Шестокласници 2023/2024

  • 26 402
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • here and now
  • Мнения: 4 319
ЛК няма.
РС няма.
Помагала и учебни тетрадки няма да изискват за сега, само по БЕЛ и Математика евентуално.
Сама си купи и подвърза каквото трябва.
Добре започна, като изключим факта, че майката на едно дете пак я е хванала да ѝ обяснява(на първия учебен ден), че е глупава и, че аз ѝ плащам оценките, ама здраве да е. Пълно щастие няма.

# 721
  • Мнения: 29 761
Добре започна, като изключим факта, че майката на едно дете пак я е хванала да ѝ обяснява(на първия учебен ден), че е глупава и, че аз ѝ плащам оценките, ама здраве да е. Пълно щастие няма.

КАКВОООО......????? Как така ще хване някой си нечие дете да му се обяснява нещо, еле пък написаното...?!?!? Каква е тая?!? Що не отидеш ти да ѝ обясниш на нея кой какъв е и защо такъв е?

# 722
  • Мнения: 2 623
За нищо общо не се събират пари в класа на щерката и така ми е много добре. Тази година и помагалата сама ѝ ги осигурих - поръчвам, носят вкъщи, плащам.
Вчера им раздадоха учебниците, докато се прибера ги беше подвързала и етикирала, аз дадох своя принос за тетрадките.
Сега се загледах в тематичното разписание по математика в Школо и умрЕх, направо загинах. Явно ще трябва да уча наново математиката, няма да стане само с припомняне 🤭
За другата седмица има насрочени 5 (пет) входни нива 🙄 някой са по две на ден 😳

# 723
  • Мнения: 254
Парите събираме за помагала- поръчваме общо и ползваме отстъпка. Каквото остане е за касата, да има при нужда или допълване на покупка на подаръци за учител.
ЛК си я носят постоянно моите, особено за състезания я искат. Веднъж едва го пуснаха, беше я забравил...То е ясно, че всичко е за пари, но сега предпочетох да не рискувам, щото пък да го върнат за 10 стотини, не, мерси...

# 724
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
За нищо общо не се събират пари в класа на щерката и така ми е много добре. Тази година и помагалата сама ѝ ги осигурих - поръчвам, носят вкъщи, плащам.
Вчера им раздадоха учебниците, докато се прибера ги беше подвързала и етикирала, аз дадох своя принос за тетрадките.
Сега се загледах в тематичното разписание по математика в Школо и умрЕх, направо загинах. Явно ще трябва да уча наново математиката, няма да стане само с припомняне 🤭
За другата седмица има насрочени 5 (пет) входни нива 🙄 някой са по две на ден 😳

Преди време и аз бях попаднала на разпределение по теми и часове в Школо, но вече не го намирам.
 rire, ще подскажеш ли откъде стигаш до него? 😌🤗

# 725
  • Мнения: 69 051
С отстъпка общо поръчват.
Давам пари без отстъпката.
Кво става с отстъпката..не знам, до мен инфо не е стигало..
Класната качи списък с помагала и писала да се купят ако сме искали...далЕ, е по желание, м.
Да не беше го писала, щото всички знаем че е една оооогрооомна опашаааата лъжаааа...Joy

# 726
  • Мнения: 29 761
Кое е лъжа?

# 727
  • Мнения: 69 051
Че може да не купим уч.тетрадки...

# 728
  • Мнения: 29 761
Е, то за можене, може да не се купят, ама какво ще прави детето ти в час?

До 4 клас имахме дете в класа, което не носеше нищо, дори и учебниците. Просто седи там и нищо не прави. Предполагам, че не искаш това за твоето дете....?

# 729
  • София
  • Мнения: 2 726
При нас миналата година не искаха учебни тетрадки, само по БЕЛ/но останаха полупразни, уж попълвали в час/, ще видим тази, засега предметите, които са минали, не са казали да искат помагала и УТ.

# 730
  • Мнения: 254
Помагалата са по усмотрение на учителя, ние сме имали години, в които не искат нищо, а дават задания от техни материали.
А отстъпката реално остава в касата, т.е. разликата е пак в наша полза, защото увеличава наличността на събираните парички.

# 731
  • Мнения: 69 051
Е, то за можене, може да не се купят, ама какво ще прави детето ти в час?

Тоест може..ама не може...Wink

Нали това написах и аз. Че е доброзорно. И след като е доброзорно, лицемерни са ми думите на класен -купете, ако искате..

А въпросът ти какво ще прави детето, следва да се адресира не до мен, а до класна/учители, смятам...защото той казва, че е по желание...

# 732
  • Мнения: 29 761
Защо се захващаш за думите?  Казала е може да купите, вероятно може и да ги преснимате или да ги вземете от друго дете.
Твоя си работа как да приемаш чуждите думи, за мен преекспонираш.

И, не, въпросът е какво ще прави детето ТИ, понеже то е твое, не е на учителя. Ако няма необходимите помагала, няма да може да учи и ще получава ниски оценки. Ако за теб е ок, едва ли на учителя ще му пука особено.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 15:10 от Soul Free

# 733
  • Мнения: 2 623
Скрит текст:
За нищо общо не се събират пари в класа на щерката и така ми е много добре. Тази година и помагалата сама ѝ ги осигурих - поръчвам, носят вкъщи, плащам.
Вчера им раздадоха учебниците, докато се прибера ги беше подвързала и етикирала, аз дадох своя принос за тетрадките.
Сега се загледах в тематичното разписание по математика в Школо и умрЕх, направо загинах. Явно ще трябва да уча наново математиката, няма да стане само с припомняне 🤭
За другата седмица има насрочени 5 (пет) входни нива 🙄 някой са по две на ден 😳

Преди време и аз бях попаднала на разпределение по теми и часове в Школо, но вече не го намирам.
 rire, ще подскажеш ли откъде стигаш до него? 😌🤗
От приложението не знам как е, даже не виждам въобще такава опция, но от настолната версия дневник-още-теми- избираш предмет и скрол надолу. Може училището да е забранило за виждане тази секция - в старото училище на Елена беше така - една година ги виждахме, на другата - не.

# 734
  • София
  • Мнения: 1 641
Teta, имаш опция да не купиш - можеш да направиш абонамент и да ползваш онлайн, да копираш от друго дете, да сканираш и да го имаш в електронен вариант, да гледа от детето по чин и да пише всичко в тетрадката... сигурно има и такива, за които не се сещам.

Наличието на разпределения в школо и хорариуми зависи от това, дали училището ги е въвело.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт