Ибор на принтер

  • 1 946
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 614
Здравейте искам да си закупя принтер за вкъщи и ще помоля за помощ
Гледам ги тези комбинираните 3в1 искам да е такъв мастилено струен изискването ми е да може да се разпечатва освен на обикновена  хартия да мога да печатам и на картон
Ще се радвам да споделите подходящ модел по възможност бюджетен Simple Smile
Гледам моделите на Канон ,но не знам какво трябва да гледам за да разпечатва и на картон

Последна редакция: пн, 02 окт 2023, 23:27 от Kleopatra94

# 1
  • Мнения: 13 807
Разбира се е важно за какво ви трябва. Мастилноструйните са със скъп консуматив от който стават малко на брой копия.

# 2
  • Мнения: 4 326
мастиленоструен принтер е практически само консуматив, като свърши мастилото обикновено е едва или не по-евтино да вземеш нов принтер
трябва да го ползваш редовно, иначе ще трябва да чистиш дюзите след всяка голяма пауза (хаби се време и мастило, обикновено първо пускаш да печатиш, виждаш че не излиза добре и се сещаш да чистиш). Доста скъп е консуматива, и освен това не търпи мокрене на хартията по никакъв начин. Ако това не ви пречи, взимайте. Аз за документи предпочитам лазерен, единствен недостатък е, че не е цветен, но това не ми трябва.
На какво разпечатва - гледай макс. допустимо тегло на хартията - мери се в г/м2
примерно 75 г/м2 е обикновена офис хартия, виж ако купуваш картона колко пише на пакета му.

# 3
  • Мнения: 2 081
3 в 1 устройствата са най-подходящи за домашна употреба . Наистина като дойде време за купуване на мастила струват , колкото ново .

# 4
  • Мнения: 25 610
Има и лазерни 3 в 1.
За колко дебел картон става въпрос? Всички устройства могат да печатат на картон за визитки, самозалепващо фолио и т.н. За по-дебелите вече трябва да се търсят професионални машини.

# 5
  • Мнения: 13 807
Не исках да се опитвам да влияя толкова глобално на мнението на авторката. Като си купувахме със сестра ми преди 5-6г за дом ползване обсъждахме и  ние купихме лазер 3в1 , а те - мастилка че е по--евтино. Няма база за сравнение в полза на лазера, ако ти трябва за ученик  тестове или за някакви документи, за сканиране (често се налага, за копиране също) и т. Н. Единствено цветния печат би бил проблем. Но ако печатам цветно, което е един път в година ходя в копи център.

# 6
  • Мнения: 614
Ще печатам даже предимно цветно ще правя различна украса-картички,банери ,картонени торти
Наистина се колебая дали да е мастилено струен ,казаха ми ме самия печат за цветното излиза по -хубаво отколкото на лазерния и вече наистина не знам
Иначе знам че е по-скъпо за подръжка
Картона мисля че е 160гр

# 7
  • Мнения: 25 610
Ще печатам даже предимно цветно ще правя различна украса-картички,банери ,картонени торти

С евтино устройство златни ще ти излязат. По-добре ги дай в някой копирен център за по-евтин и качествен печат.
Особено ако мислиш да вадиш пари от тях, направо забрави. Печалбата няма да ти стигне да си плащаш мастилата.

# 8
  • Мнения: 614
Препоръчайте ми тогава лазерен отново да е комбиниран 3в 1 и да може да става разпечатка върху картон

# 9
  • Мнения: 4 326
Може да погледнеш струен със резервоар за мастило, не знам как се казва на български, не с малките мастилнички. Там може повече да излиза сметката.
Иначе лазерен цветен е доста пари и трябва да си направиш добре сметката за бизнес, за домашен е прекалено скъп.

# 10
  • Мнения: 614
Благодаря на всички избрах си модел Simple Smile

# 11
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
Благодаря на всички избрах си модел Simple Smile

Може ли да споделиш кой модел избра.

Общи условия

Активация на акаунт