ДЕКЕМВРИйче в коремчето расте, мама вече ще го води на море – ТЕМА 7 (2023)

  • 18 981
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 11 766
Може ли някой да ми обясни каква е разликата между no-spa и no-spa comfort? Сега пия Но-Шпа Макс.
Чудя се дали не ми става зле на корема от някое от лекарствата. И ги изключвам едно по едно като вариант. Даже и от Б12 и Д+К2 допускам, че може да е.

Да те са с филм такъв са корема да не дразнят, имам предвид тези комфорт. Прогестерон слагаш ли още?

# 31
  • Мнения: 2
Привет, момичета!
Исках да изчета всичко преди да се включа.. Е, почти успях Grinning Много сте бързи.
Включвам се в 12г.с. + 6 дни. За сега съм с термин 25.12. На 35 съм. Преди дни излезе резултата от пренатален тест (пуснат по собствено желание). Резултатите са топ, а ние ще си имаме малък мъж Blue Heart Relaxed
Живея в Пловдив и ще се радвам с момичетата от Пловдив да си направим едно събиране.
Иначе съм с Хашимото и висок инсулин, леко наднормено тегло, но гледам да не се шашкам и като цяло се чувствам доста спокойна.
От тук нататък ще гледам да се включвам от време на време.
Успешна и спокойна бременност на всички бъдещи и настоящи мами! Flowers Four Leaf Clover

# 32
  • Мнения: 8 886
Терминът ми беше на 23 декември, на ФМ ми казаха, че го изтеглят на 18-ти. Искам секцио със сигурност, надявам се и така да стане.
Може да е повърхностно, но не исках козирог по никакъв начин. Имам близки с тази зодия, намирам я за много неприятна и за мъже, и за жени.
Аз съм скорпион, мъжът ми е овен. Стрелец също не ми е уау, ама поне с мъжът ми ще се разбират, надявам се.

Относно нервност и раздразнителност - не усещам такава, а ПМС съм имала ужасни преди. В работата имам по-напрегнати моменти, ама си повтарям, че още малко и ще им кажа - Довиждане.

# 33
  • Мнения: 427
Учудващо не, всички много се радват, а новината, че е момиче, направо ги разтопи 😃 на моите родители ще им е първа внучка (имат два внука, моите синове, от брат ми и сестра ми още нямат внуци), а на мм родителите също ще им е първа внучка, те имат четирима внука, два от нас, да от сестрата на мм, та за всички е голяма радост момиченцето ❤
Жирафче, сега няма ли да те залеят с ама то по грешка ли стана? 😂 Нямат угодия.

При нас всички реагират добре, даже ме разплакват с реакциите, ама знаят само много близки хора които знаят през какво сме минали. Сигурно като се разшири кръга ще се почне с ех ама много чакахте за второ...


Главата ми ще се пръсне, май хормоналното главоболие се завърна. Точно 14-16та седмица е...

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 10:57 от Жирафчето

# 34
  • Мнения: 571
Stavreva , добре дошла и честит юнак . 🤗 При кого се следиш и ходи на фетална ? Аз съм се ориентирала горе - долу с лекарите и болниците ,но все още събирам впечатление .

# 35
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Мацето, слагам, да Animal See No Evil за сега той ми е основния виновник, но пък не минава през стомаха. А и никъде не чета за подобни странични ефекти от него. Дори и като се наложи да го изпия не ми става гадно от него, както на повечето жени. Но чисто от хормона може да е от него, да.

Stavreva, добре дошла при нас Hug успех до финала, а и след! Heart

Жирафчето, разбирам радостта им на хората. Моята майка е малко разочарована (не нали с лошо, де), че пак момче Grinning брат ми две момчета има, аз едно и сега още едно. Свекърва ми има три момчета и един внук от брата на ММ. Всички тайно се надявахме поне едно момиче да се роди, но не е писано така Blush

# 36
  • Мнения: 750
Момичета аз днес се събудих с леки болки ниско долу, после имах и няколко притичвания до ВЦ (нещо като разтройство) и подозирам, че е от магнерича защото снощи пих 2 май вместо едно ( мислейки,че не съм го пила 🤣) и днес сутринта пих 1 след закуска - кисело мляко, а то така не се правело, споделям ви да внимавате с магнезия - аз и без това утре съм на док, ще й кажа, но смятам, че си беше от простотия и разсеяност 😁

