ДЕКЕМВРИйче в коремчето расте, мама вече ще го води на море – ТЕМА 7 (2023)

  • 18 972
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7
Момичета,  един въпрос - с предна плацента съм, според АГ няма проблем, но чета че бебето се усещало много по късно? Дали е така наистина? Вече съм 15+2г.с., втора бременност и мислех че доста по рано от 20г.с. ще го усетя, но засега нищо?

# 46
  • Мнения: 62
Ох, олекна ми малко като писахте, че и вие имате пристягания. При мен от няколко дни започнаха едни странни усещания вътре, сякаш някой ми стиска ниско долу матката в юмрук. Не знам дали са контракции (не е ли много рано?), но понякога вечер се събуждам с тази болка и много трудно ходя по малка нужда, въпреки че усещам, че ми се ходи през нощта. И в кръста от едната страна усещам понякога. Отминават сравнително бързо. Отделно и някакво мижаво кафеникаво зацапване напомня за себе си. Бебето го видяхме в петък, нямаше нещо притеснително. Предписаха ми утрогестан вагинално, алеракт 2 по 1 и ношпа.

# 47
  • Мнения: 604
Irki, контракциите почват от самото начало, за това се пие и Нош-па/Папаверин, за да се спират малко. Понякога не са болезнени, но се усеща пристягането.

# 48
  • Мнения: 402
Аз имам доплер,Но гледам да не го ползвам всеки ден 😃 малко трудно намирам с него пулса на бебето, особено ако съм си хапнала 😆 може би като порастне ще е по-лесно

# 49
  • Мнения: 16
Гледам, че има нова тема, а аз исках да отговарям в старата 🤣
Някой спомена, че ползва Better you и му се гади. Аз бях взела пренатални витамини на тази марка и ми беше много зле. Не направих връзката веднага, но като ги спрях и почнах други витамини нещата коренно се промениха. Сега вече не ми е лошо, но пък от няколко дни ме почна и мен главоболието, което не минава с нищо. Само сън помага и то пак временно…
За зодиите - сина ми е близнак /ужас на ужасите😀/, аз съм лъв, а мъжът ми е везни. Мадамата живот и здраве ще в стрелец и нейната зодия сякаш е най-благата от всички 😀
Като наближи декември предлагам пак да се преслушаме коя от къде е, къде и кога ще ражда. Може да се засечем по болниците Simple Smile

# 50
  • Мнения: 13
Всички ли почнахте Магнерот? Аз чак в петък имам редовен преглед и още не сме го включили, но почти всяка вечер май си усещам контракции, но не болезнени..по-скоро все едно вибрации.

За доплера, мисля да не вземам, че вероятно ще се обсебя..
Аз гледам да го давам по-ведро, чакам си с голямо нетърпение вече Декември! Междувременно съм поканена на морско Моминско парти, началото на Август..та в крайна сметка и аз ще видя морето тая година Champagne
Аз от вчера го започнах 3×2, заради болки в кръста и схващане на прасците нощем. На 29ти съм на преглед и ще питам дали трябва да намалям дозата.

# 51
  • Мнения: 79
Може ли тези, които ходят специално на фетална морфология, да споделите какво по-различно ви правят от това на другите преглед?

Чета историите на всички и очевидно всеки лекар си има свои виждания кои прегледи кога да прави, не че се изнеадвам, всички бременни също сме различни.

Там, където аз се следя (частно), всеки път гледаме бебето на 3д/4д (два пъти до сега), освен като беше точка де Grinning и винаги ми дават хубави снимки, чуваме сърцето и мерим растежа, гледаме лице, ръце, крака - абе всичко. В 11+5 правих БХС, сега в сряда съм на преглед и ми каза, че ще правим цитонамазка, влагалищен секрет, ще е 16+3 тогава, но предполагам пак ще минем цялотостно да видим бебето. На последното ми ходене пише, че втора фетална чак в 19-20 ще правим.

