двойна и направо не си заслужава, както и няма отстъпка за постижения.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 374
Прочетох на деветокласничката това за казарменото отношение и не даването на ползването на двора и тя много се смя. Никой няма лошо отношение към децата или пък да ги държат толкова строго.
Искам да похваля тази година  младия преподавател по химия Янислав Данчовски. Дъщеря ми каза, че много е харесала химията тази година с него. А и на края на годината той им прати анонимни анкети да го оценят и да си кажат препоръките към него. Много добро впечатление ми направи и е достоен заместник на Димитрова, която е казала, че след няколко години ще се пенсионира.

# 39
  • Мнения: 282
Децата ритат и играят баскетбол всеки петък след часовете. Казармено не съм забелязала да е, а децата никак не са се оплакали. Моето твърдо иска да остане в това училище и след 7 клас и рвзбира се, че се оплаква от преподаватели, които “не го харесват”. Но трябва да свиква:). Толерирам забраната на телефони, но той каза че другата година-7 клас било разрешено, което никак не ми допада, ако е така. През междучасията са на двора или комуникират помежду си, а не на телефоните и може би това ще е първия истински негатив, който бих споделила- ако наистина е така/. Страхотно е училището и всички имат знания, не само по математика!

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 23:25 от FBID10156259284633594

# 40
  • Мнения: 344
Натоварването на децата е голямо и особенно откъм проекти, това е минус. Дисциплината още трябва да се стегне. Математиката е топ и като учители и като брой часове, също и езика си е предимство с английския че се започва от нивото на което си. Няма спор добро училище е, но наистина нищо перфектно няма навсякъде си има недостатъци...

# 41
  • Мнения: 3
Благодаря за изказаните мнения! Flowers Bouquet Бих се радвала да споделите и други впечатления.

# 42
  • Мнения: 77
Здравейте, днес ходих да поръчам униформа за бъдещата ни петокласничка. Поръчах суитшърт, жилетка, пола, панталон, блузи с къс ръкав, с дълъг ръкав, от двата вида тениски. В допълнение исках да взема и поне 5 допълнителни емблеми за пришиване към други суитшърти или блузи и от магазина ми отказаха - можело най-много две, което ме подразни. При вас така ли е - ограничавали ли са броя на допълнителните емблеми?

# 43
  • Мнения: 8 244
Здравейте, днес ходих да поръчам униформа за бъдещата ни петокласничка. Поръчах суитшърт, жилетка, пола, панталон, блузи с къс ръкав, с дълъг ръкав, от двата вида тениски. В допълнение исках да взема и поне 5 допълнителни емблеми за пришиване към други суитшърти или блузи и от магазина ми отказаха - можело най-много две, което ме подразни. При вас така ли е - ограничавали ли са броя на допълнителните емблеми?
Не. Даже май имам не зашити у дома.
Ще ви пиша като се прибера другата седмица.

# 44
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Аз не съм купувала емблеми. На какво ги зашивате?

Общи условия

Активация на акаунт