Госпожите в яслата бавят адаптацията

  • 4 294
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29 371
Вие ще сте спокойна ли ако детето ае дере 2 часа?

А защо се дере два часа?...щото знае, че реве, реве и майка му идва. С това едночасово оставяне няма как да се адаптира лесно, даже вече ще е доста по-трудно.

Всички реват в началото малко или много. Дадох много съвети за по-лесно свикване на детето - основното е говорене, говорене - колко ще е весело, колко ще е забавно и как в еди колко си часа мама ще те вземе и ще ти донесе еди какво си (близалка, дъвка, играчка....)

# 31
  • Мнения: 6 764
Повече от 2 седмици адаптация, вече не е адаптация. Детето ясно разбира, че ще го вземете веднага след като ревне или се накриви. Адаптира ли сте го, че яслата е по-скоро ходене на гости докато ти писне. Всички плачат, но като разберат режима спират. Обяснявате колко е хубаво, хапва, спи, после пак хапва и мама идва, това е. Иначе особено ако боледува, с месеци ще се влачите с този един час.
При нас първите 2 дни беше час, после до обяд и на втората седмица почна да спи и това беше. Поплакваше малко на отиване, но все се намираше начин да се разсее.

# 32
  • Мнения: 8 244
Вие ще сте спокойна ли ако детето ае дере 2 часа?

А защо се дере два часа?...щото знае, че реве, реве и майка му идва. С това едночасово оставяне няма как да се адаптира лесно, даже вече ще е доста по-трудно.

Всички реват в началото малко или много. Дадох много съвети за по-лесно свикване на детето - основното е говорене, говорене - колко ще е весело, колко ще е забавно и как в еди колко си часа мама ще те вземе и ще ти донесе еди какво си (близалка, дъвка, играчка....)

Е стига де Simple Smile Това да не е куче та го дресираш Simple Smile
Никога децата ми не се равеали Simple Smile нито в началото, нито в средата нито в края.

# 33
  • Мнения: 29 371
Не са ревали в яслата изобщо?!? Сигурно са изключение... Не съм виждала дете, което да не реве в началото поне малко. Свързано е с особеността на възрастта, че, когато не виждат нещо (в случая мама), значи е изчезнало завинаги. После свикват, разбират, че не са изоставени и започва да им харесва.

Чак пък да сравняваш детето с куче?!?!

# 34
  • Мнения: 3 124
На мен ми е ясно, че яслата не е перфектна среда. Аз работя и вече става трудно с балансиране на времето. Имаме жена, която ни помага, но тя ще почва работа. Въобще мислили сме го много, дори прекалено много /тук някои са прави, че малко повече е обгрижван/ и считаме, че яслата е привилно решение за нас. Може дори с месеци да го вземам на обяд, не ми пречи, но все пак имам нужда поне сутринта да ходи за да си свърша работата, да видя домакинството и т.н.
Цялата идея беше да ходи първо час, после 2 и това време да се удължава, но това зависи най вече от госпожите. Те нали са затова там да го предразположат, да го поуспокоят.
Нарочно избрахме и по малка ясла, с малко деца. В петък са били само 4 деца с моето. Идеално време да се обърне малко повече внимание, да се пробва да остане по дълго. Не са били 20 деца с 2ма възрастни. А вместо това те го връщат набързо.
Разбира се, че не искам да оставя детето сутринта и цяла сутрин да седи в ъгъла и да реве. И на мен няма да ми е спокойно. Затова подхождаме и по внимателно, по леко, по плавно. Да, мога да ги "натисна" да го държат там, но сякаш ми се иска да е по леко за детето.
Просто не разбирам, аз ли бъркам някъде, те ли нямат подход, не искат ли да се занимават въобще. Сякаш очакват, че детето ще влезе и ще се заиграе там с нещо си и те само ще следят да не се претрепе.

# 35
  • Мнения: 18 504
Според мен началната грешка е в това оставяне за по 30-60 минути, колкото да дебалансира деня на детето, да го подразни и да започне да свързва "плача" с "мама идва веднага".

# 36
  • Мнения: 8 244
Винаги се изненадвам когато хората си оставят децата в ясли и градини без да имат доверие на учтелите.
Нали не считате, ще в момента в който детето заврънка те ви звънят. Най-вероятно се опитват но когато детето се дере час, не е добре за самото дете. Те може и два часа да се опитват и то два часа да реве.
" Те нали затова са там" ми не, не са за това там. Не са клоуни, циркаджии и аниматори. Сигурна съм, че се опитват но може техният подход да не е ок на детето, но да пасва на останалите 10 деца.

Ако токова се затруднявате с времето, просто ги информирате че тази седмица ще го водите в 8 и ще го взимате на обяд.

# 37
  • Мнения: 6 575
Имам чувството, че някои от вас нямат подрастващи в къщи. Ми то може един часа да реве и за сладолед като е с болно гърло, ама няма да му дадем, защото е за негово добро да не го яде. Както е за негово добро да свикне с други хора и в социална среда с други деца. Ще свикне. Ще реве, реве, колко да реве... Има деца по цял ден реват, ама родителите са на работа и персонала се оправя. Това им е работата в крайна сметка.

# 38
  • Мнения: 3 124
Аз не казвам, че учителките са клоуни, но няма как да направя адаптацията вместо тях. Те имат опит, работили са с всякакви деца, имат и съответното образование, трябва да опитат и да намерят подход. Единственото, което получавам е "Реве, не знаем защо, не се успокоява, ето вземете си го."
Аз вече една адаптация съм минала със сина ми при ергото. От реването до това да си отваря вратата сам и да влиза. Но там имаше подход. А при ергото сина ми е бил и с други деца и други учителки сам.
Гласувала съм доверие на яслата, специално сме се записали в друго населено място. Но за да имам съмнения нещо ги подклажда. И то е разнородната информация и обяснения или липсата им, които ме притесняват.

