ДЕКЕМВРИйче в коремчето расте, мама вече ще го води на море – ТЕМА 7 (2023)

  • 18 966
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 402
Мен ме дразнят същите неща, които и преди, но ако преди си замълчавах, сега съм склонна да се изрепча на някой като пинчер 😂😂

# 16
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Аз не съм забелязала да съм по-нервна от обичайното. По принцип колкото бързо паля, толкова бързо се и гася. Та не знам. Даже сега умишлено се старая да реагирам по-спокойно на нещата, които ме дразнят. Ама аз и миналия път не бях забелязала, ама ММ след 2 години на кума, който очакваше дете само му каза “Подготви се, че какви женски настроения те чакат…..” и тогава за пръв път си призна, че на моменти направо изобщо не е могъл да хване накъде се движат настроенията ми.

# 17
  • Мнения: 17
Днес мина кръщенето на дъщеря ми, решихме че преди да дойде бебето, трябва да го направим. Много хубав ден беше

# 18
  • Мнения: 153
Здравейте , момичета. Не съм писала доста време, но ви следя с интерес.
В петък , без да искам изгорих два пръста на ръката си на фурната. Знаете как Боли изгорено.
Мислите ли, че може да съм
Навредила на бебчо по някакъв
Начин ?

# 19
  • Мнения: 750
Ани, няма как освен ако не е неговата ръка на бебчо във фурната, не се притеснявай 😁

# 20
  • Мнения: 362
Записвам се и аз в темата 😊 Благодаря ви на всички за съветите за повръщането. 🙂 Надявам се след някой ден да отмине. Найголемият проблем е че вкъщи не мога да готвя зъщото ми прилошава от миризмата. Като съм при родителите ми или сестра ми или пък като ядем на ресторант така хубаво си хапвам и нищо ми няма, но вкъщи е голяма мъка да ям. Така че надявам се от утре да мога да си хапвам по разновидна храна на почивка.

Elface аз също пия хапчета против повърщане, вече ще почна със 4та опаковка. Моята лекарка каза че не вредат, те са само за бременни и мога да ги пия винаги когато ми е лошо.

Относно зодиите, аз съм дева, ММ е скорпион, а сега за бебето може да бъде стрелец. Мен терминът за раждане ми е 22.12, но със секцио ще бъде порано.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 718
Ани, няма как да си навредила, освен ако от болката не си се стресирала прекалено. Мажи го със сода и крем със смрадлика или невен.
Охх настроенията...при мен бяха по-изразени в първия триместър. Особено нервност, някой път сопване, дразнене от някои неща. Близките ми ме разбират като цяло. Сега се чувствам доста по-спокойна. Някой път се будя много рано сутрин, около 5-6 и после не мога да заспя, но наваксвам с по-късно спане или сиеста когато мога.
За зодията, по-вероятно е да е стрелец, може и скорпион. Имам приятели и от двете зодии, разбирам се с тях. Аз съм телец. Стрелецът е доста въздушен, ентусиаст и приключенски настроен, но неговият оптимизъм винаги внася ведра нотка и е зареждащ. Аз съм по “приземяването”. Няма как да сме еднакви, важното е да си обичаме детето такова, каквото е и да го възпитаваме с любов и търпение.

# 22
  • Мнения: 750
Лейди, същата работа със спането, а лягам към 12-12:30 а ето ме вече будна от 40 мин 🤣

# 23
  • Мнения: 79
През делничните дни не мога да отлепя до 9 за работа, почивните спя до 7 макс.😑🤷‍♀️

# 24
  • Мнения: 85
За зодиите аз съм козирог, ММ също, щеще да е много забавно ако термина ми беше по-късен да станем 3 Animal Goat Grin но едва ли...
Сестра ми се мажеше с мас през първата си бременност - много доволна беше, нямаше по корема стрии, а по принцип по кожата има някакви от преди. Но доста ми мирише маста и обмислям да добавя малкло от нея в лосионите, които ще ползвам, така основната миризма ще си е тяхната.
Не мисля че съм по-нервна. Аз съм си спокойна по принцип. Все по-лесно се разстройвам обаче.

# 25
  • Мнения: 427
Ако те успокоява, и за мен всички така реагираха за второто (имат разлика с първото 1 год 3 мес), а пък аз взех, че се навих за трето породено и то съвсем доброволно! 😃 Очаквана разлика с второто - 1 год 8 мес.
Така че, оцелява се с породени, купонът е пълен, но не бих го заменила за нищо ❤
Аз правих секцио един ден след термин, искаха да видят дали все пак няма да започне естествено раждане. Много жени преносват до около седмица, индуцират ги и едва след това секцио. Няма проблем да е след термина.

С очаквания на 08.12 стрелец ще сме тъкмо четири стихии вкъщи, ще е някакъв катаклизъм. Имаме приятели и роднини, родени на тази дата, надявам се детенцето са има техния хубав характер.

Аз съм предразположена към стрии,имам от тийн. След предишната ми бременност имам едни ужасни на кръста, а се мазах религиозно с масла през цялото време. Като приключим с тази, кърмене и т. н., мисля да разгледам разни естетични процедури и да видя дали не мога да ги подобря.

Малко ми е мъчно, че от най-близките ни роднини сякаш никой не се радва за детенцето. Само повтарят колко тежко ще ни бъде (защото са с малка разлика, нищо няма да им липсва иначе, нито пък ние сме с някакви затруднения). Ние на почти никого не сме казали още и може би като започнем да съобщаваме на приятели, везните ще се наклонят.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 766
Жирафче, сега няма ли да те залеят с ама то по грешка ли стана? 😂 Нямат угодия.

При нас всички реагират добре, даже ме разплакват с реакциите, ама знаят само много близки хора които знаят през какво сме минали. Сигурно като се разшири кръга ще се почне с ех ама много чакахте за второ...


Главата ми ще се пръсне, май хормоналното главоболие се завърна. Точно 14-16та седмица е...

# 27
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Може ли някой да ми обясни каква е разликата между no-spa и no-spa comfort? Сега пия Но-Шпа Макс.
Чудя се дали не ми става зле на корема от някое от лекарствата. И ги изключвам едно по едно като вариант. Даже и от Б12 и Д+К2 допускам, че може да е.

# 28
  • Мнения: 750
Но Шпа комфорт няма онзи гаден вкус, мисля че това е 🤣

# 29
  • Мнения: 379
Честита нова темичка 🙃 Майчета стискайте палци, утре съм на биохимичен и силно се надявам всичко да бъде наред 🍀

Общи условия

Активация на акаунт