ПЧМГ - 3 тема

  • 11 387
  • 132
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 511
А някой може ли да сподели какво се учи в профил Информатика в 11-ти и 12-ти клас и колко силно е застъпено самото кодиране?
Tatko18, тук са публикувани учебните програми за профилиращите предмети в 11 и 12 клас -https://web.mon.bg/bg/100598. Мисля, че в ПЧМГ учат Java 5 часа седмично.

# 121
  • Мнения: 31
А някой може ли да сподели какво се учи в профил Информатика в 11-ти и 12-ти клас и колко силно е застъпено самото кодиране?
Tatko18, тук са публикувани учебните програми за профилиращите предмети в 11 и 12 клас -https://web.mon.bg/bg/100598. Мисля, че в ПЧМГ учат Java 5 часа седмично.

А имате ли идея как е като трудност, справят ли се учениците

# 122
  • София
  • Мнения: 4 025
Преди десетина години за първи път ученик на училището успя да се класира МБОМ. А ето успехите от последната седмица:

'Ученици на ПЧМГ обраха златните медали на Жаутиковската олимпиада

ПЧМГ има златни медали и в трите състезателни дисциплини, като носителите им са Гео Калфов, 12.клас (физика), Милен Шуманов, 11.клас (математика) и Андрей Стефанов, 9.клас (информатика). Със сребърен медал се окичи и младият физик Илия Василев от 11.клас, а бронзови медали завоюваха математиците Виктор Костадинов от 12.клас и Филип Стефанов от 11.клас. Ръководители на отбора са доказалите се професионалисти Никола Каравасилев (преподавател по физика) и Ирина Шаркова (преподавател по математика) от ПЧМГ.'

https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/16822409?fbclid=IwAR3O_Q … K6gBD3OKASqJcCweY

Браво на децата и преподавателите им!

# 123
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте, имате ли идея кои математици ще поемат новите осмокласници наесен - дали ще продължат учителите, които преподават в 7-ми клас или ще ги поеме учителят на сегашния 12-ти клас?

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 19:23 от Meмчо

# 124
  • Мнения: 2
Здравейте, Дали някой има сборника с тестове за прием в 3-4 клас за ПЧМГ? Бих го купила. Благодаря!

# 125
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Прекрасни деца и учители. Респект. Успехът е много голям!
Здравейте, Дали някой има сборника с тестове за прием в 3-4 клас за ПЧМГ? Бих го купила. Благодаря!
Няма ли го в офиса?

# 126
  • Мнения: 8 245
Здравейте, имате ли идея кои математици ще поемат новите осмокласници наесен - дали ще продължат учителите, които преподават в 7-ми клас или ще ги поеме учителят на сегашния 12-ти клас?
Предполагам, че няма да продължат учителите от 7 клас, като знам кои са.

# 127
  • София
  • Мнения: 4 025
Трудно е да се предвиди, но според мен има вероятност точно учител на сегашния 7 клас да поеме двете паралелки с мат, или поне едната. Данков извежда 12 клас, но ако вземе и 8 ще му станат в един момент два поредни набора с профили, нямам идея това колко часове са, но звучи да са доста, а и може да иска да си вземе деца от 5 клас до 12. Докато Галя Пенчева може да си продължи, тя води 10 клас, ако вземе осмите, ще има период едните да завършат преди другите да влязат в профил, а май тя води школата на 7 клас. Може да има и двама преподаватели, Стоева също би могла да вземе клас, или Шаркова. За настоящите 7-класници правят родителска среща, на която да съобщят, за останалите - на отворените врати, т.е. скоро ще разберете.

# 128
  • Мнения: 511
Часовете по математика са 2 ЗУЧ +5 ПП седмично.
Нормативът на математик е 648 часа годишно.
И аз имам някакво усещане, че Галя Пенчева може да продължи в 8 клас.

# 129
  • София
  • Мнения: 162
Трудно е да се предвиди, но според мен има вероятност точно учител на сегашния 7 клас да поеме двете паралелки с мат, или поне едната. Данков извежда 12 клас, но ако вземе и 8 ще му станат в един момент два поредни набора с профили, нямам идея това колко часове са, но звучи да са доста, а и може да иска да си вземе деца от 5 клас до 12. Докато Галя Пенчева може да си продължи, тя води 10 клас, ако вземе осмите, ще има период едните да завършат преди другите да влязат в профил, а май тя води школата на 7 клас. Може да има и двама преподаватели, Стоева също би могла да вземе клас, или Шаркова. За настоящите 7-класници правят родителска среща, на която да съобщят, за останалите - на отворените врати, т.е. скоро ще разберете.
Преди 3 години, като кандидатствахме за 5 клас, на отворените врати отказаха да ни дадат информация кой учител ще бъде по математика. Дебна за датата на отворените врати и се надявам сега да могат да ни кажат.

# 130
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Честит празник на пчмг!
Концертът беше вълнуващ. Радвам се, че училището продължава още по-успешно въпреки всичко случило се.

# 131
  • Мнения: 6 301
Какво е всичко случило се?

# 132
  • Мнения: 511
Какво е всичко случило се?
Преди две години и половина директорката г-жа Влъчкова почина от ковид, тази есен седмица преди началото на учебната година ПЧМГ и Питагор бяха разделени между съсобствениците. ПЧМГ остана за сем. Влъчкови, Питагор - на другия собственик.
Не е лесно за един млад човек, визирам г-ца Влъчкова, дъщерята на г-жа Влъчкова, да поеме на плещите си едно от топ училищата след такава загуба в личен план.

Спектакълът наистина беше много вълнуващ и докосващ. Радвам се, че  екипът на ПЧМГ устоя на загубата и продължава да сбъдва мечтите не само на Мариана Влъчкова, но вече и на Антония Влъчкова.

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 09:14 от merilen

Общи условия

Активация на акаунт