ПЧМГ - 3 тема

  • 11 385
  • 132
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 282
Първата година взех няколко емблеми, с идеята ако няма налични блузи или тениски да купя бяла подобна и да я дам навашката да я пришие. С времето разбрах, че винаги има наличните размери/ само не около началото на учебната година/ и така и не ги използвах.. а колко униформа си отиде ей така.. сега съм се научила.. по две максимум и през годината на място, когато има нужда.. Пералня- сушилня и готово, всеки ден..
А пък той с такава гордост си носи униформата все още..

# 46
  • Мнения: 8 244
Преди да пуснат тънките суичери с качулка имаше само дебели. Моето дете е топлокръвно и пиръчвах тънки суичери на които шивачка зашиваше емблеми.

За моничета съм виждала много с различни горни дрехи със зашити емблеми.

# 47
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Здравейте, ние чакаме второ класиране в понеделник в ПЧМГ.
Може ли да попитам организират ли екскурзии, ски лагери или някакви други еднодневни мероприятия за да сближат децата от випуска и другите випуски също?
Това с униформите в училището ли ни казват от къде се поръчват?
Какъв е срока на поръчка?
За първия учебен ден специална ли трябва да е - имам предвид различна от ежедневните?
Мерси предварително Heart

# 48
  • София
  • Мнения: 1 374
За малките до 7 клас има зелено училище в България юни месец, 8-11 клас ходят за 5-6 дни на екскурзия в чужбина последната седмица на юни. Има и бяло училище.
За униформите - ще ви дадат координати на фирмата от училище. Поръчвате сега, взимате септември. Единични бройки от наличности може да се допоръчват през годината, ако има размерите.
За първия учебен ден униформата е същата, но държат да се ходи с бялата блузка с якичка и пола за момичетата. Моята щерка си харесва полите и ходи само с тях. Тя не обича  дънки като цяло.

# 49
  • Мнения: 7
Здравейте,

Синковецът догодина ще е 7 клас в ПЧМГ и тъй като вече е категоричен, че ще продължава там и след това, на мен ми изникват някои въпроси относно профилите и езиците.

1) Доколкото схванах има опция първи НЕ, втори - АЕ, а има ли обратната първи АЕ, втори НЕ?
2) Какво ниво се очаква да покриват при завършване на 12 клас съответно по първия и втория език? (За да се ползват в следствие за кандидатстване в университети в Швейцария, Германия или съответно Англия/САЩ. Ясно е, че ще е нужна и допълнителна подготовка, но все пак…)
3) Как точно са обвързани профилите съответно към матурите? Конкретно ме интересуват профилите с информатика/физика. Кои матури са задължителни и кои по избор?
4) Какво е нивото в профил Математика и информатика на самата информатика? Simple Smile И има ли смисъл детето да записва такава специалност при положение, че се занимава допълнително във външна школа?

Живот и здраве ще си задам въпросите и към ръководството след време, но ми се иска да имам поне някаква предварителна информация Simple Smile

# 50
  • Мнения: 93
Здравейте,
Има ли родители на деца кандидатствали в 6 клас в ПЧМГ или Питагор ? Ходили ли са на курсове в 5 клас , как е протекла подготовката им в кои школи, при кои учители? Дали въобще има възможности и шансове за прием в 6 клас там? Благодаря предварително за отговорите !

# 51
  • Мнения: 7
Здравейте,
Има ли родители на деца кандидатствали в 6 клас в ПЧМГ или Питагор ? Ходили ли са на курсове в 5 клас , как е протекла подготовката им в кои школи, при кои учители? Дали въобще има възможности и шансове за прием в 6 клас там? Благодаря предварително за отговорите !

Здравейте, моите наблюдения са, че шанс за прием в ПЧМГ има, ако случайно се освободи някое място, което е много малко вероятно да се случи. За Питагор не съм сигурна доколко успяват да си попълнят предварително предвидените бройки. Там може и да има някакъв шанс. Може да им се обадите и да попитате. Но пак не ми се струва много вероятен приемът в 6 клас.

Гарантиран вариант да бъде прието детето и в двете е, ако спечели някое от първите 3 места в състезанието на Симеонов “Математически предизвикателства”. Но за тази цел се очаква да е сред топ състезателите.

# 52
  • Мнения: 344
Някой знае ли изпита по английски на 21.07 от колко часа в ПЧМГ е?

# 53
  • Мнения: 111
В 10 часа.

# 54
  • Мнения: 474
Някой знае ли изпита по английски на 21.07 от колко часа в ПЧМГ е?
Днес синът успя да се "премести" на второ класиране от "Природни науки" в "Математика и физика", което се оказа, че е първото му желания, а не както аз мислех, че "Природните науки" му е първо. Не се меся в решенията му. След СМГ и нежеланието да продължи там вече избира само той за себе си. Кандидатствал е с баща си, а аз следя нещата в държавните училища. Сега падна и моето притеснение за прекалено малките класове в "Природните", а и той е щастлив.

И мен ме интересува за английския - няма никъде обявено, а е добре да планираме деня. Предполагам ще е преди обед.

Писали сме заедно. Супер е щом е в 10 часа и би следвало за час да са готови, нали?

# 55
  • София
  • Мнения: 9 111
Някой запознат ли е дали приемът след 4 клас е приключил. Какво става, ако не всички поканени на второ класиране се запишат?

# 56
  • Мнения: 9
Някой запознат ли е дали приемът след 4 клас е приключил. Какво става, ако не всички поканени на второ класиране се запишат?
Здравейте,

Днес записах дъщеря ми в 8 клас БЗО и ХООС и по същото време видях, че записават и за 5 клас.

Т.е. приемът продължава.

Съветът ми към родителите, чиито деца за малко не са достигнали минималният брой точки е, все пак, да се  свържат с училището и да питат.

# 57
  • Мнения: 93
Някой запознат ли е дали приемът след 4 клас е приключил. Какво става, ако не всички поканени на второ класиране се запишат?
Здравейте,

Днес записах дъщеря ми в 8 клас БЗО и ХООС и по същото време видях, че записават и за 5 клас.

Т.е. приемът продължава.

Съветът ми към родителите, чиито деца за малко не са достигнали минималният брой точки е, все пак, да се  свържат с училището и да питат.
Аз се обадих миналата седмица , но ми отговориха , че местата са запълнени и няма отказали се.

# 58
  • Мнения: 9
Някой запознат ли е дали приемът след 4 клас е приключил. Какво става, ако не всички поканени на второ класиране се запишат?
Здравейте,

Днес записах дъщеря ми в 8 клас БЗО и ХООС и по същото време видях, че записават и за 5 клас.

Т.е. приемът продължава.

Съветът ми към родителите, чиито деца за малко не са достигнали минималният брой точки е, все пак, да се  свържат с училището и да питат.
Аз се обадих миналата седмица , но ми отговориха , че местата са запълнени и няма отказали се.
За пети клас сигурно е така.
Аз имах пред вид за 8 клас.

# 59
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз го разбрах за 5-ти.

Общи условия

Активация на акаунт