# 37
  • Мнения: 212
Момичета аз днес се събудих с леки болки ниско долу, после имах и няколко притичвания до ВЦ (нещо като разтройство) и подозирам, че е от магнерича защото снощи пих 2 май вместо едно ( мислейки,че не съм го пила 🤣) и днес сутринта пих 1 след закуска - кисело мляко, а то така не се правело, споделям ви да внимавате с магнезия - аз и без това утре съм на док, ще й кажа, но смятам, че си беше от простотия и разсеяност 😁

Не знам дали е от него , аз съм на доза 3х2 и нямам такива промени.до сега значи е трябвало да не изляза от тоалетната 😅по-скоро може млякото да ти е подействало добре.

# 38
  • Мнения: 750
Ами не знам аз и първия ден щото не разчетох листовката изпих 2 наведнъж, а то било 2х1 и ми стана лошо. Иначе моя стомах е много редовен, и не знам дали има значение и това. Четох за диарията като страничен ефект от висока доза магнезий 😁

# 39
  • Мнения: 212
Момичета, тези от Вас , които имат доплери , започнахте ли да ги ползвате, вършат ли работа?
Аз като цяло съм леко против тях , за да не психясвам за постоянна проверка какво става.
Но от седмицата насам ме е хванала огромна депресия , че може нещо да не е наред , ужасен страх има събран в мен , чакам с нетърпение прегледа си в сряда, но просто нито спя , нито мога да мисля за нещо различно.Избива ме на рев,ясно ми е че е от хормоните , нооо ще лудна.
Та се чудя дали да не поръчам един , надявам се да не прекалявам с него,но в такива моменти както сега и тази депресия и огромен страх, които са ме хванали , просто не виждам някакво друго решение за успокоение.

# 40
  • Мнения: 604
Всички ли почнахте Магнерот? Аз чак в петък имам редовен преглед и още не сме го включили, но почти всяка вечер май си усещам контракции, но не болезнени..по-скоро все едно вибрации.

За доплера, мисля да не вземам, че вероятно ще се обсебя..
Аз гледам да го давам по-ведро, чакам си с голямо нетърпение вече Декември! Междувременно съм поканена на морско Моминско парти, началото на Август..та в крайна сметка и аз ще видя морето тая година Champagne

# 41
  • София
  • Мнения: 11 766
Diorgg  ползвах го веднъж и същия ден прокървих и влезнах в болница. Дали е от това, най вероятно не, ама не знам дали ще го позлвам пак...

Валерита и аз не съм още на магнезий ама ще смрънкам вторник да почвам че ме пристига бая корема и малко са запека да помогне

Фъстъче високите дози прогестерон мен ми разбиват корема

# 42
  • Мнения: 166
Аз имам доплер, ползвам го, но чувам моя пулс. Сигурно е още рано за бебето въпреки, че пише след 9 с. Се чува. Чуваш ама своя пулс.

# 43
  • Мнения: 2
Stavreva , добре дошла и честит юнак . 🤗 При кого се следиш и ходи на фетална ? Аз съм се ориентирала горе - долу с лекарите и болниците ,но все още събирам впечатление .

Sezariya, следя се при др. Костадин Георгиев в Селена. Ходих при него редовно преди да забременея, харесах си го и реших да продължа и сега. Много съм доволна от отношението му, от отделеното време, отзивчивостта и всичко. Доверявам му се напълно за всичко.
На мен много не са ми ясни нещата, но до колкото разбрах ФМ се прави около 20 седмица, а сега е БХС, който всъщност включва и ехографски преглед (нещо като ФМ).. Та в този ред на мисли - на 22.6 имам записан час при др. Апостолова също в Селена за БХС по препоръка на АГ. Предпочетох да ми препоръча някой в Селена, тъй като ми е близо и ми се иска възможно най-много неща да минават от там - прегледи и изследвания. Не исках сама да търся мнения и препоръки, тъй като сметнах, че това ще ме обърка - случаи много, мнения много и различни. За това реших да се доверя на професионалното му мнение.

# 44
  • Мнения: 750
Аз доплер не бих взела, защото се вманиачавам и ще ви набия веднага филмите, че нещо има 🤣

Общи условия

Активация на акаунт