Един интересен и куриозен факт - всички кръвни изследвания, както и тези за синдромите и т.н. излязоха, но не и коя кръвна група съм и с какъв резус фактор.....  Sweat Smile

# 52
  • Мнения: 402
За кръвната група и фактора мисля, че се пуска отделно изследване 🙂 на мен ми пуснаха с кръвната картината и урината и група

# 53
  • Мнения: 750
Кр. Група излиза след няколко дни, ако са пуснати де 😁

# 54
  • София
  • Мнения: 11 766
Кукис феталната морфология е допълнителна специализация за лекарите и не се прави от обикновен АГ. Оглеждат се органи,кръвотоци, плацента всичко в детайли. Отделно се прави и кардиофетална морфология специално да се огледа от кардиолог сърцето.

Последна редакция: нд, 18 юни 2023, 14:29 от Мацето

# 55
  • Мнения: 6 039
Момичета, в коя седмица ви изписаха витамини? На първия преглед по ЖК очаквах да ми изпишат, но докторката каза, че ще изчакаме още малко. Чета че вие вече пиете пренатални витамини. Моя колежка ми потвърди също, че до края на 3ти месец не се препоръчва. Но вече съм влязла в четвърти и мислех, че ще започна.
По принцип почти не ям плодове, но откакто съм бременна най-много ми се ядат сочни плодове. Надявам се оттам да си набавя някакви витамини. Confused

# 56
  • Мнения: 377
Здравейте. Ами аз не пия още магнезий. Питах последния път лекаря за колаген, но той отхвърли идеята. Така че пия само фолиевата киселина, която включва и някои витамини и минерали, например някакво количество желязо. Гинекологът ми каза вече два пъти, че мога да пия допълнително желязо заради ограничин прием на месо, но при положение, че кръвните ми изследвания са ок, не мисля да го почвам на този етап , а и влияе на стомаха. Понякога усещам кратки обтягания ниско встрани на ханша или болки в кръста, но по-скоро си мисля, че са ок, и не пия нито нош па, нито паверин. Доплер не бих си купила, защото мисля, че човек може повече да се панира. А и какво става, ако в един момент не го чуя сърчицето, отивам веднага на лекар или какво? Според мен е важно човек да има вяра в специалиста, когото е избрал, а и не всяка болежка през бременността е повод за притеснение, ако е краткотрайна и не много силна. При нормално протичаща бременност   е по-добре да си мислим как всичко се развива добре, а не какво може да се обърка. 🙂

# 57
  • Мнения: 402
Аз не си взех доплер, за да проверявам дали бебето има пулс, а защото звукът от сърчицето носи някакво щастливо чувство 😊 случвало ми се е да не мога да чуя бебето (на пълен стомах), но не съм се стреснала.
Може би е хубаво да се ползва сутрин на гладно …

# 58
  • Мнения: 79
Кр. Група излиза след няколко дни, ако са пуснати де 😁

Да, те са пуснати, затова е смешно... по-сложните изседвания за синдромите ги пратиха в МД да ги направят, а за кръвната група (която даже студентите по медицина правят на първи упражнения) жената я намало тогава и явно е само една и идва в точно определени дни... нещо такова ми казаха... Joy

Иначе за ФМ, знам че трябва специалист по ФМ, моята лекарка е именно такава и може би затова всеки път сме много подробни, предния път гледах двете предсърдия и двете камери и синята и червената кръв и чухме кръвопотока.

Явно съм късметлийка, че съм при нея.

# 59
  • Мнения: 108
Момичета,  един въпрос - с предна плацента съм, според АГ няма проблем, но чета че бебето се усещало много по късно? Дали е така наистина? Вече съм 15+2г.с., втора бременност и мислех че доста по рано от 20г.с. ще го усетя, но засега нищо?

С първото бях с предна плацента и го усетих точно към 20та седмица. Нормално е, после си навакса мощно.

Общи условия

Активация на акаунт