# 39
  • Мнения: 6 764
Виждат, че отстъпвате, звънят ви. Нямат право, предполага се, че щом детето е на ясла, значи родителите са възпрепятствани да го гледат.
Вие също го жалите и приемате ситуацията. Няма регламент или причина това да продължава. От ден едно са длъжни да полагат целодневна грижа за детето.
Просто си првглътнете представите как ще реве и страда. Вероятно дори доста ще се забавлява, просто го оставете. Отивате сутринта, казвате, че ще го вземете в 16ч и това е. Ясла е това, не карцер

# 40
  • Мнения: 8 244
Аз не казвам, че учителките са клоуни, но няма как да направя адаптацията вместо тях. Те имат опит, работили са с всякакви деца, имат и съответното образование, трябва да опитат и да намерят подход. Единственото, което получавам е "Реве, не знаем защо, не се успокоява, ето вземете си го."
Аз вече една адаптация съм минала със сина ми при ергото. От реването до това да си отваря вратата сам и да влиза. Но там имаше подход. А при ергото сина ми е бил и с други деца и други учителки сам.
Гласувала съм доверие на яслата, специално сме се записали в друго населено място. Но за да имам съмнения нещо ги подклажда. И то е разнородната информация и обяснения или липсата им, които ме притесняват.

не ви харесва ситуацията и търсите виновен.
Интересно ми е какво очаквате да ви кажат - ами реве, явно са пробвали маса неща но не са наясно какъв е проблема, пък може просто детето да си е такова - ревливо. Не се успокоява - значи се опитват да го успокоят ама не става. Не са магьоници, ваше си е решението как да постъпите.
И това, че при терапевта е плакал пък после е спрял нищо не значи. Тук може да не спре с месеци.

Не търсете под вола теле и не очаквайте някой да се промения заради вашето дете. Явно така се процедира в тази ясла. Толкова могат - толкова правят.
И пак казвам, ако вие сте наясно, че детето ви след известно време ще спре да реве, просто го оставяте до обяд - другата седмица и следващата цял ден. Но после не търсите виновни защото решението си е ваше. Персонала твърди, че не му се получава за сега с адаптацията и прилагат метода на бавната такава.

# 41
  • Мнения: 2 072
А този персонал за какво е там и как е назначен, ако не може да се справя с ревящите ясленичета.Нали има критерии и изисквания за персонала.
Ясно е, че децата се пускат там, за да могат  родителите да работят. Как ще стане това като ги привикват след 1-2 часа.

# 42
  • Мнения: 8 244
А този персонал за какво е там и как е назначен, ако не може да се справя с ревящите ясленичета.Нали има критерии и изисквания за персонала.
Ясно е, че децата се пускат там, за да могат  родителите да работят. Как ще стане това като ги привикват след 1-2 часа.
Ха..ха...може би считате, че учителите имат вълшебна пръчка и като я размахат детето спира да плаче.
В друга тема майка се оплакваше, че не са й казали по-рано, че детето изостава от групата. Защо да го правят, когато ако дадат мнение получават ей такива коментари.

То същото да питаме, как ще работят родителите за деца, които не са приети в яслата?

# 43
  • Мнения: 580
Моя съвет е, ако не ви харесва тази ясла, сменете я. Ама хубаво разпитайте майките на площадките от коя ясла и кои сестри са доволни. Натъртвам на сестри, защото в яслата работят медицински сестри, не педагози. Мисля, че изкарват някакъв курс, който не им е достатъчен на всички. Ако липсва подхода към децата, нищо не може да се направи, освен смяна. Ако директорката е разбрана, може да пробвате и друга група в яслата, но имайте едно на ум, че персонала говори помежду си.

И никаква бавна адаптация. Моя опит с ясла беше първия ден до 10:30. В 10:15 ми звъннаха да я прибирам. Плакала, закусвала, играла с кубчета, плод и излезли навън. Сещала се от време на време, но бързо спирала да плаче, защото ѝ привличали вниманието. Втория ден се бяхме разбрали да се чуем около обяд да ми кажат дали да я прибирам или ще спи там. Оставиха я да спи. Сестрите ми обясниха още в началото, че трябва бързо да се случват нещата, не да се провлачват. Не е добре за детето. Най-бавната адаптация в групата беше 2 седмици на детенце със специални потребности. Почти нямаше плачещи деца.

# 44
  • Мнения: 270
Мис Чичи, на Ваше място първо бих взела час с директора на яслата. Нека Ви обясни как процедират с адаптацията в общия случай. Вашия случай дали е изолиран, ако да-защо? Ако бавенето е стандартна процедура за тях, разпитайте родители на по-големи деца, минали оттам, и как е минала адаптацията в дългосрочен план.

Към яслата и персонала в него трябва да се подхожда с уважение, те поставят своите условия, така трябва да е. Вие, в качеството си на родител, обаче, имате право те да ви устройват или не, и съответно да се съгласите с тях или да потърсите друга ясла.

И последно, за мен такава градивна адаптация, в стил днес 1 час, утре 2, другата седмица 3 и тн. е объркваща за детето. В крайна сметка то никога не знае кога ще дойде мама/тати за него. Или докато свикне, че ще е след час, вече се сменили на два и после три и т.н.

Добра адаптация е: 20-30 дни до обяд. След това за пълното време, което искате да прекарва в яслата - например до 16 часа. И колкото повече съжалявате детето, толкова повече ще плаче. Убедете себе си, че ще си прекара супер с децата и то ще го повярва. Децата са много интуитивни. Всичко ще е наред, имайте доверие в детето си!

Общи условия

Активация на акаунт